Home Sport Erik ten Hag reaguje na decyzję Marcusa Rashforda o przyznaniu rzutu karnego...

Erik ten Hag reaguje na decyzję Marcusa Rashforda o przyznaniu rzutu karnego Antony’emu | Piłka nożna

9
0

Antony zdobył swojego pierwszego gola w sezonie z rzutu karnego (Zdjęcie: Getty Images)

Erik ten Hag pojedynczy Marcus Rashford specjalnie pochwalony za oddanie rzutu karnego zawodnikowi będącemu w złej formie Antoni W Manchester UnitedRozgromienie Barnsley 7-0.

Rashford, Alejandro Garnacho i Christian Eriksen zdobyli po dwie bramki, a Antony trafił do bramki z 11 metrów, dzięki czemu United pewnie zwyciężyło w trzeciej rundzie Pucharu Ligi Angielskiej we wtorek wieczorem.

Reprezentant Anglii otworzył wynik spotkania wspaniałym solowym uderzeniem w 16. minucie i miał duży udział w przyłożeniu drugiej bramki dla United, uwalniając Antony’ego precyzyjnym strzałem wzdłuż prawego skrzydła.

Brazylijczyk został sfaulowany przez bramkarza Gabriela Sloninę, a sędzia Gavin Ward wskazał na rzut karny. Podczas gdy Rashford początkowo wziął piłkę, aby wykonać rzut karny, ostatecznie trafiła ona do Antony’ego, który strzelił gola.

Była gwiazda Ajaxu grała w swoim pierwszym meczu sezonu, mając za sobą zaledwie minutę gry w pierwszym składzie.

Ten Hag ostrzegł w tym tygodniu, że Brazylijczyk musi „zasłużyć na prawo do gry” w tym sezonie Amad Diallo jest preferowanym wyborem menedżera na prawej obronie.

Rashford rozegrał znakomity mecz, podwajając swój dorobek kolejnym świetnym wykończeniem, dzięki czemu miał na koncie trzy bramki w dwóch meczach, zanim został zmieniony w 60. minucie.

Rashford i Garnacho zdobyli po dwa gole (zdjęcie: Stu Forster/Getty Images)

Choć zachwycony powrotem swojego zawodnika z numerem 10 na listę strzelców, ten Hag był zadowolony, widząc, jak wszyscy jego ofensywni zawodnicy dobrze ze sobą współpracują. Pod wrażeniem była decyzja Rashforda, aby podać rzut karny koledze z drużyny, który również desperacko potrzebował strzelić gola.

„Oni są bardzo ambitni, bardzo głodni zwycięstwa” – powiedział ten Hag na konferencji prasowej po meczu. „Ale oni też sobie nawzajem przekazują piłkę, chcą sobie pomagać i dawać sobie nawzajem okazje do zdobycia gola, na przykład przy rzutach karnych.

„Antony potrzebuje trochę pewności siebie, więc Rashy oddaje piłkę Antony’emu, co jest dobre dla drużyny, kiedy są razem”.

Ten Hag kontynuował: Bramki nie muszą pochodzić tylko od Rashforda. Ale wiem z mojego pierwszego sezonu, że kiedy on strzela, zawsze jest łatwiej.

„Kiedy masz w składzie zawodnika, który jest gwarantem bramek, bramki robią różnicę w piłce nożnej, wszyscy o tym wiemy. Możemy zrobić wiele dobrych rzeczy między polami karnymi, ale mecze piłkarskie rozstrzygają się w polu karnym”.

WIĘCEJ : John Obi Mikel odpowiada gwieździe Chelsea, która po krytyce kazała mu „zamknąć się”

WIĘCEJ : Agent Adriena Rabiota skrytykowany za „niekompetencję” po nieudanym transferze do Manchesteru United

WIĘCEJ : Enzo Maresca pełen pochwał dla „fantastycznego” letniego transferu Chelsea za 51 mln funtów