Home Sport Była gwiazda lekkoatletyki z Ohio pomaga zakotwiczyć obronę NY Knockout | Sport

Była gwiazda lekkoatletyki z Ohio pomaga zakotwiczyć obronę NY Knockout | Sport

16
0

W wolnym czasie Ross gra na pozycji defensywnego rozgrywającego w żeńskiej drużynie futbolowej New York Knockout z siedzibą w Troy.

„Była gwiazdą bieżni na Uniwersytecie w Cincinnati. Teraz dopiero uczy się gry w futbol amerykański i widzieliśmy te światła zapalające się przez cały sezon” – powiedział trener Knockout Lou Butts o Ross. „Wykonuje kilka potężnych wślizgów i jest jedną z najszybszych, jeśli nie najszybszą, zawodniczką w tej lidze.

„Im dalej będzie poznawać zasady gry w piłkę nożną, tym trudniej będzie jej się z kimś zmierzyć”.

Choć Knockout wypróbował także mierzącą 185 cm Ross na pozycji szerokiego obrońcy, to jej szybkość najbardziej zwróciła uwagę sztabu trenerskiego, dlatego też została ona podporą obrończyni.

„Powiedziałem trenerom, żeby ustawili mnie tam, gdzie mnie potrzebują” – powiedział Ross. „Mówili, że jesteś szybki, więc może pójdziesz z tyłu”.

W sobotę Knockout przegrały z Maine Mayhem 7-7 w ćwierćfinałowym meczu play-off Women’s Football Alliance Division 3.

Kiedy Ross pomógł drużynie Knockout utrzymać Maine poza polem punktowym, stojąc na linii bramkowej w pierwszej dogrywce, jeden z sędziów odwrócił się i ogłosił: „Nr 20 jest najlepszym zawodnikiem na boisku”.

Tak, Ross nosi numer 20.

Melissa Messemer (55) rozmawia z defensywą New York Knockout, w tym z Sylvaną Ross (20), pomiędzy zagraniami podczas ćwierćfinału kobiecej ligi futbolu amerykańskiego WFA Division 3 przeciwko Maine Mayhem w sobotę w La Salle Institute.

Ostatecznie Knockout przegrał z Maine 13-7 po dwóch dogrywkach.

Po tym, jak Maine objęło prowadzenie 7-0 na 28 sekund przed końcem drugiej kwarty, Knockout natychmiast odpowiedziały w trzeciej kwarcie, gdy Hannah Jennings wyrównała szanse, zdobywając przyłożenie.

„Nasza obrona utrzymała nas w każdym meczu, w jakim graliśmy w tym sezonie” – powiedział Butts o defensywnej walce w sobotę. „Walczyliśmy ciężko, a obrona znów była dziś znakomita”.

Knockout mieli kilka szans na wygraną, ale w trzeciej kwarcie i pierwszej dogrywce nie wykorzystali dwóch niecelnych rzutów z pola.

Mieli również szansę na zdobycie punktów pod koniec czwartej kwarty, gdy rozgrywający Eden Messemer połączył się z Alainą Lange w 4. downie i 10 na 14-jardowe przyjęcie. Jednak Knockouts nie byli w stanie dostać się do strefy końcowej.

W drugiej dogrywce drużyna Maine zdobyła punkty dzięki czterojardowemu biegowi, ale nie zdołała wykorzystać okazji zdobycia dwóch punktów — czego wymagały przepisy dogrywki — uzyskując prowadzenie 13-7.

Knockout miał jeszcze jedną ostatnią szansę z piłką i miał 4. down i 1, z linii dwóch jardów. Obrona Maine była silna, ponieważ gra poszła w złym kierunku dla Knockout, a Mayhem zapewnił sobie zwycięstwo.

To już drugi sezon z rzędu, w którym Mayhem pokonali Knockout po dwóch dogrywkach w ćwierćfinałach WFA.

„Nic, co możesz powiedzieć, nie ukoi bólu” – powiedział Butts – „ale wrócimy do pracy i znów tu będziemy”.

W 2021 roku Knockout awansował do półfinału turnieju w Louisville w stanie Kentucky, co jest najdalszym osiągnięciem drużyny. Mecz o mistrzostwo Dywizji 3 odbywa się corocznie w Canton w stanie Ohio.

062924-PHOTO-KNOCKOUT-KA (18).JPG

Zawodniczki New York Knockout omawiają sytuację podczas przerwy w ćwierćfinałowym meczu futbolu amerykańskiego kobiet WFA Division 3 przeciwko Maine Mayhem w sobotę 29 czerwca 2024 r. w La Salle Institute.

W 2022 roku, mimo że Knockout nie przegrał żadnego meczu, nie udało mu się dostać do fazy play-off ze względu na system ocen stosowany do określania kwalifikowalności.

Po drugiej z rzędu porażce w ćwierćfinale po dwóch dogrywkach Knockout ma niedosyt.

„To nie był zły sezon, w żadnym wypadku” – powiedział Butts. „To po prostu do bani w tej chwili. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że tu jesteśmy, ale teraz chodzi o podjęcie kolejnych kroków i przejście na wyższy poziom.

„Nigdy nie byliśmy w Canton w stanie Ohio, ale to jest nasz cel”.

Knockout zakończył sezon z ogólnym bilansem 5-2, wliczając trzy mecze z Maine. Po pokonaniu Mayhem 24-6 27 kwietnia, Maine wygrało 14-7 18 maja, co w sobotę umożliwiło im przejście do fazy posezonowej. Knockout pokonało także Baltimore Nighthawks, drużynę z Dywizji 2, 22-12 8 czerwca.

„Moc tej drużyny jest niesamowita i po prostu się nią żywisz, zwłaszcza przy takim wsparciu i zachęcie”, powiedział Ross. „Można było powiedzieć, jak bardzo (przegrana) bolała w zeszłym roku i boli ponownie w tym roku. Wszyscy chcieliśmy zrobić to dla siebie nawzajem”.

Ross zamierza teraz całkowicie skupić się na swoich studiach, czyli entomologii.

„Studia podyplomowe trwają cały rok. Nie ma przerwy letniej. Właściwie zaczynam pracę terenową w przyszłym tygodniu w Filadelfii” – powiedziała. „Albo podróżuję dla mrówek, albo dla futbolu”.

Jej pierwszy sezon piłkarski z pewnością będzie niezapomniany.

„Biegałam przez długi czas i chciałam uprawiać jakiś sport. W Ithace nie było zbyt wiele, ale zobaczyłam reklamę Knockouts na Facebooku” – powiedziała Ross. „Dziewczyny, zaprzyjaźnione ze wszystkimi. To tak, jakbym miała teraz nową rodzinę składającą się z około 50 dziewczyn. To jest najlepsze, wychodzić co weekend i je widywać”.

Zamieszanie w Maine 0 7 0 0 0 6 – 13

Nokaut w Nowym Jorku 0 0 7 0 0 0 – 7