Home Sport Leicester City 1-1 Tottenham: Jamie Vardy powraca, by znów niepokoić Tottenham, a...

Leicester City 1-1 Tottenham: Jamie Vardy powraca, by znów niepokoić Tottenham, a 37-latek zdobywa dla Foxes punkt w meczu powrotnym do Premier League po golu otwierającym dla Pedro Porro

45
0

Jamie Vardypamiętasz go? Tottenham Hotspur wolałby zapomnieć, ale wczoraj wieczorem, w wieku 37 lat, wrócił, by znów ich niepokoić.

Tym razem nie będzie imprezy domowej. Nie będzie świętowania, jak miało to miejsce tej nocy w 2016 r., kiedy walka Tottenhamu o tytuł została ostatecznie zakończona Chelsea i wręczył tytuł Claudio Ranieri5000/1 osób z zewnątrz.

Tym razem to był dopiero jego dziewiąty Premier League tym razem strzelił gola Spurs i zamienił pozornie pewne zwycięstwo na wyjeździe w zaciętą walkę i ostatecznie mało prawdopodobny punkt dla Leicester.

Vardy, niepilnowany przy dalszym słupku, skierował piłkę do dośrodkowania Abdula Fatawu i niemal zdobył drugą bramkę, dając swojej drużynie prowadzenie 20 minut przed końcem.

W tym przypadku jego nieudaną próbę udaremniła wspaniała parada Guglielmo Vicario, gdy piłka trafiła do siatki, a końcową część gry zakłóciła długa przerwa w celu leczenia Rodrigo Bentancur.

Bramka zdobyta głową przez talizmanicznego napastnika Jamiego Vardy’ego zapewniła Lisom remis 1-1 i punkt

Obrońca Tottenhamu Pedro Porro otworzył wynik spotkania golem głową w pierwszej połowie (29')

Obrońca Tottenhamu Pedro Porro otworzył wynik spotkania golem głową w pierwszej połowie (29′)

Vardy prawie nie rozpoczął meczu w stanie, w którym mógłby grać, ale dał się poznać jako gotowy do gry

Urugwajski pomocnik, który zerwał więzadła kolanowe podczas poprzedniego występu na King Power Stadium, doznał urazu głowy, jednak był wyraźnie przytomny, zanim został zniesiony z boiska.

Przez prawie godzinę dominował Tottenham, dopóki nie trafił Vardy.

Zespół Ange Postecoglou objął prowadzenie w pierwszej połowie za sprawą Pedro Porro, a James Maddison wydawał się dobrze bawić, łagodząc rozczarowanie po odrzuceniu go przez Anglię przed Euro na znanym mu terenie przeciwko jego byłemu klubowi

Londyńczycy naprawdę powinni byli strzelić więcej goli, gdy byli na prowadzeniu, ale gdy wyrównali, kibice gospodarzy ożyli, a ich piłkarze odpowiedzieli gromkimi brawami.

Wilfred Ndidi zmusił Vicario do kolejnej świetnej interwencji, strzelając głową piłkę w doliczonym czasie gry, a rezerwowy Richarlison wykorzystał strzał głową po rzucie wolnym, co było ostatnią szansą w meczu.

Leicester powrócił do Premier League już przy pierwszej próbie, zostając mistrzem Championship, chociaż nastroje przed tym meczem były przesiąknięte obawami, ponieważ nowego menedżera ograniczały wydatki, a skład był nękany kontuzjami.

Wieczór poświęcony pamięci Craiga Shakespeare’a dodał wzruszającego i stonowanego charakteru całemu wydarzeniu, a następnie wieczór został zelektryzowany oklaskami na cześć legendarnego Kinga Powera, który zmarł na początku tego miesiąca w wieku 60 lat.

Shakespeare był asystentem Claudio Ranieriego w niezapomnianym sezonie 2015/16, w którym Leicester zdobył tytuł i zastąpił Włocha, a drużyna dotarła do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Vardy, ostatni z piłkarzy w szatni z tamtych chwalebnych czasów, został również uznany za zdolnego do rozpoczęcia gry w ataku w pierwszym meczu pod wodzą Steve’a Coopera. Przypadkowo rozegrał on mecz przeciwko klubowi z północnego Londynu, który zakończył jego panowanie na stanowisku menedżera Nottingham Forest w grudniu na stadionie City Ground.

