Home Sport Lin Yu-ting dołącza do swojej koleżanki, bokserki Imane Khelif, która zdobyła olimpijskie...

Lin Yu-ting dołącza do swojej koleżanki, bokserki Imane Khelif, która zdobyła olimpijskie złoto pokonując Julię Szeremetę w finale wagi piórkowej kobiet

173
0


Płeć wiersz bokser Lin Yu-Ting królowała i wywalczyła sobie złoty medal olimpijski, stając się drugą kobietą, która uderzyła krytyków w czuły punkt.

Yu-Ting (28 l.) pokonała w trzech rundach Polkę Julię Szeremetę (20 l.) na korcie Rolanda Garrosa, wygrywając jednogłośną decyzją sędziów i dołączając do Imane Khelif z Algierii, która pokonała swoje przeciwniczki spoza ringu, twierdzące, że para jest mężczyznami i powinna zostać wykluczona z igrzysk w Paryżu.

Yu-Ting starła uśmiech z twarzy swojej przeciwniczki za pomocą serii ciosów gongiem. Szeremeta, która za dwa tygodnie skończy 21 lat i której pseudonim to „Shady”, próbowała odwrócić jej uwagę, uśmiechając się do niej z politowaniem i tańcząc po ringu.

Ale Yu-Ting zmobilizowała się przeciwko wielu atakom w tych grach i nie chciała już tego akceptować. Wygrała w trzech rundach i padła na kolana, gdy jej przeciwnik łaskawie jej pogratulował.

Podczas gdy poprzednie dwie przeciwniczki Yu-Ting wykonały znak „X” palcami wskazującymi, Szeremeta postanowiła zrobić z ringu kształt serca dla tłumu. Yu-Ting wielokrotnie kłaniała się widzom i dziękowała im, wskazując na swoje serce.

Lin Yu-Ting jest mistrzynią olimpijską po zdobyciu złotego medalu w wadze piórkowej w Paryżu

Tajwańska Lin pokonała 20-letnią Polkę Julię Szeremetę w piątkowym finale Rolanda Garrosa

Tajwańska Lin pokonała 20-letnią Polkę Julię Szeremetę w piątkowym finale Rolanda Garrosa

Po wygraniu wszystkich trzech rund Lin podniósł rękę i pokonał Szeremetę jednogłośną decyzją

Po wygraniu wszystkich trzech rund Lin podniósł rękę i pokonał Szeremetę jednogłośną decyzją

„Przeżyłam kilka lat zmagań i rozczarowań, ale moje marzenia w końcu się spełniły” – powiedziała Yu-Ting po walce.

„Jestem tak szczęśliwy. Napisałem na nowo historię boksu dla mojego kraju”.

Zapytana przez portal Mail Online, w jaki sposób udało jej się znaleźć siłę, by pokonać nie tylko swoich przeciwników, ale także zapanować nad krytykami, odpowiedziała, że ​​skupiała się wyłącznie na zdobyciu złotego medalu.

Powiedziała: „Skupiłam się na rywalizacji. To jest to, co powinien robić elitarny sportowiec.

Jeśli chodzi o hałasy towarzyszące rywalizacji, to podczas Igrzysk wyłączyłem wszystkie media społecznościowe, żeby nie otrzymywać wszystkich informacji z zewnątrz.

„Skupiałem się na tym, kto będzie moim przeciwnikiem, na moim treningu i na tym, żeby w walce dać z siebie wszystko, żeby odnieść zwycięstwo”.

Jednak walka Yu-Ting będzie kontynuowana po tym, jak w sobotę opuści Paryż, gdzie ona i 25-letni Khelif znaleźli się w centrum największej kontrowersji igrzysk Paryż 2024.

TajwanWładze sportowe Międzynarodowego Stowarzyszenia Boksu przygotowują się do podjęcia kroków prawnych przeciwko Międzynarodowemu Stowarzyszeniu Boksu w związku z zarzutami dotyczącymi płci wysuwanymi pod jej adresem oraz za rzekome ujawnienie jej dokumentacji medycznej.

