Home Sport Cristiano Ronaldo zabiera głos po płaczu po niecelnym rzucie karnym dla Portugalii...

Cristiano Ronaldo zabiera głos po płaczu po niecelnym rzucie karnym dla Portugalii na Euro 2024 | Piłka nożna

46
0

Cristiano Ronaldo został pocieszony przez Diogo Dalota po swoim chybionym strzale w dogrywce (AMA/Getty)

Cristiano Ronaldo mówi, że czuje „smutek i radość” po tym, jak jego niecelny rzut karny doprowadził go do łez Portugaliazwycięstwo po rzutach karnych nad Słowenią w poniedziałkowy wieczór.

Po bezbramkowym remisie w 90. minucie, Portugalia miała okazję objąć prowadzenie w pierwszej połowie dogrywki, kiedy to podyktowano hojny rzut karny za faul na Diogo Jocie.

Ronaldo wykonał rzut karny, ale strzał został znakomicie obroniony przez słoweńskiego bramkarza Jana Oblaka.

Chwilę później gwizdek oznajmił początek dogrywki, a Ronaldo stał na linii bocznej boiska podczas zgrupowania reprezentacji Portugalii i płakał.

Następnie 39-latek został pocieszony przez swojego kolegę z reprezentacji Portugalii, Diogo Dalota, który wracał na boisko na drugą połowę dogrywki.

Po bezbramkowym remisie doszło do serii rzutów karnych, w których wszystkie trzy rzuty karne dla Słowenii obronił Diogo Costa.

Ronaldo wykorzystał pierwszego rzutu karnego dla Portugalii pięknym wykończeniem i podniósł ręce do kibiców swojej drużyny narodowej, najwyraźniej przepraszając za wcześniejsze pudło.

Bruno Fernandes i Bernardo Silva wykorzystali rzuty karne i wygrali serię rzutów karnych, która zapewniła mecz ćwierćfinałowy Euro 2024 pomiędzy Portugalią i Francją w ten piątek o godzinie 20:00.

Zapytany o to, jak się czuł po serii rzutów karnych, Ronaldo powiedział w wywiadzie dla Sport TV: „Nawet najsilniejsi ludzie mają swoje dni, byłem przygnębiony i smutny, ponieważ drużyna mnie potrzebowała.

‘Początkowy smutek i radość na końcu – to właśnie przynosi piłka nożna. Niewytłumaczalne momenty, od ósmej do 80 minuty – to się dzieje.

Mogłem dać drużynie narodowej przewagę, ale nie udało mi się, Oblak bronił, przez cały rok nie spudłowałem ani razu, a kiedy najbardziej tego potrzebowałem, Oblak obronił.

„To uczucie smutku i radości jednocześnie, ale najważniejszy jest postęp, drużyna na to zasłużyła.

Cristiano Ronaldo przeprosił kibiców Portugalii po strzeleniu karnego w serii rzutów karnych (Reuters)

„Słowenia prawie cały czas broniła, a kiedy tak się dzieje, jest naprawdę ciężko. Drużyna zasługuje na gratulacje, zwłaszcza nasz bramkarz, który popisał się trzema dobrymi obronami”.

W osobnym wywiadzie dla RTP Ronaldo dodał: „To bez wątpienia moje ostatnie Mistrzostwa Europy. Ale nie podchodzę do tego emocjonalnie, podchodzę emocjonalnie do wszystkiego, co wiąże się z piłką nożną.

‘Z powodu entuzjazmu, jaki mam do gry, entuzjazmu na widok moich kibiców, mojej rodziny, uczucia, jakie ludzie mają do mnie. Nie chodzi o odejście z futbolu, bo jeśli to zrobię, co jeszcze będę musiał zrobić lub wygrać? Nie chodzi o zdobycie jednego punktu więcej lub jednego punktu mniej. Sprawianie ludziom radości jest tym, co motywuje mnie najbardziej.

Teraz czeka nas trudny mecz z Francją, która jest jednym z faworytów.

„Ale idziemy na wojnę, drużyna radzi sobie dobrze, a ja zawsze dam z siebie wszystko w tej koszulce. Nie wykorzystałem rzutu karnego, ale chciałem być pierwszy, który strzeli gola, bo trzeba wziąć odpowiedzialność. Nigdy nie bałem się stawić czoła zwykłym rzeczom”.

Aby zobaczyć więcej takich historii, sprawdź naszą stronę sportową.

Obserwuj Metro Sport, aby otrzymywać najnowsze informacje na temat
Facebook, Świergot I Instagram
.

WIĘCEJ : Cristiano Ronaldo ze łzami w oczach po niewykorzystaniu rzutu karnego w meczu Portugalia kontra Słowenia na Euro 2024

WIĘCEJ : Anglia kontra Szwajcaria: Wiadomości o drużynie na Euro 2024, kanał telewizyjny i przewidywany skład

WIĘCEJ : Komentator Euro 2024 ostro krytykuje Romelu Lukaku za to, że został „zabrany do kieszeni” przez Williama Salibę