Strona główna Biznes USA więzi obywatela Indii na 5 lat za oszustwa związane z kryptowalutami...

USA więzi obywatela Indii na 5 lat za oszustwa związane z kryptowalutami na kwotę 20 milionów dolarów

10
0


Obywatel Indii został skazany na 5 lat więzienia po skazaniu go za kradzież ponad 20 milionów dolarów w ramach oszustwa kryptograficznego obejmującego fałszywe strony internetowe z kryptowalutami.

Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych wydał wyrok, potwierdzając, że po wydaniu wyroku osoba skazana spędzi 2 lata pod nadzorem.

Sędzia okręgowy USA Kenneth D. Bell skazał obywatela Indii Chiraga Tomara na 60 miesięcy więzienia za oszukanie obywateli USA na kwotę 20 milionów dolarów w postaci aktywów kryptograficznych.

Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych ogłosił wyrok w komunikacie prasowym, w którym ujawniono szczegóły wyroku i inne ważne informacje.

Obywatel Republiki Indii został dziś skazany na karę więzienia za kradzież ponad 20 milionów dolarów setkom ofiar poprzez wykorzystanie fałszywych lub „sfałszowanych” stron internetowych naśladujących witrynę wymiany kryptowalut Coinbase.

Zgodnie ze złożonymi dokumentami sądowymi i dzisiejszą rozprawą skazującą, już od czerwca 2021 r. Tomar i jego współspiskowcy zaangażowali się w program fałszowania mający na celu kradzież wielomilionowych kryptowalut setkom ofiar na całym świecie i w Stanach Zjednoczonych, w tym w Dystrykcie Zachodnim Karoliny Północnej.

„Podszywanie się w odniesieniu do cyberprzestępczości ma miejsce wtedy, gdy złośliwy cyberprzestępca ukrywa adres e-mail, nazwę nadawcy lub adres URL witryny internetowej, aby przekonać ofiary, że wchodzą w interakcję z zaufanym źródłem. Z dokumentów sądowych wynika, że ​​Tomar i jego współspiskowcy dokonali oszustwa, podszywając się pod Coinbase, jedną z największych wirtualnych giełd walut na świecie, która umożliwia klientom kupno, sprzedaż lub handel kryptowalutami.

Coinbase obsługiwała wersję „Pro” swojej giełdy, którą można było znaleźć pod adresem URL „Pro.Coinbase.Com”. Według dokumentów sądowych Tomar i jego współspiskowcy sfałszowali witrynę Coinbase Pro, używając podobnego fałszywego adresu URL, CoinbasePro.Com, i utworzyli fałszywą witrynę internetową imitującą autentyczną witrynę.

„Gdy ofiary wprowadziły swoje dane logowania do fałszywej witryny internetowej, uruchomił się proces uwierzytelniania. W niektórych przypadkach ofiary zostały oszukane i przekazały oszustom dane logowania i uwierzytelnienia do prawdziwej witryny Coinbase.

„Innym razem ofiary zostały oszukane i pozwoliły fałszywym przedstawicielom Coinbase na uruchomienie oprogramowania do zdalnego pulpitu, co umożliwiło oszustom przejęcie kontroli nad komputerami ofiar i uzyskanie dostępu do ich legalnych kont Coinbase.

„Oszuści podszywali się również pod przedstawicieli obsługi klienta Coinbase i nakłonili użytkowników do przekazania oszustom przez telefon kodów uwierzytelniania dwuskładnikowego. Gdy oszuści uzyskali dostęp do kont Coinbase ofiar, oszuści szybko przenieśli posiadane przez ofiary kryptowaluty Coinbase do portfeli kryptowalut znajdujących się pod kontrolą oszustów.

W komunikacie prasowym ujawniono, że dokumenty sądowe szczegółowo wyjaśniają sposób działania Tomara i jego współspiskowców.

Z dokumentów sądowych wynika, że ​​w lutym 2022 r. ofiara z zachodniego dystryktu Karoliny Północnej próbowała zalogować się na swoje konto Coinbase za pośrednictwem fałszywej strony internetowej.

Fałszywa witryna natychmiast powiadomiła ofiarę, że jej konto zostało zablokowane i poprosiła ofiarę o skorzystanie z podanego numeru, aby zadzwonić do fałszywego przedstawiciela Coinbase.

Fałszywy przedstawiciel oszukał ofiarę, aby podała informacje uwierzytelniające dwuskładnikowe, ostatecznie uzyskując dostęp do prawdziwego konta ofiary w Coinbase. Wykorzystując te informacje, oszuści ukradli kryptowalutę z portfela ofiary Coinbase o wartości ponad 240 000 dolarów.

W dniu 20 grudnia 2023 r. Tomar został aresztowany na lotnisku w Atlancie po wjeździe do Stanów Zjednoczonych i niedawno skazany na 60 miesięcy więzienia plus 2 lata zwolnienia pod nadzorem.

Co warto wiedzieć

  • Chirag Tomar, obywatel Indii, przeznaczył dochody ze swojego oszustwa na finansowanie wystawnego stylu życia, kupując drogie zegarki, Lamborghini i Porsche. Odbył także wiele podróży do Dubaju, Tajlandii i innych części świata.
  • Niemiec, który w Nowym Jorku ma do czynienia ze sprawą oszustwa kryptowalutowego o wartości 150 milionów dolarów, ucieka po opuszczeniu rozprawy.



Source link