Home Sport Aston Villa 0-2 Arsenal OCENY ZAWODNIKÓW: Która gwiazda Gunners zaprezentowała się „specjalnie”?...

Aston Villa 0-2 Arsenal OCENY ZAWODNIKÓW: Która gwiazda Gunners zaprezentowała się „specjalnie”? Kto „zniweczył swoją ciężką pracę”? I jak poradził sobie Ollie Watkins po dwóch kluczowych pudłach?

19
0

Aston Villa I Arsenał w drugi weekend sezonu wzajemnie się wspierali Premier League sezonu, a Kanonierzy zapewnili sobie ciężko wywalczone zwycięstwo 2-0.

Leandro Trossard wyszedł z ławki rezerwowych i strzelił gola dla gości, mimo że przez większą część meczu byli prawdopodobnie drugimi najlepszymi zawodnikami, zanim Tomasz Partey zdobył drugiego gola dla Mikel Arteta i spółka.

Wynik ten oznacza, że ​​„Kanonierzy” mają teraz na koncie dwa zwycięstwa z dwóch, co dorównuje rywalom z poprzedniego sezonu Manchester City ponieważ chcą w końcu pokonać mistrzów i zdobyć swój pierwszy tytuł Premier League od 2004 roku.

W sobotę pokonali jedną z pierwszych przeszkód, odnosząc zwycięstwo, mimo że w meczu wzięło udział niewielu wyróżniających się zawodników.

ISAAN KHAN z Mail Sport przedstawił swoje oceny zawodników z Villa Park, w których Arsenal pokonał Aston Villę.

Leandro Trossard (środek) wszedł z ławki rezerwowych i zdobył decydującą bramkę dla Arsenalu w meczu z Aston Villą w sobotę

Thomas Partey (po lewej) dorzucił drugiego gola w drugiej połowie, dzięki czemu Villa nie mogła już wygrać meczu

Podopieczni Artety wygrali już oba mecze w tym sezonie, nie tracąc ani jednej bramki

ASTON VILLA (4-2-3-1)

Emi Martinez: 5,5

Wykonał świetną obronę, aby uniemożliwić Sace wczesną grę. Ta ciężka praca została zniweczona przez bramkę Parteya, którą dosięgnął ręką, ale odbił piłkę do siatki.

Matty Gotówka: 6

Wytrzymał tylko 16 minut z powodu kontuzji. ​​To był dla niego frustrujący wieczór.

Ocena Ezri: 6,5

Trzymał Havertza na dystans przez większość gry, a dośrodkowanie z rzutu wolnego minęło słupek. Nieszczęśliwie stracił dwa gole.

Pau Torres: 6

Został użyty jako tarcza przez Parteya przy drugim golu. Pozostał w grze, ale został zniechęcony po zdobyciu pierwszego gola.

Lucas Digne: 6

Czasami atakowany przez przeciwników w walkach w środku pola. Chociaż pomagali mu w tym gracze wokół niego.

Amadou Onana: 7

Zgrzytnął po zaledwie dwóch minutach przez Timbera, ale zignorował to, by pokazać się z dobrej strony. Silnik w pomocy Villi. Jego odbity strzał trafił w poprzeczkę.

Youri Tielemans: 6,5

Dobrze uzupełniał Onanę i stworzył podstawę sukcesu swojej drużyny.

Emi Martinez zniweczył swoją ciężką pracę, popełniając błąd, który pozwolił mu zdobyć drugiego gola dla Arsenalu

Tymczasem Amadou Onana trafił w poprzeczkę i był motorem napędowym linii pomocy Villi przez cały mecz.

Leon Bailey: 6,5

Zapewnił ujście dla swoich kolegów z drużyny, aby wkroczyć na ten obszar. Spróbował bezczelnego chipa na Rayę.

Jan McGinn: 6,5

Gotowy do walki i cierń w opozycji. Nigdy się nie wycofał, jak widać, kopiąc piłkę w Salibę, gdy był uziemiony.

Morgan Rogers: 7

Jego umiejętności dryblingu i chęć przełamywania linii do przodu rozciągnęły Arsenal. Dostarczył piłkę Ollie Watkinsowi po błędzie Gabriela, który powinien zostać strzelony.

