Home Sport Ian Wright „bardzo zaskoczony” gwiazdą Tottenhamu, która ułatwiła Arsenalowi zdobycie zwycięskiej bramki...

Ian Wright „bardzo zaskoczony” gwiazdą Tottenhamu, która ułatwiła Arsenalowi zdobycie zwycięskiej bramki | Piłka nożna

12
0

Gabriel uciszył kibiców Tottenhamu (Zdjęcie: CameraSport via Getty Images)

Ian Wright wyróżnił Cristiana Romero za to, że „bardzo ułatwił” Arsenał zdobyć zwycięską bramkę na północy Londyn derby przeciwko Tottenham.

Kanonierzy zadali kolejną porażkę swoim odwiecznym rywalom w niedzielne popołudnie, kiedy Gabriel Magalhaes posłał piłkę głową do bramki w 64. minuciet minutę, by przypieczętować zwycięstwo.

Podobnie jak miało to miejsce w tym samym meczu w kwietniu ubiegłego roku, Tottenham cały czas sprawiał wrażenie podatnego na ataki przy stałych fragmentach gry i został ponownie wystawiony na niebezpieczeństwo, gdy Bukayo Saka dośrodkował z rzutu rożnego i umieścił piłkę w polu karnym.

Bramkarz Tottenhamu Guglielmo Vicario zawinił wobec legendy klubu Glenn Hoddle krytykuje „nieprzekonujący” występ Włocha.

Ale Wright był również krytyczny wobec Romero po tym, jak Gabriel był w stanie zbyt łatwo strząsnąć Argentyńczyka z piłki. Podczas gdy legenda Arsenalu przyznała, że ​​można było przyznać faul, był przekonany, że Romero powinien był wywrzeć większą presję na swojego odpowiednika w Arsenalu.

„Byłem bardzo zaskoczony Romero. Obrońcy jego kalibru bardzo łatwo jest zepchnąć z drogi” – powiedział Wright w wywiadzie dla Premier League Productions.

„Myślę, że to mógł być faul, ale może niewystarczający. To wydaje się bardzo proste, gdy spojrzysz na odległość od bramki i miejsce, w którym strzelił głową. To bardzo łatwy gol dla Arsenalu”.

Romero uznany za winnego zwycięskiej bramki Arsenalu (Zdjęcie: Sebastian Frej/MB Media/Getty Images)

Alan Shearer był jeszcze bardziej miażdżący w swojej krytyce, twierdząc, że pojedynek wygrał „tylko jeden zawodnik”.

„Był jeden zawodnik, który bardzo chciał, żeby ta piłka dotarła do końca, i drugi, który cieszył się, że został z niej zepchnięty” – powiedział legendarny zawodnik Newcastle.

Inny wielki piłkarz Arsenalu, Paul Merson, także wyraził współczucie dla Tottenhamu, który nie przyznał rzutu wolnego, ale jednocześnie podkreślił, że Romero nie poradził sobie z dośrodkowaniem Saki.

„Byłbym rozczarowany, gdybym nie dostał faulu. On jest w złej pozycji, wszystko jest nie tak z jego obroną” – powiedział Merson w Sky Sports.

On jest środkowym obrońcą, nawet ja wiem, a nawet nie gram z tyłu, musisz być z boku. Musisz widzieć piłkę i swojego zawodnika.

„Aby zacząć, musisz być na długość dłoni od niego, a on stoi z nim. Spodziewałbym się faulu”.

WIĘCEJ : Dlaczego Alexander Isak musiał opuścić boisko w przerwie meczu Newcastle z Wolves

WIĘCEJ : Mikel Arteta przedstawia najnowsze informacje o Bukayo Sace po kolejnej kontuzji w Arsenalu

WIĘCEJ : Robin van Persie ponosi rekordową porażkę 9-1 w czwartym meczu jako menadżer