Home Sport Emma Raducanu doznała kolejnego urazu, ponieważ problem ze stopą zmusił ją do...

Emma Raducanu doznała kolejnego urazu, ponieważ problem ze stopą zmusił ją do wycofania się z ćwierćfinału turnieju Korea Open z Darią Kasatkiną

10
0

• Emma Raducanu miała problemy z serwisem z powodu kontuzji lewej stopy po przerwie medycznej
  • Ostatecznie zmuszona została do wycofania się po przegraniu pierwszego seta 6-1 w sobotę
  • Kontuzja stopy ujawniła się również podczas starcia 1/8 finału z Yuan Yue

Kontuzja stopy zmusiła byłego mistrza US Open Emma Raducano wycofała się z ćwierćfinału turnieju Korea Open, pokonując rozstawioną z numerem jeden Darię Kasatkinę po przegraniu pierwszego seta 6-1 w sobotę.

Brytyjka Raducanu miała problemy z serwisem z powodu kontuzji lewej stopy, nogi, na której lądowała piłka, i grała dalej po przerwie medycznej, popełniając podwójny błąd serwisowy i nie próbując odbijać piłki na całej długości kortu.

Uraz stopy ujawnił się również podczas starcia 1/8 finału 21-letniej Raducanu z Yuan Yue, w którym po przerwie medycznej była w stanie kontynuować grę i wygrać 6-4, 6-3.

„Współczuję Emmie… szkoda, że ​​się kontuzjuje, zwłaszcza na głębszych etapach turnieju” – powiedziała Kasatkina po meczu. „Życzę jej szybkiego powrotu do zdrowia”.

Ostatnia porażka Raducanu nastąpiła po tym, jak odpadła z US Open już w pierwszej rundzie Sofija Kenin w zeszłym miesiącu, po tym jak zdecydował się nie grać w żadnym turnieju na kilka tygodni przed nim.

Kontuzja stopy zmusiła Emmę Raducanu do wycofania się z meczu w ramach turnieju Korea Open z Darią Kasatkiną

Raducanu miała problemy z serwisem z powodu kontuzji lewej stopy, grała dalej po przerwie medycznej

Kasatkina zagra w półfinale w sobotę z rodaczką Dianą Shnaider, po tym jak piątkowy mecz w Seulu został przerwany z powodu deszczu.

Czwarta w rankingu Shnaider pokonała w ćwierćfinale Australian Open i piątą w rankingu Ukrainkę Martę Kostyuk 7-6(7) 6-3.

Trzecia w rankingu Brazylijka Beatriz Haddad Maia w drugim półfinale zmierzy się z byłą ćwierćfinalistką French Open Veroniką Kudermetovą, która w ćwierćfinale pokonała siostrę Veroniki, Polinę Kudermetovą, 6:2, 6:1.

Rosjanka Weronika pokonała Wiktorię Tomovą 7:5, 6:3 i awansowała do swojego pierwszego półfinału w tym roku.