Home Sport Gospodarze Euro 2024 Niemcy odpadają, a Hiszpania awansuje do półfinału | Piłka...

Gospodarze Euro 2024 Niemcy odpadają, a Hiszpania awansuje do półfinału | Piłka nożna

59
0

Kroos i marzenie Niemiec o Euro dobiegło końca (Zdjęcie: Getty Images)

Zastępy niebieskie Niemcy rozbić się z Euro 2024 w ćwierćfinale po porażce z Hiszpanią.

Mikel Merino zdobył decydującą bramkę głową w ostatniej minucie dogrywki, zapewniając zwycięstwo 2-1 Niemcom i łamiąc ich serca.

Druga połowa meczu Daniego Olmo strajk otworzył wynik spotkania między dwoma europejskimi gigantami w drugiej połowie, kiedy to dostrzegł wspaniałe dośrodkowanie 16-letniego Lamine Yamala i spokojnie umieścił piłkę w siatce obok Manuela Neuera.

Florian Wirtz wyrównał w 89. minucie dla Niemiec, wymuszając dogrywkę. W obliczu zbliżających się rzutów karnych Merino podskoczył i oddał wspaniały strzał głową, dzięki czemu jego kraj znalazł się w czwórce najlepszych.

La Roja pozostaje niepokonana w rozgrywkach i wkracza do półfinału, w którym zmierzy się ze zwycięzcą meczu Francja kontra Portugalia we wtorek.

Jednak starania Niemiec o zdobycie czwartego tytułu mistrza Europy na ojczystej ziemi zakończyły się dramatycznie. Niemcy jako pierwsi gospodarze zawodów odpadli już w ćwierćfinale.

Oznacza to również koniec wspaniałej kariery Toniego Kroosa, gdyż niemiecki pomocnik zakończył karierę tego lata.

Merino skoczył i strzelił zwycięskiego gola (Zdjęcie: AFP via Getty Images)

Po golu Olmo Niemcy zwiększyli presję, próbując wyrównać wynik, ale bramkarz rezerwowy Niclas Fullkrug nie zdołał strzelić gola, mimo instynktownego strzału z bliskiej odległości.

Na 10 minut przed końcem meczu Kai Havertz postanowił spróbować przejąć piłkę od Unaia Simona, po tym jak wybicie piłki przez bramkarza reprezentacji Hiszpanii wpadło pod nogi gwiazdy Arsenalu.

Hiszpania wkracza do półfinału (Zdjęcie: AFP via Getty Images)

Havertz – podobnie jak wszyscy inni Niemcy – z bólem obserwowali, jak jego strzał poszybował nad poprzeczką.

W ostatniej minucie 90. minuty Wirtz, piłkarz roku Bundesligi, był na miejscu i po strzale głową Joshuy Kimmicha piłka trafiła w dolny róg bramki. Jego strzał trafił w wewnętrzną część słupka i trafił do siatki.

Niemcy naciskali na zwycięstwo w dogrywce, ale to Hiszpania stworzyła magiczny moment finału.

WIĘCEJ : Hiszpania wydała oświadczenie w sprawie kontuzji Pedriego po zwycięstwie w ćwierćfinale Euro 2024 nad Niemcami

WIĘCEJ : Gareth Southgate sugeruje, że gwiazda reprezentacji Anglii, która jest pod ostrzałem krytyki, zagra w ćwierćfinale Euro 2024 przeciwko Szwajcarii

WIĘCEJ : Selekcjoner Szwajcarii przekazuje Granitowi Xhace aktualne informacje i ostrzega Anglię przed meczem Euro 2024