Ollie Watkins: 7

Nadal będę się zastanawiać, jak to możliwe, że wyszedł z tego meczu bez gola. Powinien był strzelić gola po 25 minutach dzięki prostej szansie sam na sam z Rayą, ale po prostu przejechał obok. Główna nadzieja Villi w ataku.

Menedżer – UNAI EMERY: 6

Będzie rozczarowany, że nie osiągnął niczego w tym meczu, biorąc pod uwagę dobitne okazje, jakie stworzył jego zespół.

Ollie Watkins zmarnował dwie wspaniałe okazje do zdobycia gola, ale nadal stanowi główne zagrożenie w ataku Villi

ARSENAŁ (4-3-3)

Dawid Raya: 7

Refleks obronił strzał głową Olliego Watkinsa z odległości kilku metrów w 55. minucie było wyjątkoweJeden z najlepszych momentów meczu.

Ben White: 6,5

Dobrze kontrolował prawą flankę w obronie i czasami dołączał do ostatniej tercji. Jego nakładanie się w pierwszej połowie mogło przynieść więcej korzyści, gdyby byli tam jego koledzy z drużyny.

William Saliba: 6,5

Przez cały mecz fizycznie walczył z Ollie Watkinsem. Został pokonany w niektórych pojedynkach, ale nie odpuścił w kluczowej walce dla obu stron

Gabriel: 6

Jego nietypowy błąd po 25 minutach, w którym Leon Bailey pozbawił go piłki, powinien był skutkować straconym golem. Miał szczęście, że strzał Amadou Onany, który odbił się od Brazylijczyka, odbił się od poprzeczki.

Drewno Jurriena: 6,5

Wyglądał na silnego i pewnego siebie w swoim pierwszym meczu ligowym od roku z powodu kontuzji. ​​Lubił zajmować miejsce w środku boiska.

Martin Ødegaard: 7,5

Zmienił biegi w drugiej połowie i stał się centralnym punktem ataków Arsenalu. Zagrał kilka sprytnych piłek kanałami. To odwrotne podanie Odegaarda doprowadziło do gola Leandro Trossarda.

David Raya wykonał sensacyjną obronę refleksową, uniemożliwiając Watkinsowi zdobycie gola w drugiej połowie, kiedy wydawało się, że Anglik strzeli gola

Raya, który w tym sezonie po raz drugi zachował czyste konto w dwóch meczach, rozegrał jeden z najlepszych momentów meczu

Tomasz Partey: 7

Lepszy występ niż w zeszłym tygodniu. Jego rozprowadzanie piłki pomogło kontrolować tempo gry i zwieńczyło to golem.

Declan Rice: 8,5

Solidny pod każdym względem. Dał świetne szanse Kai Havertzowi i Gabrielowi Martinelli dzięki skomplikowanym podaniom przez linię obrony i cofał się, gdy było to konieczne.

Ocena końcowa: 6,5

Odrzucony przez Emi Martineza w 16. minucie i zmarnowany przez niego w sytuacji sam na sam w drugiej połowie. Chociaż dośrodkowanie Saki odbiło się w kierunku Trossarda, który zdobył gola.

Kai Havertz: 6

Brakowało instynktu zabójcy w fazach ataku. Miał dobrą szansę na przerwę, aby wykonać kluczowe dośrodkowanie po 34 minutach, ale to zostało udaremnione.

Gabriel Martinelli: 6,5

Podjęto kilka prób dośrodkowań. Wysiłek był, wykonanie mogło być lepsze.

Declan Rice (po prawej) był gwiazdą, stwarzając dobre okazje zarówno Kai Havertzowi, jak i Gabrielowi Martinelliemu

Zastępstwa

Leandro Trossard: 7,5

Reiss Nelson: brak danych

Riccardo Calafiori: N/A

Menedżer – Mikel Arteta: 6

Rezerwowy Leandro Trossard strzelił gola, który przełamał impas. Ale będzie się zastanawiał, czy powinien był wystawić go w miejsce Martinelliego.