Home Aktualności Indonezyjska młodzież wykorzystuje możliwości dzięki współpracy BRI-Xinhua

Indonezyjska młodzież wykorzystuje możliwości dzięki współpracy BRI-Xinhua

41
0


Zdjęcie lotnicze z drona wykonane 17 kwietnia 2024 r. przedstawia szybki elektryczny pociąg wieloczłonowy (EMU) kursujący wzdłuż linii kolei dużych prędkości Dżakarta-Bandung w Indonezji. (Xinhua/Xu Qin)

TAJUAN, 14 czerwca (Xinhua) — Dzień Mahnitry Jogi odbył się w fabryce aluminium w hrabstwie Pinglu, w prowincji Shanxi w północnych Chinach. Umiejętności, które doskonalił w produkcji tlenku glinu, wkrótce zostaną sprowadzone z powrotem do Ketapang w prowincji West Kalimantan w Indonezji, gdzie rozpocznie karierę jako młodszy menedżer w New Industrial City of West Kalimantan.

Chiny i Indonezja, pionierzy Morskiego Jedwabnego Szlaku, w ostatnich latach znacznie zacieśniły swoje więzi gospodarcze i kulturalne. Inicjatywa Pasa i Szlaku (BRI) była katalizatorem tego partnerstwa, umożliwiając młodemu pokoleniu Indonezji, takie jak Mahnitra, aktywne przyczynianie się do ich rozwoju.

Region przybrzeżny Ketapang, tradycyjnie zależny od rybołówstwa i którego młode pokolenie szukało możliwości na wyspie Jawa, przeżywa obecnie odrodzenie wraz z utworzeniem Nowego Miasta Przemysłowego w Zachodnim Kalimantanie, będącego wspólnym przedsięwzięciem Chin i Indonezji.

Oczekuje się, że do końca tego roku nowe miasto przemysłowe w Zachodnim Kalimantanie, wspierane przez Hangzhou Jinjiang Group, będzie w pełni operacyjne. Głównym projektem jest fabryka tlenku glinu o mocy 1 mln ton, wyposażona w zaplecze energetyczne oraz port o rocznej zdolności przeładunkowej 10 mln ton.

„Przewiduje się, że w tym parku przemysłowym o powierzchni 6,8 km2 utworzy się ponad 1000 lokalnych miejsc pracy i wygeneruje szacunkowe roczne dochody podatkowe w wysokości 726 miliardów rupii indonezyjskiej (około 44,64 miliona dolarów amerykańskich), co będzie stanowić przełomowy moment dla Ketapang” – powiedział Hao Zhiyin, chiński Oficjalny nadzór nad projektem. Projekt został w ubiegłym roku uznany w Indonezji za główną inicjatywę i dołącza do 28 ośrodków wzrostu przemysłowego w kraju.

Mahnitra znalazł się wśród 60 indonezyjskich absolwentów, którzy w zeszłym roku dołączyli do Shanxi Pinglu Aluminium Factory, wybranych w drodze rygorystycznych testów pisemnych i rozmów kwalifikacyjnych. Ich program nauczania w Chinach obejmuje operacje związane z produkcją tlenku glinu, konserwację sprzętu i język mandaryński.

Mahnitra wyraził dumę ze swojej początkowej pensji wynoszącej ponad 6 milionów rupii. „Moi rodzice są z tego bardzo dumni” – powiedziała 27-latka.

Mahnitra czuje się również komfortowo w sposobie, w jaki firma zaspokaja ich potrzeby religijne, udostępniając specjalną muzułmańską restaurację i miejsce do modlitwy.

Po pół roku pobytu w Chinach stażyści niemal zasymilowali się z lokalnym stylem życia. Miesiąc temu zostali zaproszeni do wzięcia udziału w meczu piłki nożnej 8-a-side. Początkowo doświadczyli porażki, ale poprawili się, gdy lepiej zaznajomili się z boiskiem i zasadami.

Uti Najwa Atras, 23-letni obrońca z dziesięcioletnim doświadczeniem w piłce nożnej, podzielił się swoim podekscytowaniem: „To niesamowite uczucie grać w piłkę nożną w innym kraju”. Ten niedawny absolwent Politechniki Yogyakarta chce także po odbyciu szkolenia poznać bogatą historię i kulturę Chin w miastach takich jak Xi’an i Luoyang.

Ramy BRI ułatwiły wniesienie przez Chiny dojrzałej technologii, zaawansowanego doświadczenia i inwestycji do Indonezji. Od wytwarzania energii po telekomunikację, ta współpraca zaowocowała szeregiem wysokiej jakości projektów infrastrukturalnych, przy czym szybka kolej Dżakarta-Bandung jest przykładem wysokiej jakości rozwoju.

„Widzieliśmy realne rezultaty naszej wspólnej pracy, która zmieniła życie wielu ludzi. „Mamy nadzieję, że dalsza współpraca może zapewnić społeczeństwu więcej możliwości i korzyści” – powiedział Mahnitra.