Piąty dzień Mistrzostw Wimbledonu już za nami Emma Raducanu w trzeciej rundzie, oto pełny harmonogram rozgrywek na dziś (piątek, 5 lipca).
Brytyjska gwiazda ma zamiar dotrzeć do czwartej rundy dopiero po raz drugi, ale czeka ją trudna walka z GrecjaDziewiąta rozstawiona zawodniczka Maria Sakkari.
To drugi mecz dnia na korcie centralnym po meczu mistrza gry pojedynczej mężczyzn Carlos Alcaraz zmierzy się z rozstawioną z numerem 29 Amerykanką Frances Tiafoe o 13:30.
Trzeci i ostatni mecz dnia na korcie centralnym zmierzy się z najwyżej rozstawionymi zawodnikami Jannik Grzesznik powrócić do gry w meczu singlowym trzeciej rundy przeciwko Miomirowi Kecmanovicowi.
Na korcie nr 1 gra rozpocznie się ponownie o 13:00, kiedy siódma w rankingu Jasmine Paolini zmierzy się z Kanadyjką Biancą Andreescu.
Następnie Grigor Dimitrov zmierzy się z Gaelem Monfilsem, a w trzecim meczu dnia na korcie nr 1 zmierzą się brytyjska kwalifikantka Sonay Kartal i rozstawiona z numerem drugim Coco Gauff.
Ale to nie jedyne mecze, które odbędą się w piątek w All England Club – oto pełny porządek gry i harmonogram piątego dnia Mistrzostw 2024.
Kto gra dziś na Wimbledonie? Pełny porządek i harmonogram na 5. dzień
Kort centralny – start o 13:30
- Carlos Alcaraz (Hiszpania) (3) kontra Frances Tiafoe (USA) (29) 1
- Emma Raducanu (GBR) kontra Maria Sakkari (GRE) (9) 2
- Jannik Sinner (ITA) (1) kontra Miomir Kecmanovic (SRB) 3
Kort nr 1 – początek o 13:00
- Jasmine Paolini (ITA) (7) kontra Bianca Andreescu (CAN) 1
- Grigor Dimitrov (BUL) (10) kontra Gael Monfils (FRA) 2
- Sonay Kartal (Wielka Brytania) kontra Coco Gauff (USA) (2) 3
Boisko nr 2 – start o 11:00
- Tommy Paul (USA) (12) kontra Alexander Bublik (KAZ) (23) 1
- Jan-Lennard Struff (GER) kontra Daniil Miedwiediew (5) 2
Boisko nr 3 – start o 11:00
- Daria Kasatkina (14) kontra Paula Badosa (ESP) 1
- Denis Shapovalov (KAN) kontra Ben Shelton (USA) (14) 2
- Rajeev Ram (USA) / Joe Salisbury (GBR) (3) kontra Andreas Mies (GER) / John-Patrick Smith (AUS) 3
Boisko 4 – start o 11:00
- Caroline Garcia (FRA) / Kristina Mladenovic (FRA) kontra Marie Bouzkova (CZE) / Sara Sorribes Tormo (ESP) (10) 1
- Maximo Gonzalez (ARG) / Andres Molteni (ARG) (11) kontra Petros Tsitsipas (GRE) / Stefanos Tsitsipas (GRE) 2
Boisko 5 – start o 11:00
- Sebastian Baez (ARG) / Dustin Brown (JAM) kontra Hugo Nys (MON) / Jan Zielinski (POL) (13) 1
- Sebastian Ofner (AUT) / Sam Weissborn (AUT) kontra Diego Hidalgo (ECU) / Alejandro Tabilo (CHI) 2
Boisko 6 – start o 11:00
- Sander Gille (BEL) / Joran Vliegen (BEL) (14) kontra Facundo Diaz Acosta (ARG) / Alexandre Muller (FRA) 1
- Rafael Matos (BRA) / Marcelo Melo (BRA) kontra Nicolas Barrientos (COL) / Francisco Cabral (POR) 2
- Lyudmyla Kichenok (UKR) / Jelena Ostapenko (LAT) (9) kontra Anna Blinkova / Mayar Sherif (EGY) 3
- Neal Skupski (GBR) / Desirae Krawczyk (USA) (6) kontra Rafael Matos (BRAZ) / Luisa Stefani (BRAZ) 4
Boisko 7 – start o 11:00
