Home Sport Kibice Anglii domagają się, aby Lee Carsley otrzymał stałe stanowisko po zwycięstwie...

Kibice Anglii domagają się, aby Lee Carsley otrzymał stałe stanowisko po zwycięstwie Irlandii | Piłka nożna

13
0

Lee Carsley poprowadził Anglię do pewnego zwycięstwa na wyjeździe z Irlandią (Zdjęcie: Getty)

Kibice Anglii domagają się Lee Carsley zostać mianowanym na stałe menadżerem po tym, jak poprowadził drużynę do przekonujące zwycięstwo 2-0 nad Republiką Irlandii.

Odmowa Carsleya zaśpiewania hymnu narodowego zdominował nagłówki gazet przed meczem otwarcia Ligi Narodów, ale 50-letni tymczasowy menedżer uciszył krytyków imponującym debiutem w Dublinie.

Trzej Lwy stosowali ostrożne podejście przez większą część Euro 2024, a taktyka Garetha Southgate’a była poddawana wnikliwej analizie. Niemcypomimo tego, że drużyna dotarła aż do finału.

Jednak drużyna Carsleya grała z wyłączonym hamulcem ręcznym od pierwszego gwizdka, a pozytywne nastawienie gości zostało nagrodzone, ponieważ Declan Rice i Jack Grealish – obaj byli celem głośnych buczeń na stadionie Aviva – podwyższył prowadzenie na 2-0 już w ciągu pierwszych 30 minut gry.

Gospodarze zdołali ograniczyć przewagę Anglii w drugiej połowie, ale nie wyglądało na to, że uda im się zmniejszyć stratę, a Carsley bez wątpienia będzie zachwycony, że rozpoczyna swoją kadencję z kompletem punktów.

„Wydaje się, że jest chęć, by podawać piłkę do przodu i szybciej” – powiedział w przerwie Ian Wright, były napastnik reprezentacji Anglii i Arsenalu.

„Jest dużo więcej ruchu. Oczywiście, że (Carsley) mówi o zabawie z wolnością.

„Nie chcę ich za bardzo (pochwalać), bo Irlandia nie gra wystarczająco blisko, ale trzeba przyznać, że grają szybciej, mają dużo większą swobodę”.

Grealish podwoił przewagę gości w 26. minucie (Zdjęcie: Getty)

Zwycięstwo Anglii w Dublinie było szczególnie znaczące dla Carsleya, biorąc pod uwagę, że menadżer rozegrał 40 meczów w reprezentacji Irlandii jako piłkarz, a kwalifikację do tej reprezentacji uzyskał dzięki swojej babci.

FA nie udzieliła żadnych zapewnień co do przyszłości Carsleya na tym stanowisku, jednak były pomocnik Evertonu nie zrobił wiele, aby zaszkodzić swoim szansom w stolicy Irlandii.

Carsley będzie próbował odnieść drugie zwycięstwo z rzędu, kiedy Anglia podejmie Finlandię w swoim drugim meczu fazy grupowej przed własną publicznością na stadionie Wembley we wtorek wieczorem.

Kiedy Rice i Grealish zdobyli gole, dając Anglii sporą przewagę już w 26. minucie, kibice zareagowali na komentarz X, wcześniej znany jako Twitter, chwaląc odświeżające podejście Carsleya i domagając się, aby tymczasowy menedżer otrzymał stałe stanowisko.

Aby zobaczyć więcej takich historii, sprawdź naszą stronę sportową.