Home Biznes Nigeria i inne kraje skorzystają z inicjatywy ITU na rzecz mapowania szerokopasmowego...

Nigeria i inne kraje skorzystają z inicjatywy ITU na rzecz mapowania szerokopasmowego o wartości 15 milionów euro

15
0


Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU) wybrał Nigerię i 10 innych krajów jako beneficjentów inicjatywy mapowania sieci szerokopasmowych o wartości 15 milionów euro, której celem jest przyspieszenie transformacji cyfrowej w Afryce.

Globalny organ telekomunikacyjny ogłosił to w czwartek podczas Global Symposium for Regulators (GSR-24) w Kampali w Ugandzie. Inne kraje, które skorzystają z tej inicjatywy, to Benin, Botswana, Burundi, Wybrzeże Kości Słoniowej, Etiopia, Kenia, Malawi, Uganda, Zambia i Zimbabwe.

„Projekt Africa National Broadband Mapping Systems (AfricaBBMaps), wspierany przez Komisję Europejską, pomoże ustanowić systemy mapowania szerokopasmowego, aby wspierać inwestycje i transformację cyfrową w Afryce. Z budżetem w wysokości 15 milionów euro na cztery lata projekt początkowo przyniesie korzyści 11 krajom”, czytamy w oświadczeniu ITU.

Dlaczego mapowanie szerokopasmowe?

Według ITU mapowanie łączy szerokopasmowych jest warunkiem koniecznym inwestycji w zrównoważoną i inkluzywną infrastrukturę szerokopasmową, która nikogo nie pomija.

Dodał, że celem AfricaBBMaps jest utworzenie systemów mapowania szerokopasmowego, które będą w stanie generować łatwo dostępne, zweryfikowane dane, pozwalające identyfikować luki w zasięgu, jakości i przystępności cenowej łączności internetowej w krajach korzystających z pomocy.

Oczekuje się, że umożliwi to podejmowanie decyzji w oparciu o dane dotyczące inwestycji w infrastrukturę cyfrową, co obiecuje świetlaną przyszłość dla ICT w wybranych krajach

Vladimir Daigele, ekspert ds. rozwoju sieci w Międzynarodowym Związku Telekomunikacyjnym (ITU), opisuje mapowanie jako „ważne jest zrozumienie rzeczywistości w danym miejscu, ponieważ pozwala to różnym interesariuszom spotkać się i zaplanować optymalne technologie sieciowe i rozwiązania finansowe”.

Wybór Nigerii na jednego z beneficjentów programu AfrcaBBMaps stanowi impuls do rozwoju szerokopasmowego internetu w kraju dzięki trwającej realizacji programu Nigeria National Broadband Plane (NNBP 2020-2025).

Zgodnie z Planem kraj wyznaczył sobie ambitny cel osiągnięcia 70-procentowego poziomu penetracji szerokopasmowego internetu do 2025 r. Jednak osiągnięcie tego celu okazuje się trudne ze względu na brak odpowiednich inwestycji w infrastrukturę, co oznacza, że ​​kraj ma 43-procentowy poziom penetracji internetu od marca 2024 r.

Nowe wytyczne dla ICT

Tymczasem ITU oświadczył, że regulatorzy ICT, którzy uczestniczyli w GSR-24, który zakończył się w czwartek, zatwierdzili zbiór wytycznych mających na celu maksymalizację korzyści płynących z transformacyjnych technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT).

Zdaniem organu „Wytyczne najlepszych praktyk GSR-24” uzgodnione przez organy regulacyjne ICT obejmują szereg rozważań na temat zrównoważenia innowacji z regulacjami w celu wywarcia pozytywnego wpływu na społeczeństwa i gospodarki dzięki powstającym technologiom, takim jak sztuczna inteligencja (AI).

„W sytuacji, gdy jedna trzecia ludzkości jest nadal offline, a kobiety i inne wrażliwe grupy znajdują się po złej stronie globalnych podziałów cyfrowych, GSR-24 i wytyczne dotyczące najlepszych praktyk podkreślają potrzebę innowacyjności, zaufania i inkluzywności w środowisku politycznym i regulacyjnym” powiedziała Sekretarz Generalna ITU Doreen Bogdan-Martin.

„Ponieważ jedyną pewnością, z jaką muszą się mierzyć organy regulacyjne i decydenci, musimy współpracować, aby realizować podejścia regulacyjne, które pozwolą wykorzystać technologie transformacyjne, takie jak sztuczna inteligencja, promować gospodarkę kosmiczną, zachęcać do innowacji oraz wspierać działania na rzecz klimatu i Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ” ona dodała.

Co powinieneś wiedzieć

Sympozjum zorganizowane przez ITU, Agencję ONZ ds. Technologii Cyfrowych, zgromadziło ponad 600 uczestników, w tym ministrów, szefów organów regulacyjnych, dyrektorów branżowych i pracowników naukowych, aby omówić pilne kwestie regulacyjne.

Nigerię na sympozjum reprezentował dr Aminu Maida, wiceprezes wykonawczy Nigeryjskiej Komisji Łączności (NCC).



Source link