Home Sport Boomers rozgrzewają się przed igrzyskami olimpijskimi w Paryżu „towarzyskim” zwycięstwem nad Chinami...

Boomers rozgrzewają się przed igrzyskami olimpijskimi w Paryżu „towarzyskim” zwycięstwem nad Chinami – australijska gwiazda NBA uderza głową rywala

18
0

• Boomers pokonali Chiny w meczu towarzyskim przed igrzyskami olimpijskimi
  • Jack McVeigh był gwiazdą reprezentacji Australii
  • Duop Reath najwyraźniej uderzył głową rywala

Jack McVeigh znacznie wzmocnił swoje nadzieje na awans na igrzyska olimpijskie dzięki znakomitemu występowi w wygranym przez Boomers meczu towarzyskim z Chinami 107-87.

Podczas gdy niektórzy z największych graczy Australii nie przejmowali się zbytnio, McVeigh dał z siebie wszystko podczas wtorkowego meczu treningowego w Melbourne.

Ten mierzący 203 cm wzrostu napastnik eksplodował w drugiej i trzeciej kwarcie, trafiając sześć z ośmiu rzutów za trzy punkty i kończąc mecz z dorobkiem 24 punktów, najwyższym w drużynie.

Dwucyfrową liczbę punktów osiągnęli również Duop Reath (21 punktów, sześć zbiórek), Xavier Cooks (10 punktów, siedem zbiórek, sześć asyst) i Chris Goulding (14 punktów).

Goulding trafił cztery z siedmiu rzutów za trzy punkty w drugiej połowie meczu, grając z ławki rezerwowych i znakomicie odgrywając swoją rolę.

Emocje sięgnęły zenitu w czwartej kwarcie, kiedy Reath wdał się w nieprzyjemny incydent z Runwangiem Du, stracił zimną krew w trakcie konfrontacji i najwyraźniej uderzył przeciwnika głową.

Du teatralnie upadł na podłogę, a Reath otrzymał niesportowy faul.

„Uwielbiam oglądać, jak gra. Wnosi trochę energii”, powiedział McVeigh o Reath.

Gwiazda NBL Jack McVeigh (na zdjęciu) był wyróżniającym się zawodnikiem drużyny Boomers w meczu z Chinami

Patty Mills i gwiazda NBA Josh Giddey (na zdjęciu) znaleźli się w pierwszej piątce w Melbourne

„To pełen pasji facet i fajnie jest być z nim na boisku”.

McVeigh był główną gwiazdą powrotu na John Cain Arena, gdzie zdominował serię mistrzostw NBL, prowadząc Tasmanię do pierwszego tytułu w marcu, jednocześnie walcząc o bilet na to, co byłoby jego pierwszym występem na igrzyskach olimpijskich.

„Czuję, że to jest to, co robię. Wchodzę w to z zaangażowaniem” – powiedział McVeigh o swoim przyciągającym wzrok występie.

„W tej chwili wszystko zależy od trenerów, ale ja staram się po prostu pomóc drużynie Boomers wygrać i zdobyć medal.

‘Teraz jednak nie jestem na haju. To maraton, nie sprint. ‘Jeśli dostanę się do drużyny, będę zdeterminowany i gotowy na wyjazd do Paryża.

„Uwielbiam grać w koszykówkę i jestem wdzięczny, że mogę to robić tutaj”.

Kapitan drużyny Boomers, Patty Mills, i jego kolega z drużyny NBA, Josh Giddey, znaleźli się w pierwszej piątce podczas meczu z Chinami w obecności 8142 kibiców, jednak każdy z nich zagrał krócej niż 10 minut i pauzował przez całą drugą połowę.

Chiny i Boomers spotkają się ponownie w meczu towarzyskim w czwartek wieczorem (na zdjęciu gwiazda Boomers, Dyson Daniels)

Josh Green i Dante Exum nie pojawili się na boisku po tym, jak w ubiegłym miesiącu zagrali dla Dallas Mavericks w finałach NBA. Nieobecny był także Jock Landale.

Chiny szybko przejęły inicjatywę, gdy Sanning Lioa zdobył pierwsze siedem punktów, a goście prowadzili w przerwie 32-25, trafiając pięć z siedmiu rzutów za trzy.

Jednak McVeigh zdobył 10 punktów w drugiej połowie i dołożył 13 w całej pierwszej połowie, pomagając gospodarzom uzyskać prowadzenie 51-48 w przerwie.

Goulding wniósł swój wkład w grę, trafiając trzy rzuty za trzy punkty w dominującej trzeciej tercji dla Boomers, którzy zdobyli prowadzenie 81-64 na jedną kwartę przed końcem.

Boomers mieli 13 z 14 zawodników na liście strzelców – Mills był jedynym nieobecnym – i osiem celnych rzutów z dystansu.

Liao okazał się najlepszym zawodnikiem reprezentacji Chin, zdobywając 26 punktów i trafiając 11 z 16 rzutów.

Zespoły spotkają się ponownie w Melbourne w czwartek wieczorem.

Wcześniej na John Cain Arena, drużyna Rollers pokonała Japonię 59-52 w konkursie mężczyzn na wózkach inwalidzkich, natomiast męska i żeńska reprezentacja Australii w sporcie 3×3 odniosła zwycięstwa nad Chinami.

W meczu kobiet na wózkach inwalidzkich drużyna Gliders uległa Japonii 45-38.