Home Najnowsze wiadomości Administracja Bidena nakłada sankcje na „kolegów” prezydenta Wenezueli Maduro

Administracja Bidena nakłada sankcje na „kolegów” prezydenta Wenezueli Maduro

11
0


Ten Administracja Bidena nałożyła w czwartek sankcje na prezydenta Wenezueli Nicolása Maduro i kilku jego współpracowników za podważanie procesu wyborczego i naruszanie praw obywatelskich i praw człowieka obywateli.

Sekretarz prasowa Białego Domu, Karine Jean-Pierre, ogłosiła sankcje podczas spotkania z dziennikarzami w czwartek.

„Podejście prezydenta Bidena do polityki zagranicznej na półkuli zachodniej opiera się na jego przekonaniu, że demokracja jest fundamentalnie niezbędna dla trwałego dobrobytu gospodarczego i bezpieczeństwa” – powiedziała. „Teraz Wenezuela nie jest wyjątkiem, a rażące oszustwa wyborcze po wyborach prezydenckich 28 lipca muszą być nadal potępiane, a ci, którzy utrudniają demokrację, muszą zostać pociągnięci do odpowiedzialności.

„I dlatego właśnie dzisiaj podjęliśmy dwie ważne czynności, aby pociągnąć Nicolása Maduro i jego kolesi do odpowiedzialności za ich rażące oszustwa wyborcze, utrudnianie konkurencyjnych i inkluzywnych wyborów oraz naruszanie praw obywatelskich i praw człowieka”.

MADURO REPUBLIKUJE PRZECIWNIKÓW POLITYCZNYCH PO SFAULOWANYCH WYBORACH: „ZMROŻONO LUDZI DO MILCZENIA”

Prezydent Wenezueli Nicolás Maduro przemawia do zwolenników rządu zgromadzonych w pałacu prezydenckim, aby poprzeć jego reelekcję, miesiąc po wyborach prezydenckich, w Caracas w Wenezueli, 28 sierpnia 2024 r. (Zdjęcie AP/Ariana Cubillos)

Jean-Pierre powiedziała, że ​​sekretarz skarbu USA Janet Yellen nałożyła sankcje na 16 urzędników powiązanych z Maduro, a także ograniczenia wizowe na szereg urzędników sojuszniczych, którzy „podważyli” proces wyborczy w Wenezueli i „są odpowiedzialni za akty represji”.

Sekretarz prasowy poinformował również, że Stany Zjednoczone do tej pory nałożyły sankcje na ponad 140 obecnych i byłych wenezuelskich urzędników, a także podjęły kroki mające na celu nałożenie ograniczeń wizowych na około 2000 osób.

Krytycy twierdzą, że prawdziwy problem leży w umożliwieniu reżimowi Maduro dalszego dostępu do lukratywnych kontraktów naftowych.

„Obecne podejście wydaje się być nadmiernie skoncentrowane na jednej taktyce. Jaki jest sens nakładania sankcji, jeśli w tym samym czasie licencje naftowe są odnawiane? Karmienie kleptokracji 20 mld dolarów rocznie” – powiedział Fox News Digital Thursday Isaias Medina III, były dyplomata Rady Bezpieczeństwa ONZ i pracownik naukowy Harvard Mason.

Karine Jean-Pierre

Sekretarz prasowy Białego Domu Karine Jean-Pierre (Kevin Dietsch/Getty Images)

„Prawdziwa presja bierze się z podejmowania zdecydowanych działań, takich jak wydanie czerwonego powiadomienia z Interpolu, przechwycenie każdej przesyłki narkotyków i zablokowanie wybrzeża, aby zapobiec przemieszczaniu się ropy. Zamiast po prostu ich ostrzegać, należy podjąć konkretne kroki, aby ujawnić ich zaangażowanie w handel narkotykami, terroryzm, korupcję i łamanie praw człowieka. Obejmuje to naciskanie na usunięcie ich z Organizacji Narodów Zjednoczonych z powodu ich nielegalności i zmuszenie społeczności międzynarodowej do zajęcia wobec nich jednolitego stanowiska”.

