Home Sport Gwiazda Arsenalu jest zagrożona zastąpieniem w XI przez „niebezpiecznego” kolegę z drużyny,...

Gwiazda Arsenalu jest zagrożona zastąpieniem w XI przez „niebezpiecznego” kolegę z drużyny, mówi Ian Wright | Piłka nożna

25
0

Leandro Trossard zdobył bramkę swoim pierwszym kontaktem z piłką po wejściu z ławki rezerwowych (zdjęcie: Getty)

Arsenał Świetnie Ian Wright wierzy Leandro Trossard buduje mocną podstawę do regularnego rozpoczynania od nowa Gabriel Martinelli w ataku Mikela Artety.

W sobotę „Kanonierzy” musieli się mocno postarać, aby pokonać drużynę Aston Villa, która była dla nich utrapieniem. Trossard i Thomas Partey zdobyli gole w ciągu dziesięciu minut drugiej połowy, zapewniając sobie zwycięstwo 2-0.

Niepokonany Arsenal pokonał Wolves takim samym wynikiem w pierwszym meczu Premier League tego sezonu, a ten wynik dał ludziom Artety trzecie miejsce w tabeli, za Brighton i obrońcą tytułu, Manchesterem City.

Trossard rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, a Arteta postawił na Bukayo Sakę i Martinellego po obu stronach Kaia Havertza. Belg wszedł jednak na boisko w 65. minucie, gdy londyński klub szukał okazji do zdobycia gola otwierającego.

Trossardowi wystarczyło zaledwie dwie minuty, aby przełamać opór gości i już pierwszym kontaktem z piłką pokonał Emiliano Martineza, doprowadzając do szału kibiców Arsenalu na Villa Park.

Trossard zaliczył także imponujący występ w wygranym przez Arsenal meczu z Wolves, a legenda klubu Wright uważa, że ​​Arteta poważnie rozważa wystawienie napastnika w meczu u siebie ze swoim byłym klubem, Brighton, w przyszły weekend.

„Mówimy o kimś, kto jest naszym najlepszym wykańczaczem, najbardziej skutecznym w wykańczaniu akcji, jeśli chodzi o szanse, i o kimś, kto wchodzi na boisko i ma wpływ na grę” – powiedział Wright w wywiadzie dla Premier League Productions.

Belgijski skrzydłowy przełamał obronę gości na Villa Park (zdjęcie: Getty)

„Tak, wiemy, że Martinelli ma dużą szybkość i gdy jest w formie, jest bardzo, bardzo niebezpieczny. Jednak wiemy, że Leandro Trossard potrafi się poruszać i docenia resztę zespołu za to, co robi.

Widzieliśmy, jak wszedł na boisko, zdobył bramkę i wypracował sobie sytuację.

„To ktoś, na kogo teraz patrzysz i mówisz: tak, on mówi: «Co muszę zrobić, żeby zacząć?»”.

Wright bardzo podziwia sposób, w jaki Trossard prowadzi swoją działalność (zdjęcie: Getty)

Arteta nie szczędził pochwał pod adresem Trossarda po zwycięstwie Arsenalu, chwaląc skrzydłowego za jego mentalność i „niesamowity” wpływ, jaki wywierał na grę wchodząc z ławki rezerwowych.

„Kiedy nie zostaniesz wybrany, musisz zareagować w określony sposób” – powiedział Arteta.

‘Leo jest zdenerwowany, jest zdenerwowany, że pokazał na boisku, jaki jest dobry. Nie jest zdenerwowany, bo nie gra. I to jest ogromna zaleta.

„Kiedy wstawiasz go do wyjściowej jedenastki, robi dokładnie to samo i to jest wielki przykład dla reszty drużyny. Kiedy wszedł, był niewiarygodny. Tego nam potrzeba”.

Zapytany, czy mentalność Trossarda prawdopodobnie przyniesie mu więcej startów w przyszłości, Hiszpan odpowiedział: „Zawsze. Mamy dwóch świetnych lewoskrzydłowych.

„To zawsze stanowi wyzwanie, ale wiesz, że w konkretnych grach uzyskasz odpowiednią jakość.

„Postanowiłem wystawić Gabiego (Martinelliego), który zagrał dobrze, ale kiedy zdecydowałem, że musimy zmienić strategię gry, bo wszystko potoczyło się inaczej, on (Trossard) wszedł na boisko i zrobił różnicę, za co należą mu się wielkie brawa”.

Aby zobaczyć więcej takich historii, sprawdź naszą stronę sportową.