Home Aktualności Argentyna przetrwała późne przerażenie, pokonując Ekwador w rzutach karnych w drodze do...

Argentyna przetrwała późne przerażenie, pokonując Ekwador w rzutach karnych w drodze do półfinału Copa America

25
0

Broniąca tytułu Argentyna awansowała do półfinału Copa America, pokonując Ekwador 4-2 w rzutach karnych. W czwartkowy wieczór zremisowała 1-1, tracąc wyrównującą bramkę w doliczonym czasie gry drugiej połowy.

Lionel Messi oddał pierwszy rzut karny dla Argentyny, który trafił w poprzeczkę, ale bramkarz Emiliano Martinez obronił dwa pierwsze strzały Ekwadoru w serii jedenastek, a Nicolas Otamendi pokonał Alexandra Domingueza decydującym rzutem karnym.

Lisandro Martinez dał Albiceleste prowadzenie w 35. minucie, ale Kevin Rodriguez wyrównał wynik już w pierwszej minucie doliczonego czasu gry drugiej połowy.

Kevin Rodriguez (11) z Ekwadoru świętuje zdobycie wyrównującego gola dla swojej drużyny w doliczonym czasie gry przeciwko Argentynie w Houston w czwartek. (Mike Wyke/Associated Press)

W 62. minucie Ekwadorczyk Enner Valencia wykonał rzut karny, odbijając piłkę od słupka po zagraniu ręką Rodrigo De Paula.

Dążąc do trzeciego z rzędu tytułu mistrzowskiego, Argentyna awansowała do półfinału po raz piąty z rzędu Copa America i zagra z Wenezuelą lub Kanadą we wtorek w East Rutherford, New Jersey. Argentyna chce zdobyć rekordowe 16. mistrzostwo Copa America.

Gdy Argentyna jako pierwsza rozpoczęła serię rzutów karnych, Messi spróbował podania Panenki i trafił w poprzeczkę.

Martinez, bramkarz podczas wygranego przez Argentynę meczu z Francją w finale Mistrzostw Świata 2022, obronił rzuty karne wykonane przez Angela Menę, rzucając się w lewo i odbijając piłkę ręką, a także Alana Mindę, rzucając się w prawo i po obronie wykonując krótki taniec.

Julian Alvarez i Alexis Mac Allister wykorzystali trafienia i Argentyna objęła prowadzenie 2-0, a John Yeboah wykorzystał trzecią szansę dla Ekwadoru.

Gonzalo Montiel dał Argentynie prowadzenie 3-1, Jordy Caicedo wykorzystał okazję i utrzymał Ekwador w grze, a Otamendi strzelił zwycięskiego gola, umieszczając piłkę w słupku tuż obok wyciągniętego ramienia Domingueza.

Lisandro Martinez dał Argentynie prowadzenie w 35. minucie, strzelając głową po tym, jak Mac Allister skierował głową rzut rożny Messiego. Rodriguez strzelił gola, gdy skierował głową dośrodkowanie Johna Yeboaha.

Zgodnie z przepisami Copa America, mecz od razu po zakończeniu regulaminowego czasu gry przeszedł w serię rzutów karnych, bez dogrywki.

Messi, który nie zagrał w ostatnim meczu fazy grupowej Argentyny przeciwko Peru z powodu kontuzji nogi, której doznał 25 czerwca w meczu z Chile, dostał gromkie brawa, gdy wszedł na boisko 45 minut przed rozpoczęciem meczu.