Home Biznes Szpital Uniwersytecki Lagos i amerykański uniwersytet współpracują w celu zwiększenia leczenia chorób...

Szpital Uniwersytecki Lagos i amerykański uniwersytet współpracują w celu zwiększenia leczenia chorób przewlekłych w Nigerii

30
0


Szpital Uniwersytecki w Lagos (LUTH) nawiązał współpracę ze Szkołą Medyczną Uniwersytetu Maryland w celu usprawnienia badań, leczenia i budowania potencjału w zakresie chorób przewlekłych w Nigerii.

Agencja informacyjna Nigerii (NAN) podaje, że dr Mark Gladwin, profesor i dziekan UMSOM, powiedział na poniedziałkowej konferencji prasowej w Lagos, że partnerstwo ma na celu poprawę jakości opieki onkologicznej, opieki i ogólnego zarządzania chorobami niezakaźnymi w Nigerii.

Gladwin powiedział:„Partnerstwo to, w okresie najbliższych 10 lat, nie tylko będzie badać możliwości współpracy w obszarze zarządzania chorobami niezakaźnymi, ale także usprawni rozwój potencjału”.

Według niego współpraca obejmie instytucje ochrony zdrowia, m.in. LUTH, Lagos College of Medicine i Instytut Wirusologii Ludzkiej w Nigerii (IHVN).

O chorobach niezakaźnych

Choroby niezakaźne (NCD) to grupa schorzeń, których pierwotną przyczyną nie są ostre infekcje. W przeciwieństwie do chorób zakaźnych, NCD często rozwijają się stopniowo i mają długotrwały wpływ na zdrowie. Często wymagają stałego leczenia i opieki.

Do najczęstszych rodzajów chorób niezakaźnych należą:

  • Nadciśnienie (wysokie ciśnienie krwi)
  • Choroby serca i inne schorzenia układu sercowo-naczyniowego

Schorzenia te mają znaczący wpływ na jakość i długość życia dotkniętych nimi osób oraz stanowią poważne obciążenie dla systemów opieki zdrowotnej na całym świecie.

Co powiedzieli

Dr Taofeek Owonikoko, profesor onkologii na UMSOM, powiedział, że celem jest zbudowanie partnerstwa między instytucjami w Afryce, którego celem będzie poprawa leczenia chorób niezakaźnych, zwłaszcza anemii sierpowatej i raka.

Według Owonikoko Nigeria należy do krajów afrykańskich, w których występuje duże obciążenie chorobami niezakaźnymi, co podkreśla potrzebę usprawnienia zarządzania tymi chorobami w celu zwiększenia szans przeżycia.

Powiedział, że według szacunków raportu badawczego liczba chorób niezakaźnych w Afryce wzrośnie o 80% do 2040 r.

Cały pomysł polega na budowaniu istniejącego partnerstwa z Nigerią w obszarze badań nad chorobami niezakaźnymi, ich leczenia i rozwoju potencjału. Choroby niezakaźne szybko rosną w krajach o niskich i średnich dochodach, a Nigeria jest jednym z nich.

Naszym celem na najbliższe 10 lat jest współpraca z rządem oraz instytucjami publicznymi i prywatnymi w celu sprawdzenia, w jaki sposób możemy wykorzystać naszą wiedzę specjalistyczną w kraju.

„A także uczyć się od ludzi na miejscu, jeśli chodzi o główne wyzwania, którym możemy wspólnie stawić czoła dla dobra społeczeństwa” powiedziała Owonikoko.

Nowe możliwości w Nigerii

Dyrektor medyczny LUTH, prof. Wasiu Adeyemo, powiedział, że partnerstwo to umożliwi szpitalowi rozwinięcie potencjału w wielu obszarach, a tym samym zwiększy szanse na utrzymanie personelu medycznego w kraju.

Według niego rząd federalny zainwestował dużo pieniędzy w rozbudowę infrastruktury w placówkach służby zdrowia, ale w większości placówek brakuje personelu.

Adeyemo ubolewał nad faktem, że wielu pracowników służby zdrowia opuściło kraj, aby praktykować za granicą, co jego zdaniem miało wpływ na działalność szpitala.

„UMSOM zamierza współpracować z LUTH w zakresie badań wdrożeniowych w obszarze leczenia chorób niezakaźnych, takich jak anemia sierpowata i rak, a także w zakresie budowania potencjału.

„Zgodnie z misją szpitala jako szpitala dydaktycznego, konieczne jest budowanie potencjału i rozwój nowej grupy młodych ludzi, którzy będą mogli prowadzić badania, a także dostrzec powód, dla którego powinni pozostać w kraju i praktykować.

„Rząd federalny inwestuje duże środki w rozbudowę infrastruktury w placówkach służby zdrowia, ale brakuje personelu do obsługi większości placówek.

„Ale dzięki współpracy badawczej tego typu otwierają się możliwości rozwoju w wielu dziedzinach.

„Dla mnie osobiście w ciągu ostatnich kilku lat powodem, dla którego niektórzy z nas nadal praktykują w tym kraju, jest to, że rozwijamy pewne umiejętności, które faktycznie pozwalają nam czerpać korzyści z tu i tam.

„Jeśli będziemy mogli współpracować z instytucjami na całym świecie, w Wielkiej Brytanii, USA i Australii, rozwiniemy się w wielu dziedzinach.

„Dzięki doświadczeniom z przeszłości uświadomiliśmy sobie, że im więcej ludzi przyjeżdża do kraju, aby rozwijać nasze możliwości, tym większa szansa, że ​​nasi młodsi koledzy zostaną w kraju.

„Będziemy kontynuować leczenie anemii sierpowatej i raka.

„W ciągu kilku najbliższych tygodni LUTH przeprowadzi pierwszy przeszczep w Nigerii w przypadku anemii sierpowatej i z pewnością będzie to wymagało dużego wsparcia ze strony osób, które mają doświadczenie” – powiedział Adeyemo



Source link