Home Sport Kibice Richmond czekają nerwowo na Dustina Martina po tym, jak „niewygodny” gwiazdor...

Kibice Richmond czekają nerwowo na Dustina Martina po tym, jak „niewygodny” gwiazdor futbolu podjął smutną decyzję

0

• W niedzielę Dustin Martin został osłabiony
  • Gwiazda Richmond miała skargę z powrotem
  • Przyszłość Martina jest zaciemniona niepewnością

Dustin Martinjest 301 AFL mecz był do zapomnienia, ponieważ gwiazda Richmond musiała opuścić mecz przegrany z drużyną Carlton z powodu kontuzji dolnej części pleców.

Podczas gdy Patrick Cripps zaprezentował się znakomicie na mokrej nawierzchni, Martin mógł tylko przyglądać się, jak zmagał się z niedzielnym popołudniowym meczem na MCG.

Gdy The Blues szaleli, Martin zakończył karierę z powodu dolegliwości w dolnej części pleców, przez które wyglądał „niekomfortowo”.

„Wygląda na to, że łódź podwodna została aktywowana” – powiedział Campbell Brown z Channel 7.

Dustin Martin zszedł z boiska i poddał się zabiegowi na dolnym odcinku pleców.

„Położył się z powrotem na ziemi na jakieś trzy, cztery minuty, ale potem znów poczuł się trochę nieswojo”.

Przyszłość Martina jest przesłonięta niepewnością, a doniesienia sugerują, że odejdzie od futbolu po swoim 300. meczu. W środę obchodził 33. urodziny i teraz wkracza w lata zmierzchu.

Fani Carltona nie mieli jednak żadnych zmartwień, ponieważ The Blues w dalszym ciągu przygotowywali grunt pod atak na finały AFL, mając 61 punktów na koncie walczącego rywala Richmond.

Gwiazda Richmond, Dustin Martin, musiał w niedzielę pauzować z powodu kontuzji pleców

Istnieją wątpliwości co do przyszłości 33-latka w lidze AFL

Cripps był znakomity w decydującej trzeciej kwarcie, gdy w niedzielę na stadionie MCG padał deszcz, co przechyliło szalę zwycięstwa na korzyść Blues, którzy ostatecznie zwyciężyli 20.11 (131) do 10.10 (70).

Inspirujący kapitan zakończył mecz z 40 wybiciami, 13 wybiciami i golem, a Carlton umocnił się na swoim miejscu w pierwszej dwójce, tracąc sześć punktów przewagi nad grupą pościgową przed wyjazdem międzystanowym, w którym w następnej rundzie zmierzy się z GWS.

Richmond, który w pierwszej połowie przegrywał różnicą nawet 29 punktów, zbliżył się na sześć punktów, gdy Noah Balta został pierwszym strzelcem wielu goli w meczu, zdobywając pierwszą bramkę w trzeciej kwarcie.

Jednak Cripps i Sam Walsh (26 zbiórek) podnieśli poprzeczkę, a Carlton potwierdził swoją dominację, zdobywając siedem bramek w niszczycielskiej serii 20-minutowej, która skutecznie zakończyła rywalizację.

Blake Acres (33 zbycia), Nic Newman (28) i Matt Kennedy (21) byli zajęci Carltonem, podobnie jak Adam Cerra (23), który został zmieniony w swoim pierwszym meczu po powrocie z powodu kontuzji ścięgna podkolanowego.

Kennedy’emu również nie udało się dokończyć meczu, przesiedział ostatnie etapy z powodu skargi na kolano.

Orazio Fantasia (cztery) i Lachie Fogarty (trzy) byli najskuteczniejszymi z sześciu wielokrotnych kopających bramki dla drużyny The Blues w imponującym występie zespołowym.

Tim Taranto (27 zdań) walczył pod prąd dla Richmonda, a Daniel Rioli (24) popisał się znakomitym posługiwaniem się piłką, a Jacob Hopper (25) ciężko pracował nad powrotem po kontuzji ścięgna podkolanowego.

Balta był najskuteczniejszym strzelcem Tygrysów, zdobywając trzy gole.

Carlton uśmiechał się, gdy pokonał Richmond na MCG

Carlton dokonał zmiany na koniec meczu, gdy będący w dobrej formie rozgrywający Tom De Koning (z powodu kontuzji) wycofał się, a zastąpił go Marc Pittonet.

Syrena sygnalizowała zamieszanie, gdy strzał z dystansu Kamdyna McIntosha przeleciał obok bramki, którą gracze Tygrysów uznali za bramkę.

Doprowadziłoby to do piątej zmiany prowadzenia w ciasnej początkowej kwarcie, ale kopnięcie skrzydłowego zostało oddane ułamek sekundy po załączeniu syreny.

Przewaga Carltona szybko wzrosła do 29 punktów na początku drugiej kwarty, zanim Tigers odpowiedzieli czterema z pięciu kolejnych rzutów karnych, zmniejszając przewagę do 12 punktów w przerwie.

Tom Brown z Richmond był gwiazdą pierwszej połowy, kiedy to wskoczył na plecy Matta Owiesa i złapał spektakularną piłkę na skrzydle.

Tygrysy poczuły zdenerwowanie, gdy Balta umieścił ich na dystans na początku trzeciej tercji.

Jednak Fantasia odpowiedział swoim drugim ważnym golem i kolejnym golem dla McKaya, który został ukarany kontrowersyjną karą po tym, jak podanie Nica Newmana odbiło się od buta, co zapoczątkowało zwycięską akcję Carlton.

Wynik ten sprawił, że Richmond (2-13) znalazło się na przedostatniej pozycji w tabeli przed podróżą międzystanową, podczas której w następnej rundzie zmierzy się z Fremantle.