Home Sport Gary Neville krytykuje „nielegalną” decyzję o pozostawieniu Trenta Alexandra-Arnolda na ławce rezerwowych...

Gary Neville krytykuje „nielegalną” decyzję o pozostawieniu Trenta Alexandra-Arnolda na ławce rezerwowych podczas starcia Anglii ze Słowacją – i ostrzega, że ​​mecz ma „islandzki klimat” po fatalnej pierwszej połowie

15
0

Gary’ego Neville’a potępił „nielegalną” decyzję o niepodjęciu wyboru Trenta Alexandra-Arnolda na mecz 1/8 finału Anglii ze Słowacją Euro 2024.

Anglia spisała się fatalnie w pierwszej połowie, przegrywając 1:0 po golu Ivana Schranza w Gelsenkirchen.

Neville wściekł się na Three Lions za ich fatalny występ, wzywając do zmian w przerwie i podkreślając, że kluczowym problemem jest przebywanie na ławce rezerwowych Alexandra-Arnolda.

„Potrzebuje teraz dwóch lub trzech zmian” – powiedział dalej Neville TOV. To nielegalne, że nie mamy Trenta Alexandra-Arnolda na boisku.

„Nie możemy mieć Walkera i Trippiera z lewej i prawej strony, kiedy większość czasu jesteśmy przy piłce. To jest dzieciak, najlepszy piłkarz, jakiego kiedykolwiek widzieliśmy na prawej obronie lub obrońcy w tym kraju. Musi być na boisku”.

Gary Neville w swojej analizie występu Anglii w meczu ze Słowacją w przerwie meczu nie wyciągnął żadnych wniosków

Neville wezwał Garetha Southgate'a do wprowadzenia serii zmian w składzie po tym, jak ten przegrywał

Neville wezwał Garetha Southgate’a do wprowadzenia serii zmian w składzie po tym, jak ten przegrywał

Neville był częścią sztabu szkoleniowego, gdy Anglia doznała upokarzającej porażki z Islandią w ostatnich 16 meczach Euro 2016 i ostrzegł, że jeśli w drugiej połowie gry nie poprawią się znacząco, to i tak pójdą w tym samym kierunku.

„Osiem lat temu siedziałem na ławce rezerwowych podczas porażki z Islandią” – dodał. „Wszędzie panuje islandzki klimat. Teraz albo nigdy dla Garetha Southgate’a.

„Obserwowaliśmy to przez trzy i pół meczu, przed meczem staraliśmy się być naprawdę pozytywnie nastawieni, myśląc, że to będzie ten mecz. Nie sądzę, że jest to kwestia jednego rezerwowego, dwóch rezerwowych. Myślę, że musi dostać trzech na boisko.

„Myślę, że musimy zobaczyć Palmera, musimy zobaczyć Trenta, myślę, że musimy zobaczyć Gordona. Musi zmienić całą narrację wokół tej gry, ponieważ to się nie zmieni, jeśli on czegoś nie zrobi, zaczynając od teraz”.

Mimo że Neville wzywał do zmian (a kibice w pubach na terenie całego kraju niewątpliwie namawiali Southgate’a do dokonania zmian), Southgate zdecydował się pozostać przy tym samym składzie.

Outsiders Słowacja objęli prowadzenie w 25. minucie po ładnym rzucie Schranza po znakomitym podaniu Davida Streleca.

Nastąpiło to po nieporozumieniu w angielskiej obronie, w wyniku którego Marc Guehi został odizolowany, a Kyle Walker unieruchomiony.