Home Sport Brazylia zremisowała 0:0 z Kostaryką w oszałamiającym pierwszym meczu grupy Copa America

26
0

Brazylia utrzymał remis 0:0 Kostaryka w poniedziałkowy wieczór, kiedy mocarstwu międzynarodowemu nie udało się dokonać przełomu w ofensywie Puchar Ameryki otwieracz.

Chociaż Brazylia kontrolowała mecz i pokonała Kostarykę 18: 2, Seleção zremisował bezbramkowo przez obronę prowadzoną przez bramkarza. Patricka Sequeiryktóry trzykrotnie obronił, zapisując czwarte z rzędu czyste konto.

Brazylia również nie uznała prawdziwego gola Marquinhosa w pierwszej połowie po długiej kontroli VAR. Zespół znany od dziesięcioleci z niesamowitej gry ofensywnej nigdy nie zbliżył się nawet do wyniku – i nigdy nie odpuścił sobie wątpliwych wezwań sędziów – przed 67 158 kibicami zdominowanymi przez ubranych na żółto kibiców na stadionie SoFi.

Wyniki pozostają Kolumbia na czele grupy D po zwycięstwie 2:1 Paragwaj. Brazylia wygrała Copa América dziewięć razy, ale jej przejściowy skład prowadzi obecnie Real Madryt bintang Winicjusz Junior I Rodrygo rozpoczął się rozczarowująco.

Remis był monumentalnym osiągnięciem Kostaryki, bezzałogowej drużyny CONCACAF z najmłodszym składem turnieju, ale słynącej z nadmiernych osiągnięć i solidnej obrony. Los Ticos przegrali dziewięć kolejnych spotkań z Brazylią.

Brazylia kontrolowała grę od początku, w pierwszej połowie posiadając 75% posiadania piłki.

Vinícius został powalony w pole karne w 22. minucie czystym ciosem Haxzel Quirosale nie dostałem gwizdka.

W 30. minucie Rodrygo uderzył głową Milik Raphina rzut wolny do Marquinhos, który kopnął go w dalszy słupek. Potem nastąpiła trwająca 3 i pół minuty analiza VAR i meksykański sędzia César Ramos ostatecznie zgodził się z decyzją swojego asystenta o wyrzuceniu go z boiska z powodu spalonego bardzo niewielką różnicą.

W 39. minucie doszło do kopnięcia Łukasz Paqueta wydaje się wymknąć się spod kontroli Juana Pabla Vargasa w polu karnym, ale Ramos nie sprawdził.

Strzał Paquetá trafił w słupek w 63. minucie. Kostaryka przeżyła, gdy Haxzel Quirós prawie głową skierował piłkę do własnej siatki, zanim Sequeira ją zdusiła.

Kostaryka przeżyła kilka chwil chaosu, które rozpoczęły się w 86. minucie, a Rodrygo nie wykorzystał dwóch okazji do zdobycia bramki i nie został faulowany. Jeylanda Mitchella w pudełku.

Następnie Bruno Guimarães dokładnie spojrzał na bramkę w pierwszej minucie doliczonego czasu gry, ale jego strzał minął.

Reprezentacja Brazylii znajduje się w okresie przejściowym – szczególnie bez niego Neymara, który nie grał od czasu kontuzji więzadeł kolana w meczu z Brazylią w październiku ubiegłego roku. Neymar rozmawiał z drużyną w niedzielę przed obejrzeniem meczu na stadionie SoFi, gdzie w drugiej połowie otrzymał głośne wiwaty, gdy na tablicy wyników pojawiła się jego zmartwiona twarz.