Wybory w Wenezueli 28 lipca przyniosły Maduro ogłasza zwycięstwo ponad 1 milionem głosów. Maduro, który sprawuje władzę od 2013 r., ubiegał się o trzecią sześcioletnią kadencję. Tymczasem główna koalicja opozycyjna, Vente Venezuela, oskarżyła go o próbę kradzieży głosów. Kampania Vente Venezuela opublikowała dane, z których wynika, że ​​kandydat opozycji Edmundo González wygrał stosunkiem głosów większym niż 2 do 1. Główny lider opozycji, González, i liderka opozycji María Corina Machado ukryły się od czasu głosowania.

Opozycja poniosła kolejną porażkę, gdy kontrowersyjny Sąd Najwyższy Wenezueli ponownie uznał Maduro za zwycięzcę spornych wyborów. Wybrany przez Maduro sąd ogłosił, że wyniki głosowania, które pokazywały jakiekolwiek doniesienia o jego przegranej, zostały sfabrykowane.

USA I BRAZYLIA ROZPOCZYNAJĄ NOWE WYBORY W WENEZUELI POMIMO ODRZUCENIA RZĄDU I OPOZYCJI

Caracas Maduro Socjalizm

Zwolennik krzyczy hasła podczas protestu przeciwko wynikom wyborów prezydenckich 30 lipca 2024 r. w Caracas w Wenezueli. (Jesus Vargas/Getty Images)

Stany Zjednoczone, Unia Europejska (UE) i szereg krajów Ameryki Łacińskiej kategorycznie odrzuciły certyfikację wenezuelskiego sądu najwyższego. Maduro i jego rząd odmówili ujawnienia oficjalnych zestawień z wyborów z zeszłego miesiąca.

Zwycięstwo Maduro wywołało protesty w całej Wenezueli, co skłoniło jego reżim do fali brutalnych represji. Siły bezpieczeństwa zatrzymały ponad 2000 demonstrantów, z których wielu trafiło do obozów tortur.

Na początku tego miesiąca Stany Zjednoczone przejęły samolot należący do Maduro w Republice Dominikany.

USA PRZEJĘŁY SAMOLOT WENEZUELOWEGO LIDERA MADURO W REPUBLICE DOMINIKAŃSKIEJ

przechwytywanie samolotu

Samolot Maduro na płycie lotniska w Fort Lauderdale na Florydzie po tym, jak amerykańskie władze przejęły go i wywiozły z Dominikany. (WFOR)

Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego (HSI) w poniedziałek rano sprowadził prywatny samolot Maduro z powrotem do Stanów Zjednoczonych, po czym wylądował w Fort Lauderdale na Florydzie. Obecnie znajduje się on w areszcie USA, poinformował Fox News urzędnik USA po wstępnym raporcie CNN.

Samolot, opisany przez urzędników jako wersja „Air Force One” Maduro, jest używany podczas wizyt państwowych Maduro na całym świecie i został skonfiskowany w Republice Dominikany po tym, jak został zakupiony za pośrednictwem firmy słomianej z naruszeniem przepisów dotyczących sankcji i kontroli eksportu, powiedział urzędnik. Władze USA powołały się na konkretne naruszenie amerykańskiego rozporządzenia wykonawczego nr 13884, podpisanego przez byłego prezydenta Trumpa w 2019 r.

Samolot, wyceniony na 13 milionów dolarów, to Dassault Falcon 900-EX. Zajęcie było wynikiem wspólnego śledztwa HSI i Departamentu Handlu USA.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

W sierpniu 2019 r. Trump wydał rozporządzenie wykonawcze nr 13884, które zabrania obywatelom USA dokonywania transakcji z osobami, które działały lub rzekomo działały bezpośrednio lub pośrednio na rzecz lub w imieniu rządu Wenezueli, w tym jako członek reżimu Maduro. Aby chronić interesy bezpieczeństwa narodowego USA i polityki zagranicznej, Departament Handlu wprowadził również kontrolę eksportu towarów przeznaczonych w całości lub w części do Wenezuelskie wojsko lub użytkownika końcowego z ramienia wywiadu wojskowego, zgodnie z informacjami Departamentu Sprawiedliwości.

Do przygotowania niniejszego reportażu przyczynili się Kyra Colah, Danielle Wallace i Bill Melugin z Fox News.



Source link