Home Sport Euro 2024: Co poszło nie tak w przypadku Niemiec Juliana Nagelsmanna?

Euro 2024: Co poszło nie tak w przypadku Niemiec Juliana Nagelsmanna?

32
0

Niemcom nie udało się dotrzeć do półfinału Euro 2024.

Niemcy pod wodzą Juliana Nagelsmanna odpadli z Euro 2024 po bolesnej porażce 2:1 z Hiszpanią w ćwierćfinale na Stuttgart Arena.

Po wyrównanej pierwszej połowie, w której obaj mistrzowie Europy (po 3 tytuły każdy) toczyli zaciętą walkę, to Hiszpania otworzyła wynik na początku drugiej połowy. Zmiennik Dani Olmo, który zastąpił kontuzjowanego Pedriego w pierwszych minutach meczu, zdobył bramkę w 50. minucie, dając swojej drużynie kluczowe prowadzenie 1-0.

Po kilku zmarnowanych okazjach, Die Mannschaft zdołał wyrównać w ostatnich minutach meczu dzięki bramce zdobytej w 89. minucie przez Floriana Wirtza, cudownego piłkarza Bayeru Leverkusen, która przywróciła niemieckim kibicom nadzieję.

Jednak to La Roja miała ostatnie słowo w tym zaciętym spotkaniu, ponieważ w 119. minucie rezerwowy Mikel Merino zdobył zwycięską bramkę i wbił sztylet w serca niemieckich wiernych kibiców.

Dzięki temu emocjonującemu zwycięstwu 2:1 Hiszpania prowadzona przez Luisa de la Fuente zapewniła sobie udział w półfinale Euro 2024, gdzie zmierzy się z Francją, która wygra z Portugalią 5:3 po rzutach karnych.

Z drugiej strony gospodarze, Niemcy, przeżyli najgorszy możliwy koniec swoich marzeń o wygraniu Euro na własnym boisku, przed własną publicznością.

Przeczytaj także: Co poszło nie tak z Portugalią na Euro 2024?

Przed fazą ćwierćfinałową Niemcy zakończyły fazę grupową jako liderzy Grupy A z niepokonanym rekordem, wygodnie pokonując takie drużyny jak Szkocja i Węgry i utrzymując Szwajcarię w impasie. Następnie nastąpiło solidne zwycięstwo 2–0 nad Danią w 1/8 finału.

Po odpadnięciu z Euro 2024 w ćwierćfinale trener Julian Nagelsmann przyznał, że powiedział swoim zawodnikom, że ogólnie są lepszą drużyną i że bardzo im przykro, że odpadli z rozgrywek.

Brak ukończenia studiów klinicznych i utracone szanse

Jednym z największych problemów, który ograniczał faworytów Niemiec w trakcie rozgrywek, był ich brak skuteczności przed bramką. Pomimo dominacji w niemal każdym meczu, Niemcy nie potrafili w pełni wykorzystać mnóstwa okazji do zdobycia gola, ponieważ ich brak bezwzględności w ostatniej tercji boiska dał im się we znaki w ostatniej minucie meczu z Hiszpanią w ćwierćfinale.

Po dobrym początku turnieju na własnym boisku, podczas którego zdobyli siedem bramek w dwóch pierwszych meczach, regularność zdobywania bramek osłabła.

Nadmierne poleganie na młodych talentach

Nadmierne poleganie na utalentowanym duecie młodych piłkarzy Jamala Musiali i Floriana Wirtza, a także nieustanne niepowodzenia napastnika Kaia Havertza w przekształcaniu znakomitych okazji tworzonych przez pomocników w owocne wyniki, ostatecznie kosztowały Die Mannschaft marzenie o zdobyciu rekordowych, czwartych Mistrzostw Europy przed własną publicznością.

To rozczarowujące odpadnięcie z Euro 2024 jeszcze bardziej zasmuciło całe Niemcy, ponieważ legenda piłki nożnej Toni Kroos oficjalnie zakończył karierę, a przegrany 2:1 mecz z Hiszpanią był ostatnim w jego znakomitej karierze piłkarskiej.

Aby uzyskać więcej aktualizacji, obserwuj Khel już teraz na Facebook, Świergotmi Instagram; pobierz Khel teraz Aplikacja na Androida Lub Aplikacja iOS i dołącz do naszej społeczności na WhatsApp & Telegram