Home Sport Kylian Mbappe opuszcza boisko ze złamanym nosem, gdy Francja pokonała Austrię na...

Kylian Mbappe opuszcza boisko ze złamanym nosem, gdy Francja pokonała Austrię na Euro 2024 | Piłka nożna

114
0

Kylian Mbappe złamał nos podczas zwycięstwa Francji nad Austrią (fot.: Getty)

Kyliana Mbappe pokuśtykał z boiska ze złamanym nosem i przesiąkniętą krwią koszulką jako Francja pokonać Austria w ich Euro 2024 otwieracz.

Francja, jeden z faworytów turnieju, odniosła ważne, choć rozczarowujące zwycięstwo 1:0 w poniedziałkowy wieczór w Dusseldorfie.

Zwycięzca przyszedł pod koniec pierwszej połowy, kiedy mocny dośrodkowanie Mbappe trafił w tył siatki przez nieszczęsnego austriackiego obrońcę Maximiliana Wobera.

Jednak w ostatnich minutach meczu doszło do niepokojących i niepokojących scen, gdy Mbappe zderzył się z Kevinem Danso.

Incydent pozostawił kapitana Les Bleus w widocznej agonii, ze złamanym nosem i krwią na koszuli.

Menedżer Didier Deschamps natychmiast nawoływał do zmiany napastnika, ale w dziwacznych scenach sędzia Jesus Gil Manzano nie pozwolił na zmianę, mimo że Austria również dokonywała zmian w tym samym czasie.

Mbappe został eskortowany z boiska przez personel medyczny, a gra była kontynuowana, a Francja liczyła sobie 10 zawodników, a Deschamps wściekle protestował przeciwko czwartemu sędziemu.

Niepokojące sceny francuskiej gwiazdy (Foto: Getty)

Gdy Mbappe przybył na ławkę rezerwowych, menadżer poinstruował go, aby wrócił na boisko i usiadł, aby przerwać mecz i pozwolić na zmianę zawodników.

Mecz został przerwany, ale Mazano ukarał zawodnika żółtą kartką za jego wybryki, po czym ostatecznie został usunięty z boiska, a jego miejsce zajął Olivier Giroud.

„Kylian Mbappe wrócił na boisko bez pozwolenia – sędzia ukara go żółtą kartką i słusznie. Nie możesz tego zrobić!’ – powiedział były obrońca Anglii Matthew Upson w BBC Radio 5 Live.

Czy zalecono mu powrót? Po prostu wrócił, zatykając nos i usiadł na boisku. Wygląda na to, że poważnie uszkodził sobie nos.

Po meczu Deschamps przekazał francuskiemu nadawcy TF1 niepokojące informacje na temat Mbappe, przez wielu uważanego za najlepszego zawodnika na świecie.

— Najwyraźniej nos wcale nie jest w dobrym stanie. Zobaczymy.

„To oczywiście negatywny punkt wieczoru. Nawet jeśli to tylko jego nos, jest to dla nas denerwujące.

Wygląda na prawdopodobne, że Mbappe, jeśli będzie zdrowy, zagra resztę mistrzostw Europy w masce, a Francja zmierzy się z Holandią w kolejnym meczu grupy D w piątkowy wieczór.

Aby uzyskać więcej takich historii, sprawdź naszą stronę sportową.

Śledź Metro Sport, aby otrzymywać najświeższe informacje na temat
Facebook, Świergot I Instagrama
.

WIĘCEJ : Kibic Anglii z zapłakanymi oczami twierdzi, że obudził się na stadionie Euro 2024… kilka godzin po zakończeniu meczu z Serbią

WIĘCEJ : Roy Keane mówi, że angielskie gwiazdy pomocy „nie będą zadowolone” z decyzji Garetha Southgate’a na Euro 2024

WIĘCEJ : Dlaczego VAR wykluczył bramkę Romelu Lukaku dla Belgii na Euro 2024 w piłce ręcznej?