- Guido Andreozzi (ARG) / Miguel Reyes-Varela (MEX) kontra Lloyd Glasspool (GBR) / Jean-Julien Rojer (NED) 1
- Magda Linette (POL) / Peyton Stearns (USA) kontra Tereza Mihalikova (SVK) / Olivia Nicholls (GBR) 2
- Leylah Fernandez (KANADA) / Ena Shibahara (JAP) kontra Ulrikke Eikeri (Norwegia) / Ingrid Neel (EST) (16) 3
Boisko 8 – start o 11:00
- Yuki Bhambri (Indie) / Albano Olivetti (Francja) kontra Kevin Krawietz (Niemcy) / Tim Puetz (Niemcy) (8) 1
- Irina Khromacheva / Kamilla Rakhimova kontra Gabriela Dabrowski (CAN) / Erin Routliffe (NZL) (2) 2
- Lloyd Glasspool (GBR) / Harriet Dart (GBR) kontra Fabrice Martin (FRA) / Cristina Bucsa (ESP) 3
Boisko 10 – początek 11 rano
- Ashlyn Krueger (USA) / Sloane Stephens (USA) kontra Hao-Ching Chan (TPE) / Veronika Kudermetova (12) 1
- Fabrice Martin (Francja) / Matwe Middelkoop (Niemcy) kontra Max Purcell (AUS) / Jordan Thompson (AUS) (15) 2
- Marcus Willis (GBR) / Alicia Barnett (GBR) kontra Ivan Dodig (CRO) / Hao-Ching Chan (TPE) (8) 3
Boisko 12 – start o 11:00
- Brandon Nakashima (USA) kontra Ugo Humbert (Francja) (16) 1
- Marta Kostyuk (UKR) (18) kontra Madison Keys (USA) (12) 2
Boisko 14 – start o 11:00
- Julian Cash (GBR) / Robert Galloway (USA) kontra Theo Arribage (FRA) / Marcus Daniell (NZL) 1
- Barbora Krejcikova (CZE) / Laura Siegemund (GER) (8) kontra Samantha Murray Sharan (GBR) / Eden Silva (GBR) 2
- Jackson Withrow (USA) / Aldila Sutjiadi (INA) kontra Andrea Vavassori (ITA) / Sara Errani (ITA) (5) 3
Boisko 15 – start o 11:00
- Lulu Sun (NZL) kontra Lin Zhu (CHN) 1
- Romain Arneodo (MON) / Sem Verbeek (NED) kontra Marcelo Arevalo (ESA) / Mate Pavic (CRO) (4) 2
- Jan Zielinski (POL) / Su-Wei Hsieh (TPE) (7) kontra Hugo Nys (MON) / Demi Schuurs (NED) 3
Boisko 16 – start o 11:00
- Roberto Bautista Agut (Hiszpania) kontra Fabio Fognini (Włochy) 1
- Nuno Borges (POR) / Arthur Rinderknech (FRA) kontra Charles Broom (GBR) / Arthur Fery (GBR) 2
Boisko 17 – start o 11:00
- Harri Heliovaara (FIN) / Henry Patten (GBR) kontra Pedro Martinez (ESP) / Jaume Munar (ESP) 1
- Katerina Siniakova (CZE) / Taylor Townsend (USA) (4) kontra Olivia Gadecki (AUS) / Elixane Lechemia (FRA) 2
Boisko 18 – start o 11:00
- Diana Shnaider kontra Emma Navarro (USA) (19) 1
- Dayana Yastremska (UKR) (28) kontra Donna Vekic (CRO) 2
- Constantin Frantzen (GER) / Hendrik Jebens (GER) kontra Rohan Bopanna (IND) / Matthew Ebden (AUS) (2) 3
Do ustalenia
- MacKenzie McDonald (USA) / Ben Shelton (USA) kontra Flavio Cobolli (ITA) / Lorenzo Sonego (ITA)
- Yana Sizikova (RUS) / Yafan Wang (CHI) kontra Anna Kalinskaya / Donna Vekic (CRO)
- Nicolas Mahut (FRA) / Skander Mansouri (TUN) kontra Thanasi Kokkinakis (AUS) / Denis Shapovalov (CAN)
WIĘCEJ : Widzowie BBC „ze łzami w oczach”, gdy legenda powraca na pożegnanie Andy’ego Murraya na Wimbledonie
WIĘCEJ : Andy Murray wzrusza się w obecności rodziny podczas emocjonalnego przemówienia na Wimbledonie
WIĘCEJ : Cameron Norrie wyrzuca Jacka Drapera z Wimbledonu w brytyjskim starciu