Home Sport Kandydatka na MVP WNBA Napheesa Collier opuszcza Lynx, przegrywając z Sun z...

Kandydatka na MVP WNBA Napheesa Collier opuszcza Lynx, przegrywając z Sun z powodu kontuzji stopy

13
0

Pies ryś bębenek Napheesa Collierjeden z głównych kandydatów do tytułu MVP w tym sezonie, pozostawiając drużynę w przegranej 78-73 z Słońce Connecticut w czwartek z powodu urazu stopy. Dalsze szczegóły dotyczące statusu Collier’a są nieznane.

Pod koniec trzeciej kwarty Collier był na lewym skrzydle, obserwując rozwój akcji, po czym zaczął iść w kierunku kosza. Kiedy to robił, coś stało się z jego nogą i zaczął utykać. Natychmiast zasygnalizował ławce rezerwowych, aby dokonać zmiany i wyszedł na boisko przy następnym martwym rzucie. Początkowo siedział na ławce rezerwowych, po czym udał się do szatni — o własnych siłach, ale z zauważalnym utykaniem — i już nie wrócił.

Collier cieszył się kolejnym wszechstronnym meczem z dziewięcioma punktami, sześcioma zbiórkami, dwoma przechwytami i dwoma blokami, gdy schodził z boiska. Lynx przegrywali wówczas 55-53; w ciągu następnych 10 minut byli słabsi 19-11 i nie zdobyli punktu przez sześć minut w czwartej kwarcie.

Przed czwartkowym meczem z Sun Collier notuje średnio 20,6 punktów, 10,4 zbiórek, 3,8 asyst, 2,2 przechwytów i 1,4 bloków na mecz. Wszystkie te wyniki są najlepsze w jej karierze, poza punktacją, a ona zajmuje czwarte miejsce w lidze pod względem punktacji, trzecie pod względem zbiórek i trzecie pod względem przechwytów. Ponadto jest na dobrej drodze, aby dorównać Chamique Holdsclaw jako jedyna inna zawodniczka w historii WNBA, która notuje średnio co najmniej 20 punktów, 10 zbiórek i trzy asysty w jednym sezonie.

Dzięki genialności Colliera, Lynx rozpoczęli sezon z wynikiem 13-3 i po raz pierwszy w historii drużyny wygrali Puchar Komisarza. Jednak po tej porażce, w ostatnich czterech meczach mieli wynik zaledwie 1-3. Jeśli Collier wypadnie na dłuższy czas, tylko pogorszy to ich problemy.

Jeśli jest jakaś pozytywna strona dla Lynx, to jest nią fakt, że zostało im tylko pięć meczów przed przerwą olimpijską, która trwa od 18 lipca do 15 sierpnia. W zależności od stopnia urazu, może to dać Collier więcej czasu na wyzdrowienie bez konieczności opuszczania wielu meczów WNBA. Jest gotowa reprezentować Zespół Stanów Zjednoczonych w Paryżu pod koniec tego miesiąca i prawdopodobnie zrobi wszystko, co w jej mocy, by wyglądać olśniewająco.