Home Sport Bournemouth vs Arsenal: najnowsze wiadomości o drużynie, przewidywany skład i kontuzje |...

Bournemouth vs Arsenal: najnowsze wiadomości o drużynie, przewidywany skład i kontuzje | Piłkarski

9
0

W zeszłym tygodniu Saka dostał kopa w meczu z Anglią (Zdjęcie: Visionhaus/Getty Images)

Mikela Artety poci się podczas wielu kontuzji, jak Arsenał przygotować się na powrót Pierwsza liga akcja od Bournemouth w ten weekend.

We wrześniu Kanonierzy doznali ciosu w postaci utraty kapitana Martina Odegaarda z powodu „znacznej kontuzji więzadła kostki” podczas meczu z Norwegiem nie oczekuje się powrotu do akcji przed listopadem.

To była kolejna napięta przerwa międzynarodowa dla drużyny z północnego Londynu Bukayo Saka wypadł z boiska podczas szokującej porażki Anglii z Grecją w Lidze Narodów. Saka opuścił obóz w Anglii dwa dni później, wracając do swojego klubu na leczenie ze względu na problem ze ścięgnem podkolanowym.

Raporty z tego tygodnia sugerują Arsenal ma nadzieję, że ich skrzydłowy będzie dostępny podczas sobotniego wyjazdu na wybrzeże.

Tymczasowy selekcjoner Anglii, Lee Carsley, dodał dodatkowego wsparcia przed zwycięstwem 3:1 nad Finlandią, co sugeruje, że Saka byłby bliski gry, gdyby pozostał w składzie.

Kai Havertz i Thomas Partey również wycofali się ze składów odpowiednio Niemiec i Ghany, ale prognozy dla duetu również są pozytywne spodziewano się, że obaj gracze będą dostępni do selekcji.

Tymczasem Gabriel Martinelli został w tym miesiącu powołany do kadry Brazylii, ale opuścił poniedziałkowy trening przed meczem eliminacyjnym do Pucharu Świata przeciwko Peru. Potwierdziła to później Brazylijska Konfederacja Piłki Nożnej (CBF). Gwiazda Arsenalu została wysłana na badanie MRI w celu oceny problemu z łydką.

Marinelli pod znakiem zapytania w ten weekend (Zdjęcie: Visionhaus/Getty Images)

Martinelli pozostał w Brazylii na dalsze testy i był niewykorzystanym rezerwowym we wtorkowym zwycięstwie 4:0 nad Peru. Czas pokaże, czy będzie ryzykowany w ten weekend, a Arteta prawdopodobnie w piątek poinformuje o Brazylijczyku.

Tymczasem Ben While nie pojawił się na boisku od czasu, gdy we wrześniu wprowadzono go na boisko w przerwie zremisowanego 2:2 meczu z Manchesterem City.

Saka chce w ten weekend strzelić swojego 50. gola w lidze (Squawka)

Prawy obrońca pauzował w czterech ostatnich meczach ale uważano, że jest blisko powołania do składu na mecz z Southampton. Oczekuje się, że White, mając kolejne dwa tygodnie na regenerację, będzie mógł wziąć udział w rozgrywkach.

Jak Arsenal mógłby zagrać w ten weekend…

Tego samego można się spodziewać po Jurrienie Timberze, który nie został wybrany do pełnienia obowiązków międzynarodowych z Holandią po tym, jak również opuścił zwycięstwo nad Saints. Wszechstronny obrońca został zmuszony do gry w przerwie meczu z Paris Saint-Germain, ale ma nadzieję, że wróci na boisko w meczu przeciwko Cherries.

Oleksandr Zinchenko również może być ponownie dostępny po niedawnej przerwie, podczas gdy rezerwowy bramkarz Neto nie będzie uprawniony do gry w barwach swojego macierzystego klubu.

Obstawiałem, że Arsenal XI zmierzy się z Bournemouth

Raya, drewno, Saliba, Gabriel, Calafiori, ryż, Partey, Merino, Saka, Havertz, Trossard

Gdzie oglądać mecz Bournemouth – Arsenal? Godzina rozpoczęcia i kanał telewizyjny

Początek meczu Bournemouth – Arsenal o godz 17:30 NA Sobota 19 października.

Mecz będzie transmitowany na żywo w głównym wydarzeniu Sky Sports i Sky Sports Premier League, a transmisja na żywo będzie dostępna za pośrednictwem aplikacji Sky Go i NOW TV.

WIĘCEJ : Kultowy bohater Manchesteru United, Federico Macheda, „zaskoczył” klub, sprzedając Scotta McTominaya do Napoli

WIĘCEJ : Tottenham vs West Ham: najnowsze wiadomości o drużynie, przewidywany skład i kontuzje

WIĘCEJ : Raphael Varane wyjawia, dlaczego czuł, że musi opuścić Manchester United