Home Sport Cristiano Ronaldo ze łzami w oczach po niewykorzystaniu rzutu karnego w meczu...

Cristiano Ronaldo ze łzami w oczach po niewykorzystaniu rzutu karnego w meczu Portugalia kontra Słowenia na Euro 2024 | Piłka nożna

13
0

Cristiano Ronaldo został pocieszony przez swoich portugalskich kolegów po niecelnym rzucie karnym (BBC)

Cristiano Ronaldo płakał po tym, jak zmarnował decydujący rzut karny Portugalia‘S Euro 2024 1/8 finału przeciwko Słowenii w poniedziałkowy wieczór.

Po bezbramkowym remisie w 90. minucie, Portugalia miała ogromną szansę na objęcie prowadzenia w pierwszej połowie dogrywki, gdy podyktowano hojny rzut karny za faul na Diogo Jocie.

Ronaldo, który strzelił 130 goli dla Portugalii i wykorzystał ostatnie 24 rzuty karne, podszedł do wykonania rzutu karnego, ale strzał został znakomicie obroniony przez bramkarza Słowenii, Jana Oblaka.

Został pierwszym bramkarzem, który obronił rzut karny wykonany przez Ronaldo od czasu Gavina Bazunu z Irlandii w przegranym 2:1 meczu z Portugalią we wrześniu 2021 roku.

Chwilę później zabrzmiał gwizdek kończący pierwszą połowę, a Ronaldo stał na linii bocznej boiska podczas zgrupowania reprezentacji Portugalii i płakał.

Następnie 39-latek został pocieszony przez swojego kolegę z reprezentacji Portugalii, Diogo Dalota, gdy wracał na boisko.

„Jak widać, to bardzo emocjonalny facet” – powiedział Jose Fonte, były kolega Ronaldo z reprezentacji Portugalii.

„Czuję tę grę, to na pewno mu zaszkodzi”.