Home Sport Didi Hamann mówi, że „żenujący” Cristiano Ronaldo powinien zostać zdjęty z boiska...

Didi Hamann mówi, że „żenujący” Cristiano Ronaldo powinien zostać zdjęty z boiska za płacz | Piłka nożna

41
0

Cristiano Ronaldo płakał po niecelnym rzucie karnym przeciwko Słowenii (zdjęcie: Rex)

Didi Hamann ostro skrytykowała Cristiano Ronaldo za jego „żenujący” pokaz emocji podczas PortugaliaDramatyczne zwycięstwo nad Słowenią.

W wieczór pełen emocji drużyna Roberto Martineza ostatecznie awansowała do ćwierćfinału Euro 2024 gdzie w piątkowy wieczór zmierzą się z Francją.

Jednakże awans Portugalii do najlepszej ósemki nie był wcale prosty, ponieważ ich 39-letni talizman przeżywa dramatyczny rollercoaster wieczoru.

Były Real Madryt i Manchester United supergwiazda zmarnowała kilka szans, które pozwoliłyby jej drużynie objąć prowadzenie, a także została skrytykowana za monopolizowanie i marnowanie dużej liczby rzutów wolnych.

Frustracja Ronaldo stawała się coraz bardziej widoczna z każdą nieudaną próbą przełamania jego niemocy strzeleckiej na Mistrzostwach Europy, a jego emocje ostatecznie sięgnęły zenitu podczas dogrywki.

Mając okazję wygrać mecz za pomocą rzutu karnego, Ronaldo nie miał chwili chwały po sensacyjnej obronie kapitana Słowenii Jana Oblaka.

Ronaldo rozpłakał się po swoim niecelnym strzale i musiał być pocieszany przez kolegów z drużyny w przerwie dogrywki.

Zapłakanego Cristiano Ronaldo pocieszali koledzy z drużyny (Zdjęcie: Shutterstock)
Jan Oblak wykonał niesamowitą obronę rzutu karnego, uniemożliwiając Cristiano Ronaldo zdobycie gola (Źródło: AP)

Na szczęście były zdobywca Złotej Piłki odzyskał spokój podczas serii rzutów karnych i wykorzystał pierwszy rzut karny dla swojej drużyny, otwierając jej drogę do zwycięstwa.

Były gwiazdor Liverpoolu Hamann uważa, że ​​Ronaldo nie powinien pojawić się na boisku, mając szansę na zasłużenie sobie na odroczenie kary i twierdzi, że jego obecność wczoraj wieczorem raczej przeszkodziła, niż pomogła jego narodowi.

„39-latek gra 120 minut, nie wykorzystuje rzutu karnego i muszę powiedzieć, że uwierzyłem w to, że „Ronaldo stał się graczem zespołowym, ponieważ potrzebuje drużyny bardziej niż kiedyś”. Uwierzyłem w te bzdury, ale myślę, że dziś wieczorem znów pokazał swoje prawdziwe oblicze” – powiedział Hamann.

„Spóźniając się na rzut karny, zaczyna płakać na boisku, zaczyna płakać w przerwie dogrywki. I myślę sobie „to wszystko przez ciebie”.

Emocje Cristiano Ronaldo wzięły górę podczas zwycięstwa Portugalii nad Słowenią (Zdjęcie: AFP)

„Mamy drużynę składającą się z 26 zawodników, 20 pracowników, 30-40 tysięcy kibiców, nie chodzi o ciebie.

Próbujesz być wzajemny, ale kibicowałem Słowenii, ponieważ uważałem, że jej reakcja była żenująca i niewłaściwa.

Nigdy czegoś podobnego nie widziałem, bo gdy raz okażesz emocje, raz się wzruszysz, to już koniec.

„To był więc ten moment, w którym menadżer musiał powiedzieć: „Musisz zejść z boiska, bo nie jesteś w odpowiednim stanie psychicznym, żeby kontynuować grę”.

„Trzeba mu oddać, że wykonał pierwszego karnego i wykonał go dobrze, to był bardzo dobry rzut karny, ale jak powiedziałem, wierzę w to, że „Ronaldo stał się graczem zespołowym”, a to kompletna bzdura.

Myśli tylko o sobie.

„Strzela karnego i przeprasza kibiców, nie musi przepraszać. Wystąpi w następnym meczu, ale nie widzę innego wyniku niż zwycięstwo Francji”.

WIĘCEJ : Nowe spustoszenie dla fanów oper mydlanych po wycofaniu „Emmerdale” z ITV

WIĘCEJ : Zdjęcie, które dowodzi, że Jude Bellingham nie obraził Słowacji gestem o charakterze pornograficznym

WIĘCEJ : Hiszpańska gwiazda Nico Williams odpowiada na propozycję transferu do Chelsea