Home Świat Matthews strzela pierwszego gola, McMann dodaje parę, a Maple Leafs pokonują Kings

8
0

Treść artykułu

W środowy wieczór Maple Leafs postawili na matę Los Angeles Kings.

Kapitan Austona Matthewsa strzelił swojego pierwszego gola w sezonie 2024/25, a Bobby McMann strzelił dwa gole, dzięki czemu Leafs zwyciężyli 6:2 na Scotiabank Arena.

Bramki te padły w pierwszej kwarcie, a po nich w drugiej padły gole Morgana Rielly’ego i Williama Nylandera.

Bramkarz Toronto Anthony Stolarz zakończył swoją walkę o 2:42 w trzeciej tercji, kiedy Alex Turcotte pokonał go niskim strzałem. Kevin Fiala strzelił kolejnego gola dla Kings na 11 minut przed końcem, co spowodowało, że trener Leafs Craig Berube zarządził przerwę na żądanie i dał swoim zawodnikom czadu.

Leafs mieli przewagę 34-26 i byli w stanie wykorzystać kilka tandetnych bramkarzy w Los Angeles.

Nylander grał po opuszczeniu wtorkowego treningu z powodu choroby i zgodnie ze swoimi umiejętnościami czasami był olśniewający.

Bramka Nylandera padł w przewadze Leafs. Była to pierwsza bramka Toronto w sezonie z przewagą mężczyzn po rozpoczęciu meczu z wynikiem 0 na 11.

W trzeciej tercji John Tavares strzelił kolejnego gola w grze w przewadze.

Przepraszamy, ale nie udało się załadować tego filmu.

Po zdobyciu drugiego gola McManna Nylander wykonał świetną grę przy bocznych tablicach, pokonując obrońcę Kings Vladislava Gavrikowa. Następnie Nylander zauważył McManna, który przedarł się obok zasięgu Kings na otwarty lód.

Mitch Marner zaliczył trzy asysty. Four Leafs – Max Domi, Oliver Ekman-Larsson, Jake McCabe i Matthews – zaliczyli dwie asysty.

Gol Matthewsa – będący jednocześnie jego pierwszym golem w sezonie – wyglądał znajomo: pierwszy gol padł o 8:49, kiedy oddał strzał z krótszej strony obok startera Kings, Davida Ritticha. Po wachlowaniu po strzale Matthews wymknął się kapitanowi Kings Anze Kopitarowi i oszukał Ritticha. Ten ostatni puścił cztery gole w 14 strzałach i w połowie drugiej partii zwyciężył Pheonix Copley.

Ponieważ Nylander i Tavares byli w dobrej kondycji po każdej walce z chorobą w tym tygodniu, weteran skrzydłowy Max Pacioretty był zdrowy.

Zwycięzcy trzech meczów z rzędu po porażce na otwarcie sezonu w Montrealu w zeszłym tygodniu, Leafs zmierzą się w sobotę z New York Rangers, a ich bilans u siebie będzie kontynuowany po czterech meczach.