Home Sport Jamie Carragher wymienia drużynę, której Anglia musi unikać, aby wygrać Euro 2024...

Jamie Carragher wymienia drużynę, której Anglia musi unikać, aby wygrać Euro 2024 | Piłka nożna

16
0

Były obrońca Anglii i Liverpoolu Jamie Carragher (Zdjęcie: Getty)

Jamiego Carraghera nazwał zespół Anglia należy unikać, aby mieć jakiekolwiek szanse na wygraną Euro 2024.

Garetha Southgate’aZespół drużyny rozpoczął swoją kampanię na Euro od w niedzielny wieczór nerwowe zwycięstwo 1:0 z Serbią.

Judy BellinghamGłówka w 13. minucie zapewniła Three Lions doskonały start w Niemczech i pomimo presji Serbii w końcówce meczu, Anglii utrzymał się na pozycji lidera grupy C.

Anglia dąży do zdobycia swojego pierwszego ważnego trofeum od 1966 roku, po dotarciu do ostatnich etapów dwóch ostatnich Pucharów Świata i poprzednich Euro, kiedy to w finale przegrał z Włochami w rzutach karnych.

Carragher postrzega Anglię jako jedną z wyróżniających się drużyn w Niemczech, ale uważa, że ​​musi ona uniknąć Francji, aby wygrać turniej i zakończyć 58 lat cierpień.

Francja wyeliminował Anglię w ćwierćfinale ostatniego mundialu w Katarze a Carragher uważa, że ​​podobny scenariusz miałby miejsce, gdyby europejscy giganci spotkali się na Euro 2024.

Zespół Didiera Deschampsa, który zajął drugie miejsce w Pucharze Świata 2022swoją kampanię na Euro rozpoczną w poniedziałkowy wieczór przeciwko Austrii.

Aby obejrzeć ten film, włącz JavaScript i rozważ uaktualnienie przeglądarki internetowej do tej
obsługuje wideo HTML5

„Nie rozumiem, jak Anglia pokonała Francję” – powiedział Carragher Telegraf. To tylko moje odczucie.

Myślę, że najlepsza drużyna Anglii kontra najlepsza drużyna Francji to rzut monetą. Niektórzy z zawodników, którzy nie mogą dostać się do francuskiej drużyny, wygrywają Ligi Mistrzów i grają w największych klubach na świecie.

„Ciągle wracam do składu Francji i tego, kogo mogą sprowadzić z ławki. Myślę, że Niemcy dojdą do finału, ponieważ grają u siebie i mają doświadczenie z zawodnikami, którzy zdobyli Puchar Świata.

Francja wygląda dobrze przed otwarciem Euro 2024 (Zdjęcie: Getty)

„Ale myślę, że Francja również będzie miała dość, aby pokonać Niemcy na własnym podwórku”.

Tymczasem legenda Anglii Alan Shearer powiedział, że można wyciągnąć wiele „pozytywów” z nerwowego zwycięstwa Trzech Lwów nad Serbią, choć przyznał, że Southgate i jego drużyna mają „pracę do wykonania”.

Faworyci Euro 2024 Anglia wraca do gry w czwartkowy wieczór przeciwko Danii, a następnie we wtorek zakończy fazę grupową przeciwko Słowenii.

„Plan zadziałał już na początku” – powiedział Shearer Sport BBC. „Mieliśmy mnóstwo energii, Bellingham był genialny – był znakomity przez cały mecz – a Bukayo Saka był absolutnie nie do zagrania na prawej stronie w pierwszej połowie, ale nie zdążył się przyjrzeć, gdy Serbia weszła do gry po przerwie.

Anglia rozpoczęła Euro od nerwowego zwycięstwa nad Serbią (Zdjęcie: Getty)

„Kiedy zdobyliśmy gola po 13 minutach, myślałem, że będziemy kontynuować ten turniej od takich samych przekonujących zwycięstw, od jakich Niemcy i Hiszpania rozpoczęły odpowiednio przeciwko Szkocji i Chorwacji, ale z pewnością tak się nie stało.

Zamiast tego od ostatnich 10 minut pierwszej połowy naprawdę cierpieliśmy. Nie mogliśmy wejść w posiadanie piłki, a Serbia zwiększyła tempo, agresję i wszystko inne.

Anglia nie bardzo sobie z tym radziła, my też nie potrafiliśmy utrzymać piłki, więc musieliśmy dobrze się bronić, aby utrzymać się przy piłce, i polegaliśmy na Jordanie Pickfordu, który wykonał naprawdę dobrą obronę i utrzymał trzy punkty.

„To było przypomnienie, że pomimo całego talentu tej angielskiej drużyny, pokonanie dystansu w Niemczech będzie niezwykle trudnym zadaniem.

„Jednocześnie powinniśmy pamiętać, że turniejów nie wygrywa się ani nie przegrywa w pierwszym meczu.

„Przed rozpoczęciem meczu Cesc Fabregas opowiadał o tym, jak jego hiszpańska drużyna przegrała ze Szwajcarią w meczu otwarcia Mistrzostw Świata w 2010 roku, a w Katarze w 2022 roku Argentyna została pokonana przez Arabię ​​Saudyjską. Obie drużyny sięgnęły po trofeum.

„Pokonaliśmy Serbię i zachowaliśmy czyste konto, więc jest kilka pozytywów, które możemy wyciągnąć z naszego następnego meczu w grupie B z Danią w czwartek – po prostu jest nad czym pracować i nad czym pracować, aby się poprawić”.

Aby uzyskać więcej takich historii, sprawdź naszą stronę sportową.

Śledź Metro Sport, aby otrzymywać najświeższe informacje na temat
Facebook, Świergot I Instagrama
.

WIĘCEJ : Tatuaże Joe Harta wyjaśnione, gdy widoki na Euro 2024 zszokowały byłą gwiazdę reprezentacji Anglii

WIĘCEJ : Kibice Euro pozostali w „opuszczonej placówce medycznej przypominającej loch”

WIĘCEJ : Występ Harry’ego Kane’a w pierwszej połowie zwycięskiego meczu Anglii z Serbią był „głęboko niepokojący”, mówi Jamie Carragher