Home Sport Gary Neville krytykuje Garetha Southgate’a za „nielegalny” błąd przeciwko Słowacji | ...

Gary Neville krytykuje Garetha Southgate’a za „nielegalny” błąd przeciwko Słowacji | Piłka nożna

19
0

Reprezentacja Anglii Garetha Southgate’a zaskoczona Słowacją (Zdjęcie: Getty)

Gary Neville ostro skrytykował menadżera Anglii Gareth Southgate za „nielegalne” potraktowanie Trenta Alexandra-Arnolda przeciwko Słowacji.

Alexander-Arnold został odsunięty od gry na ławce rezerwowych Starcie Anglii w ostatnich 16 meczach a Neville, wypowiadając się w przerwie meczu, gdy Trzej Lwy przegrywali 1-0, powiedział, że był zaskoczony brakiem zaangażowania gwiazdy Liverpoolu.

Mimo awansu do fazy pucharowej jako zwycięzca grupy C, podopieczni Southgate’a nie zachwycili w pierwszych trzech meczach w Niemczech i ponownie zaprezentowali się fatalnie w pierwszej połowie meczu ze Słowacją.

Anglia nie oddała ani jednego celnego strzału na bramkę i do przerwy prowadziła po tym, jak Ivan Schranz przełamał remis w 25. minucie.

Neville błagał Southgate’a o dokonanie trzech zmian w przerwie – ostatecznie nie dokonał żadnej – i stwierdził, że nieobecność Alexandra-Arnolda w drużynie powinna być „nielegalna”.

„Southgate próbował ograniczyć zakłócenia, ale to nie działa” – powiedział Neville ITV. Wszędzie czuć islandzki klimat.

„Teraz albo nigdy dla Garetha. Musi ingerować i podrzeć scenariusz, bo tak jest już od czterech meczów. Nie chodzi o to, żeby dokonać jednej czy dwóch zmian, on musi wprowadzić trzy na boisko.

Trent Alexander-Arnold został odsunięty od gry w meczu 1/8 finału (zdjęcie: Getty)

„Musimy zobaczyć Palmera, musimy zobaczyć Trenta i musimy zobaczyć Gordona. Musi zmienić całą narrację wokół tej gry, ponieważ nic się nie zmieni, jeśli tego nie zrobi.

‘Zmieniłbym Walkera i wstawił Trenta. Gordon będzie biegaczem, a wiemy, że Palmer jest w lepszej formie niż pozostali gracze w tym momencie.

‘Trent, to nielegalne, że ten chłopak nie gra w takim meczu dla Anglii.

– Nie możemy mieć Walkera i Trippiera na bocznych obrońcach, kiedy cały czas jesteśmy przy piłce.

„Trent jest najlepszym piłkarzem, jakiego widzieliśmy na prawej obronie w tym kraju. Musi być na boisku”.

Inny legenda Manchesteru United, Roy Keane, zgodził się, że Southgate powinno było ogłosić zmiany w przerwie.

„Nie można czekać, czekanie się skończyło” – dodał. „To najważniejsza rozmowa zespołowa w karierze Garetha Southgate’a.

„Muszą nastąpić zmiany. Southgate musi nabrać więcej energii. Wyglądają tak płasko, że nie łączą się. Ile jeszcze wymówek możemy wymyślić?

‘To trwa od miesięcy. Jest czas na panikę i czas na wzmożenie tempa – Anglia nadal w tym uczestniczy.

„Wszyscy naprawdę dobrzy menedżerowie to hazardziści. On musi to zrobić”.

Aby uzyskać więcej takich historii, sprawdź naszą stronę sportową.