Richarlison i Dejan Kulusevksi, strzelcy goli dla Spurs w wygranym tego dnia meczu 2-0, siedzieli na ławce rezerwowych, a Postecoglou włączył do akcji nowy rekordowy nabytek Solanke w ataku, wspierany przez Heung-mina Sona i Brennana Johnsona.

Kibice Leicester oddali hołd byłemu menadżerowi Craigowi Shakspeare’owi, który zmarł niedawno w wieku 60 lat

37-letni Vardy zdobył swoją dziewiątą bramkę przeciwko Tottenhamowi i prawie zdobył drugą w 70. minucie

Archie Gray (po lewej), sprowadzony latem za 40 mln funtów, zadebiutował w pierwszej drużynie Spurs w drugiej połowie sezonu

Rekordowy nabytek Spurs, Dominic Solanke (po prawej), pokazał, że ma potencjał, ale nie udało mu się zdobyć debiutanckiego gola

Goście rozpoczęli mecz z impetem i determinacją, dominując w środku pola, posyłając szybkie podania do przodu, ściskając boisko i zmuszając Leicester do odwrotu, ponieważ zespół ten stwarzał sobie i nie potrafił wykorzystać wczesnych szans po serii rzutów rożnych.

Ndidi był na miejscu, gdy wybił piłkę głową po strzale Rodrigo Bentancura tuż przy słupku, a bramkarz Mads Hermansen obronił ładny wolej Brennana Johnsona, ale chwilę później Cristian Romero i Solanke główkowali obok bramki po dośrodkowaniu Porro.

Maddison, którego powitano mieszanymi słowami po swoim pierwszym powrocie, w miarę rozwoju wydarzeń w pierwszej połowie ożył i zaczął odgrywać coraz większą rolę, starając się przebić przez zwarte szeregi piłkarzy w polu karnym Leicester za pomocą zamaskowanych podań.

Kibice gospodarzy byli zachwyceni, gdy jedna z prób zakończyła się w niegodny sposób – reprezentant Anglii upadł na plecy tuż przy chorągiewce narożnej, jednak zdołał się podnieść i wyczarować otwierającego gola dla Porro, który rzucił się do przodu z prawej strony obrony i w 29. minucie skierował piłkę głową obok Hermansena.

Pierwsza połowa stała się całkowitą dominacją. Rozegrana niemal całkowicie na jednej połowie boiska, spontaniczne brawa, które powitały gwizdek kończący pierwszą połowę, mówiły o uldze, jaką odczuwali, gdy przeszli przez sanktuarium przerwy bez większych zniszczeń.

Jedyną próbą zdobycia gola przez Leicester był spekulacyjny strzał debiutanta Bobby’ego de Cordova-Reida po tym, jak Vicario wyszedł z pola karnego, aby wybić piłkę głową. Skończyło się to bliżej chorągiewki narożnej niż pustej bramki.

Menedżer drużyny Foxes, Steve Cooper, będzie zadowolony z odradzającej się gry swojej drużyny w drugiej połowie

Trener Spurs, Ange Postecoglou, będzie żałował, że jego drużyna nie wykorzystała okazji, by zdobyć pierwszego gola

Środkowy pomocnik Tottenhamu Rodrigo Bentancur został zmieniony po urazie głowy

Cooper w przerwie powstrzymał się od zmiany wyniku i chociaż mecz toczył się dalej według tego samego schematu, a Hermansen musiał bronić strzały Solanke i Bentancura, to jego drużyna zaczęła stwarzać zagrożenie w kontratakach.

Pape Matar Sarr dopadł do bramki, udaremniając akcję prowadzoną przez De Cordova-Reida, ale Leicester nie stracił zapału i wyrównał, gdy dośrodkowanie Victora Kristiansena z lewego skrzydła zostało przechwycone przez Fatawu i oddane głęboko w kierunku Vardy’ego, który skierował piłkę głową z bliskiej odległości do siatki.

Potem nastąpiło zamieszanie i chaotyczny finał.