Home Sport Kanadyjczycy Liendo i Kharun zdobyli medal w 100 stylem motylkowym – National

Kanadyjczycy Liendo i Kharun zdobyli medal w 100 stylem motylkowym – National

35
0

PARYŻ – Kanadyjski pływak Joshua Liendo zdobył srebrny, a Ilya Kharun brązowy medal w wyścigu mężczyzn na 100 metrów stylem motylkowym podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Węgier Kristof Malik zdobył złoto z czasem 49,90 sekundy, wyprzedzając Liendo z Toronto z czasem 49,99 sekundy i Kharuna z Montrealu z czasem 50,45 sekundy.

Obaj zostali pierwszymi Kanadyjczykami, którzy stanęli na podium w wyścigu na 100 metrów stylem motylkowym od czasu srebrnego medalu Bruce’a Robertsona w Monachium w 1972 roku.

Historia jest kontynuowana poniżej reklamy

Po raz pierwszy w historii dwóch Kanadyjczyków zdobyło medale w tym samym biegu olimpijskim.

Adres e-mail, którego potrzebujesz na dany dzień
najważniejsze wiadomości z Kanady i świata.

Otrzymuj najważniejsze wiadomości dnia, informacje polityczne, gospodarcze i bieżące wydarzenia, dostarczane raz dziennie do Twojej skrzynki odbiorczej.

Otrzymuj codzienne wiadomości krajowe

Podając swój adres e-mail, przeczytałeś i akceptujesz regulamin Global News. Regulamin I Polityka prywatności.

Liendo i Kharun zdobyli szósty i siódmy medal dla Kanady w pływaniu.

Kharun zdobył swój drugi medal – brąz w wyścigu mężczyzn na 200 metrów stylem motylkowym.

Niniejszy raport The Canadian Press opublikowano po raz pierwszy 3 sierpnia 2024 r.