Home Świat 3 dania na wynos z Kanady, które pokonują mecz towarzyski w Panamie

3 dania na wynos z Kanady, które pokonują mecz towarzyski w Panamie

8
0

Treść artykułu

Podczas debiutu u siebie Jessego Marscha stadion zatrząsł się kilka razy, a w końcówce meczu Jonathan David doprowadził go do upadku.

David strzelił zwycięskiego gola w 87. minucie, gdy Kanada pokonała Panamę 2:1 w towarzyskim meczu FIFA na BMO Field we wtorek wieczorem.

„Po pierwsze, wspaniale było być u siebie” – powiedział Marsch podczas swojego pierwszego meczu na kanadyjskiej ziemi jako trener mężczyzn. Uważam, że kibice spisali się znakomicie, obejrzeliśmy ekscytujący mecz, w którym padł gol w końcówce i nasze wielkie zwycięstwo.

Marsch został zatrudniony 13 maja. Jego kontrakt obowiązuje do lipca 2026 roku.

Załadunek...

Przepraszamy, ale nie udało się załadować tego filmu.

David i Liam Millar grali bez przerwy, podczas gdy David podał piłkę Millarowi i pobiegł w stronę otwartej przestrzeni w polu karnym. Millar oddał piłkę Davidowi, a jego uderzenie prawą nogą trafiło w lewy dolny róg bramki, poza zasięgiem bramkarza Orlando Mosquery.

Cyle Larin zdobył bramkę dla Kanady w 44. minucie. Jose Fajardo strzelił gola dla Panamy w 69. minucie.

Niezbyt przyjacielska sprawa

Podczas tej burzy w czajniku w zimny, wietrzny i deszczowy wieczór nastrój słabł i opadał.

Amerykańska sędzia Tori Penso ukarała siedem żółtych kartek, próbując utrzymać grę tuż poniżej temperatury wrzenia. Popychanie i popychanie po gwizdku, dzikie gestykulacje i machanie palcami były grą wykraczającą poza grę.

Być może najbardziej rażące przewinienie miało miejsce w doliczonym czasie gry, kiedy Michael Murillo strzelił z bliskiej odległości do Maxime’a Crepeau, po tym jak uznano spalonego. Kanadyjczyk Joel Waterman poczuł się urażony tym wykroczeniem, gdy temperatura wzrosła.

Marsch mówi, że jego oddział był przygotowany na agresywne zaatakowanie Panamy.

„Umiejętność wygrywania pojedynków i nadawania tonu fizycznie, poprzez wygląd gry, jest ważna dla naszego rozwoju i myślę, że osiągamy tego coraz więcej” – powiedział Marsch. „Myślę, że jesteśmy w stanie nadać temu (fizycznemu) tonowi naprawdę dobry sposób”.