Home Biznes Lek na raka płuc AstraZeneca zatwierdzony w USA

Lek na raka płuc AstraZeneca zatwierdzony w USA

9
0


  • Firma zatwierdziła także inną chemioterapię zatwierdzoną przez FDA

AstraZeneca ujawniła, że ​​amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków zatwierdziła jej lek na raka płuc wraz z inną chemioterapią.

W oświadczeniu największa brytyjska grupa farmaceutyczna podała, że ​​lek Imfinzi w połączeniu z karboplatyną i paklitakselem, a następnie monoterapia Imfinzi został dopuszczony do obrotu.

Firma notowana na giełdzie FTSE 100 dodała, że ​​jest to program przeznaczony dla dorosłych cierpiących na „pierwotnie zaawansowanego lub nawracającego raka endometrium z niedoborem naprawy niedopasowania” (dMMR).

AstraZeneca ujawniła, że ​​amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) zatwierdziła jej lek na raka płuc wraz z inną chemioterapią

Zatwierdzenie leku nastąpiło po badaniu, które wykazało, że lek jest w stanie zmniejszyć „ryzyko progresji choroby lub śmierci o 58 procent u pacjentek z rakiem endometrium dMMR w porównaniu z samą chemioterapią”.

Dave Fredrickson, wiceprezes wykonawczy jednostki biznesowej onkologii w AstraZeneca, powiedział: „W ciągu ostatnich kilku dekad postęp w leczeniu raka endometrium był ograniczony, a ciągłe innowacje mają kluczowe znaczenie, ponieważ oczekuje się, że obciążenie tym nowotworem będzie rosło w przyszłość.

„Immunoterapia w skojarzeniu z chemioterapią staje się nowym standardem leczenia w tym leczeniu, a zatwierdzenie leku Imfinzi oferuje nową, ważną opcję dla pacjentów z chorobą niedopasowaną do naprawy”.

W Stanach Zjednoczonych rak endometrium jest czwartym pod względem częstości występowania nowotworem u kobiet – w 2022 r. zdiagnozowano u niego ponad 66 000 pacjentek i prawie 12 000 zgonów.

Wiadomość ta pojawiła się po ujawnieniu tego w kwietniu przez grupę z Cambridge Imfinzi okazał się obiecujący w leczeniu bardzo agresywnego drobnokomórkowego raka płuc.

AstraZeneca stwierdziła, że ​​badanie wykazało „istotną statystycznie i klinicznie poprawę” przeżycia pacjentów.

W 2022 r. na całym świecie zdiagnozowano prawie 2,5 miliona przypadków raka płuc.

W maju AstraZeneca stwierdziła, że ​​tak zakłada osiągnięcie rocznych przychodów na poziomie 80 miliardów dolarów do roku 2030wspierane wprowadzeniem na rynek 20 nowych leków.

Największy brytyjski koncern farmaceutyczny osiągnął w zeszłym roku obroty w wysokości 45,8 miliarda dolarów, zgodnie z celem wyznaczonym dziesięć lat temu, głównie dzięki rosnącemu zapotrzebowaniu na oferowane przez niego leki onkologiczne i diabetologiczne.

Obecnie chce zwiększyć roczny obrót o dodatkowe 75 procent na początku następnej dekady poprzez ciągły wzrost sprzedaży swojego portfolio produktów z zakresu onkologii, biofarmaceutyków i chorób rzadkich.

akcji AstraZeneca spadły o 0,26 procent do 12 478 pensów w poniedziałkowym porannym handlu.





Source link