Home Aktualności Kanada nakazuje deportację byłego pracownika powiązanej z Hamasem grupy pomocowej „National”.

Kanada nakazuje deportację byłego pracownika powiązanej z Hamasem grupy pomocowej „National”.

16
0


Kanadyjski trybunał imigracyjny nakazał deportację Palestynki, która była wcześniej zatrudniona w Mississauga w Ontario. grupę pomocową powiązaną z Hamasem.

Majeda Sarassra została uznana za osobę nieposiadającą prawa wjazdu do Kanady ze względów bezpieczeństwa, ponieważ pracowała dla Międzynarodowego Funduszu Pomocy dla Dotkniętych Potrzebą w Kanadzie.

Wydział Odwołań Imigracyjnych rządził zatrudnienie 45-latki uczyniło ją „członkiem” IRFAN-Kanada, który według niego był zaangażowany w terroryzm.

Złożyła apelację od decyzji z 12 stycznia do Sądu Federalnego.

Władze kanadyjskie pozbawiły IRFAN-Canada statusu organizacji charytatywnej w 2011 roku odkryli audytorzy federalni wysłał 14,6 miliona dolarów grupom „powiązanym z Hamasem”.

Kanadyjska Agencja Skarbowa stwierdziła również, że filmy znalezione w biurze grupy pod Toronto gloryfikują „męczeństwo” i przedstawiają konflikt palestyński jako wojnę religijną.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

W 2014 roku rząd umieścił IRFAN-Kanada na liście organizacji terrorystycznych za wykorzystywanie „statusu organizacji charytatywnej do finansowania Hamasu”.

Zdjęcie Majedy Sarassry na tle jej paszportu. Grozi jej nakaz deportacji w związku z jej wcześniejszą pracą w IRFAN-Canada.

Sąd Federalny

Przed przybyciem do Toronto z Wenezueli w 2016 r. i ubieganiem się o status uchodźcy Sarassra pracowała w niepełnym wymiarze godzin dla IRFAN-Canada w Betlejem na Zachodnim Brzegu.

Jej rolą było rozdawanie pieniędzy dzieciom, których ojcowie zmarli. Urzędnicy imigracyjni twierdzili, że była „ważną częścią operacji IRFAN-Kanada w Palestynie”.

Najświeższe wiadomości z Kanady i całego świata
wysłane na Twój e-mail, tak się dzieje.

W związku z tym – argumentowali – była członkinią grupy terrorystycznej. Powiedziała, że ​​do czasu jej przyjazdu do Kanady nie była świadoma, że ​​IRFAN-Kanada została ukarana sankcjami za terroryzm.

Po rozprawie, która odbyła się w 2022 r., Rada ds. Imigracji i Uchodźców początkowo oddaliła sprawę Kanadyjskiej Agencji Służb Granicznych przeciwko Sarassie.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Rząd jednak złożył apelację, a Wydział Odwoławczy ds. Imigracji stwierdził, że nie można jej przyjąć jako „członkini IRFAN-Canada ze względu na jej zatrudnienie w tej organizacji”.

„Zajmowała stanowisko zaufania, biorąc pod uwagę jej odpowiedzialność za dystrybucję pieniędzy” – czytamy w decyzji.

Harcerze palestyńscy trzymają znaki solidarności z Palestyńczykami w Gazie, Betlejem, 24 grudnia 2023 r. (AP Photo/Mahmoud Illean).

W orzeczeniu stwierdzono, że chociaż Hamas był odpowiedzialny za setki ataków terrorystycznych, opierał się na „finansowaniu i wsparciu sympatyków i organizacji charytatywnych na całym świecie”.

„Większość funduszy dla Hamasu pochodzi spoza terytoriów palestyńskich, głównie od globalnych organizacji charytatywnych” – stwierdziło IAD.

„Dowody wskazują na powiązania między IRFAN Canada a Hamasem”.

W odwołaniu Sarassry do Sądu Federalnego argumentuje, że przez rok, do 2014 r., była ona „zaangażowana w IRFAN-Kanada” jedynie na „niskim szczeblu”.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

W swoich oświadczeniach stwierdziła, że ​​dzieci ojców zabitych w walkach Izraelczyków nie kwalifikują się do rozdanych przez nią pieniędzy, podobnie jak dzieci przetrzymywane w Izraelu.

Jednak zdaniem rządu z dokumentów wynika, że ​​jej zatrudnienie mogło rozpocząć się w 2010 r. i początkowo powiedziała funkcjonariuszom, że będzie na tym stanowisku do 2016 r.

Odpowiedziała, że ​​ma problem z datami.

Kiedy funkcjonariusz CBSA zapytał ją, czy którykolwiek ze zmarłych ojców dzieci otrzymujących pieniądze IRFAN-Kanady był członkiem Hamasu, odpowiedziała: „Nie wiem tego”.

Sąd nie wydał jeszcze wyroku w tej sprawie. Sporna jest definicja członkostwa i to, czy została ona właściwie zastosowana w jej przypadku.

Izraelscy żołnierze na czołgu w pobliżu granicy izraelsko-gazowej, widziani z południowego Izraela, 21 marca 2024 r.

PRASA KANADYJSKA/AP/Ohad Zwigenberg

W swoim wniosku o uchodźcę Sarassra stwierdziła, że ​​członkowie Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu złamali jej nogę i grozili jej, gdy odmówiła dołączenia do nich.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„To organizacja terrorystyczna, której celem jest nie tylko zniszczenie państwa Izrael, ale także despotyczna kontrola nad palestyńską ludnością cywilną” – powiedziała o Islamskim Dżihadzie.

Powiedziała także CBSA, że uważa Hamas za grupę terrorystyczną.

Ani jej prawnik, ani CBSA nie odpowiedziały na prośby o komentarz w wyznaczonym terminie.

7 października Hamas I Islamski Dżihad terroryści zaatakowali ze Strefy Gazy, zabijając 1200 Izraelczyków i biorąc ponad 200 zakładników, co spowodowało reakcję wojskową w Gazie, w wyniku której zginęło dziesiątki tysięcy osób.

Według Public Safety Canada rząd dokonał przeglądu statusu IRFAN-Canada i 7 czerwca podjął decyzję, że organizacja powinna pozostać uznana za organizację terrorystyczną.

We wtorek Kanada wprowadziła nowe sankcje w sieci finansowej Hamasu.

Stewart.Bell@globalnews.ca

© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.





Source link