Home Świat Hokej na rolkach: Portugalia zapewnia sobie finał Pucharu Świata kobiet | Hokej...

Hokej na rolkach: Portugalia zapewnia sobie finał Pucharu Świata kobiet | Hokej na rolkach

13
0

Reprezentacja Portugalii w hokeju na rolkach kobiet zapewniła sobie w piątek miejsce w finale Mistrzostw Świata, w którym spróbuje zdobyć bezprecedensowy tytuł, pokonując gospodarzy, Włochy, w Novarze 2:0. To skromny wynik, biorąc pod uwagę zademonstrowaną wyższość.

Portugalia, która ma na swoim koncie 100-procentowe zwycięstwa w tegorocznych Mistrzostwach Świata, w tym zwycięstwo w fazie grupowej nad obrońcami tytułu, Argentyną, zagra w finale w sobotni wieczór z Hiszpanią, chcąc położyć kres „pechowej passie”, która zawsze pojawiała się w jej czterech poprzednich występach w finałach, w tym trzy ostatnie z reprezentacją Hiszpanii.

Grając na „domu” przeciwnika – na stadionie Pala Igor Gorgonzola w Novarze – drużyna prowadzona przez Héldera Antunesa nie dała się zastraszyć i rozpoczęła grę „od góry”, zagrażając bramce od pierwszych chwil, przy czym włoska bramkarka Veronia Caretta musiała się wykazać kilka razy, wymagając od niej znacznie więcej pracy niż Cláudia Vicente.

Caretta (oraz słupki) cały czas opóźniały zdobycie pierwszego gola dla Portugalii, który ostatecznie padł dopiero w 17. minucie po zaciętej grze, a bramkę przypisano Inês Severino.

Włosi odpowiedzieli, marnując bezpośredni rzut wolny i zbliżając się coraz bardziej do bramki Portugalii. Teraz to Cláudia Vicente musiała zabłysnąć, wykonując kilka dobrych interwencji w ciągu kilku minut, by zapobiec wyrównaniu, ale ten krótki okres dominacji „niebieski zespół„był wyjątkiem.

Raquel Santos nie wykorzystała także dwóch stałych fragmentów gry (rzutu wolnego i karnego), ale gol, który dał portugalskiej drużynie spokój ducha, padł w 41. minucie za sprawą Leonora Coelho, w momencie, gdy Włochy miały przewagę liczebną.

Gra była już praktycznie „skończona”, ponieważ Portugalia była bliżej zdobycia trzeciej bramki niż Włochy zmniejszenia straty.

Odnosząc piąte zwycięstwo w tych rozgrywkach, żeńska reprezentacja Portugalii w hokeju na rolkach zmierzy się w sobotnim finale z Hiszpanią (która pokonała Argentynę 4:1) i w swoim piątym występie w finale Mistrzostw Świata spróbuje wywalczyć tytuł, który zawsze im się wymykał.