Home Sport Fulham 2-1 Leicester: Alex Iwobi strzela zwycięską bramkę w drugiej połowie po...

Fulham 2-1 Leicester: Alex Iwobi strzela zwycięską bramkę w drugiej połowie po tym, jak Emile Smith Rowe zdobywa swoją pierwszą bramkę dla swojego nowego klubu, a podopieczni Marco Silvy odnoszą pierwsze zwycięstwo w sezonie

22
0

• Emile Smith Rowe zdobył swojego pierwszego gola dla Fulham w pierwszej połowie meczu na Craven Cottage
  • Wout Faes wyrównał, a następnie Alex Iwobi zdobył zwycięską bramkę dla Fulham
  • POSŁUCHAJ TERAZ: Wszystko się zaczyna!dostępne wszędzie tam, gdzie masz swoje podcasty. Nowe odcinki w każdy poniedziałek i czwartek

Emile Smith Rowewcześnie Fulham formularz powinien zawierać Marco Silva z przekonaniem, że jest człowiekiem, który potrafi wydobyć to, co najlepsze z tego pierwszego Arsenał pomocnik.

24-latek otworzył wynik meczu, w którym Fulham wygrało 2:1 z Miasto Leicester z dobrą passą i wykończeniem przed innym byłym piłkarzem Arsenalu Alex Iwobi przypieczętowało to zwycięstwo po kontrowersyjnym wyrównaniu Wouta Faesa dla Leicester.

Smith Rowe przeżył frustrujący koniec swojej przygody z Arsenalem, grając zaledwie 13 lat Premier League meczów w ostatniej kampanii z powodu kontuzji i zwiększonej rywalizacji o miejsce, co oznaczało, że jego czas gry był ograniczony.

Jednak po tym, jak latem tego roku przeprowadził się do innego klubu z Londynu i tym razem postawił sobie za cel nowy początek, Anglik udowodnił, że może pomóc drużynie Fulham w osiągnięciu wyższego poziomu.

„W ostatnim sezonie nie grał w piłkę nożną, a dwa sezony temu. Myślę, że to jego pierwszy gol w Premier League od dwóch lat” – powiedział Silva po zwycięstwie Fulham.

Alex Iwobi zdobył zwycięską bramkę, dzięki której Fulham odniosło pierwsze zwycięstwo w sezonie

Emile Smith Rowe zdobył swojego pierwszego gola dla Fulham i zasugerował, że może przenieść klub na nowy poziom

Smith Rowe zapewnił sobie fantastyczny bieg i wykończenie po zagraniu Adama Traore'a

Smith Rowe zapewnił sobie fantastyczny bieg i wykończenie po zagraniu Adama Traore’a

FAKTY DOTYCZĄCE MECZU

Fulham (4-3-3): Leno 7, Tete 7, Diop 7, Bassey 7, Robinson 8, Lukic 7, Pereira 7 (Reed 86′), Smith Rowe 8 (Wilson 69′); Traore 7 (Cairney 69′), Muniz 6 (Jimenez 80′), Iwobi 8

Strzelcy: Smith Rowe 18′, Iwobi 70′

Zarezerwowano: Wilson 72′, Cairney 90+2′

Menedżer: Marek Silva 8

Miasto Leicester (4-2-3-1): Hermansena 6; Justin 6, Vestegaard 6, Faes 6, Kristiansen 6 (McAteer 85′); Mruga 6, Ndidi 7; Fatawu 6, Buonanotte 7, (Skipp 71′), De Cordova Reid 6 (Ayew 63′), Vardy 6 (Mavididi 71′)

Strzelcy: Pole 38′

Zarezerwowano: Kristiansen 59′, Vestegaard 90+5′

Menedżer: Steve Cooper 6

Sędzia: Darren Bond 7

Frekwencja: 25 401

„On potrzebuje takich momentów, aby zwiększyć pewność siebie. Jest daleki od swojej najlepszej formy fizycznej. Jeśli chodzi o występy, poprawi się, pozna nas lepiej i sposób, w jaki gramy, będzie bardziej dostosowywał się i jego ciało do trudnej rywalizacji, jaką jest Premier League.

„Z całą pewnością zobaczymy w jego przyszłości coś lepszego”.

Jeśli Smith Rowe rzeczywiście może pochwalić się jeszcze większymi osiągnięciami, to kibice Fulham mają powody do zadowolenia, biorąc pod uwagę, że ofensywny pomocnik odgrywa już znaczącą rolę w zwycięstwach swojej drużyny.

Wout Faes (po prawej) kontrowersyjnie doprowadził do wyrównania w końcowej fazie pierwszej połowy meczu z Leicester

Wout Faes (po prawej) kontrowersyjnie doprowadził do wyrównania wyniku Leicester w końcowej fazie pierwszej połowy

Marco Silva uważa, że ​​Smith Rowe ma przed sobą jeszcze więcej do osiągnięcia po swoim imponującym początku

Marco Silva uważa, że ​​Smith Rowe ma przed sobą jeszcze więcej wyzwań po swoim imponującym początku

Zapewnił swojej drużynie zasłużone prowadzenie w meczu z Leicester w 18. minucie, przejął podanie Adama Traore’a i znakomicie opanował piłkę, podał ją do Madsa Hermansena, po czym spokojnie umieścił piłkę w bramce bramkarza gości.

Wydawało się jednak, że seria zmarnowanych szans może kosztować drużynę Silvy zwycięstwo, gdy Faes wyrównał stan meczu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Facundo Buonanotte’a, wypożyczonego z Brighton, przed przerwą.

Początkowo gol nie został uznany z powodu odgwizdanego spalonego Jamiego Vardy’ego, który miał blokować bramkarzowi Berndowi Leno pole widzenia, gdy ten znajdował się na pozycji spalonej. Jednak po weryfikacji VAR decyzję tę zmieniono.

Jednak Fulham musiało podziękować innemu byłemu zawodnikowi Arsenalu za rozpoczęcie rozgrywek na własnym boisku zwycięstwem, gdy Antonee Robinson posłał Iwobiego w pole karne lewą stroną, po czym umieścił piłkę w siatce po odbiciu od Hermansena.