Home Sport Emiliano Martinez gwiazdą, gdy Argentyna awansuje do półfinału Copa America 2024 po...

Emiliano Martinez gwiazdą, gdy Argentyna awansuje do półfinału Copa America 2024 po zwycięstwie w rzutach karnych nad Ekwadorem

21
0

Potężny bramkarz obronił dwa rzuty karne w zwycięskim meczu rozegranym po rzutach karnych 4-2.

Po zajęciu pozycji lidera grupy A, obrońcy tytułu, Argentyna, zmierzyli się w pierwszym ćwierćfinale Copa América 2024 z wicemistrzem grupy B, Ekwadorem, na stadionie NRG w Houston.

Ekwador rozpoczął mecz bardzo dobrze, testując obronę Argentyny na początku strzałem na bramkę, który obronił bramkarz Emiliano Martinez. La Tri wywierał presję, ponieważ skrzydłowy Jeremy Sarmiento nie wykorzystał dobrej okazji, aby dać swojej drużynie wczesne prowadzenie.

Prawie pół godziny po rozpoczęciu gry Argentyna zdobyła swój pierwszy strzał, a główka Enzo Fernandeza minęła bramkę. Obrona Ekwadoru była taktycznie solidna, wypełniając przestrzenie, w których Argentyna uwielbiała grać.

Jednak wyższa jakość Albicelestes ostatecznie doprowadziła do przełomu. Rzut rożny Lionela Messiego został skierowany głową przez Alexisa Mac Allistera do obrońcy Lisandro Martíneza, który trafił do siatki, dając Argentynie prowadzenie 1-0 po 35 minutach. Podopieczni Lionela Scaloniego zakończyli pierwszą połowę mocno.

Druga połowa rozpoczęła się chaotycznie, z ciągłymi przerwami w grze spowodowanymi faulami w środku pola.

Po godzinie Ekwador otrzymał rzut karny po zagraniu ręką przez Rodrigo De Paula. Jednak specjalista od rzutów karnych Enner Valencia nie wykorzystał ich, pozostawiając La Tri w rozpaczy, podczas gdy Argentyna przetrwała strach.

Messi, którego udział w turnieju był niepewny, oddał swój pierwszy strzał w meczu, próbując zapisać się na turniej.

W doliczonym czasie gry drużynie Felixa Sancheza udało się wyrównać wynik w ostatniej minucie po strzale głową rezerwowego Kevina Rodrígueza, doprowadzając do remisu 1-1 i wymuszając serię rzutów karnych.

Po tym, jak kapitan Lionel Messi dziwacznie spudłował pierwszy rzut karny Argentyny, bohater Mistrzostw Świata 2022 Emiliano Martinez obronił dwa kolejne rzuty karne. Rezerwowy Nicolas Otamendi strzelił decydującego rzutu karnego, a Argentyna pokonała Ekwador 4-2 w rzutach karnych, awansując do półfinału Copa America 2024.

Aby uzyskać więcej aktualizacji, obserwuj Khel już teraz na Facebook, Świergotmi Instagram; pobierz Khel teraz Aplikacja na Androida Lub Aplikacja iOS i dołącz do naszej społeczności na WhatsApp & Telegram