Rozmowy z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim będą kontynuowane po szczycie w Paryżu, aby uciszyć IBA, które wpędziło Złote Dziewczyny Yu-Ting i Khelifa w dwutygodniowy okres niechęci.

Yu-Ting i Khelif zostali zdyskwalifikowani przez IBA z ubiegłorocznych Mistrzostw Świata w Boksie w Indiach, gdzie rzekomo nie przeszli testów na płeć.

Szczególnie niezadowoleni są tajwańscy urzędnicy, ponieważ, jak twierdzą, przeprowadzili na swojej zawodniczce własne testy przed igrzyskami w Paryżu, które potwierdziły jej status w kategorii kobiet do 57 kg.

Yu-Ting stała się celem dwóch swoich poprzednich przeciwniczek na ringu po tym, jak je pokonała.

Turczynka Esra Yildiz wykonała znak podwójnego „X” palcami wskazującymi, tak samo jak bułgarska przeciwniczka tajwańskiego boksera w poprzedniej walce.

Chromosomy pocztowe oznaczone są X i Y, natomiast u kobiet występują dwa X-y.

Jednak postępy Yu-Tinga i Khelifa w walce o złote medale okazały się druzgocącą porażką dla ich krytyków.

Władze olimpijskie również poczują się usprawiedliwione w swojej decyzji o niezakazaniu jej i Khelifa.

W piątek Khelif zdobyła złoto przy ogromnym wsparciu na ringu bokserskim, a także przed telewizorami w swoim kraju.

Lin sfotografowana podczas świętowania zwycięstwa w finale 57-kilogramowej kobiecej imprezy bokserskiej w Paryżu w 2024 r.

Lin sfotografowana podczas świętowania zwycięstwa w finale 57-kilogramowej kobiecej imprezy bokserskiej w Paryżu w 2024 r.

Imane Khelif zdobyła w piątkowy wieczór złoty medal dla Algierii w walce kobiet w wadze półśredniej

Imane Khelif zdobyła w piątkowy wieczór złoty medal dla Algierii w walce kobiet w wadze półśredniej

Khelif (po lewej) pokonał Chińczyka Liu Yanga jednogłośną decyzją sędziów w piątkowym finale wagi półśredniej

Khelif (po lewej) pokonał Chińczyka Liu Yanga jednogłośną decyzją sędziów w piątkowym finale wagi półśredniej

Yu-Ting także rzuciła wyzwanie burzy, która podążyła za nią na ring, ukłoniła się i zasalutowała 13-tysięcznej publiczności na korcie Rolanda Garrosa, dziękując jej za wsparcie.

Yu-Ting, która ma 175 cm wzrostu, urodziła się jako kobieta, podobnie jak Khelif, a w paszportach obie widnieją jako kobiety.

Władze olimpijskie broniły udziału Khelifa i Yu-Tinga w igrzyskach olimpijskich w Paryżu w 2024 r., którzy zaczęli boksować w wieku 13 lat.

Władze olimpijskie Yu-Tinga uznały oskarżenia za dyskryminujące i stwierdziły, że są one celową próbą podważenia stanu psychicznego boksera.

MKOl poinformował, że podejmował decyzje dotyczące kwalifikowalności bokserów w oparciu o przepisy dotyczące płci, które obowiązywały na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 r.

W ciągu ostatnich trzech lat kilka dyscyplin sportowych zaktualizowało swoje zasady dotyczące płci, w tym World Aquatics, World Athletics i International Cycling Union. W zeszłym roku organizacja lekkoatletyczna zaostrzyła również zasady dotyczące sportowców z różnicami w rozwoju płci.

MKOl odpowiada za boks w Paryżu, ponieważ po latach problemów z zarządzaniem, braku przejrzystości finansowej i wielu domniemanych przypadkach korupcji w sędziowaniu, Międzynarodowy Komitet Olimpijski odebrał Międzynarodowemu Stowarzyszeniu Boksu status olimpijski.

Lin, 28 lat, na zdjęciu macha do tłumu przed wejściem na ring przed walką o złoty medal

Lin, 28 lat, na zdjęciu macha do tłumu przed wejściem na ring przed walką o złoty medal

IBA jest kontrolowana przez jej prezesa Umara Kremlewa, który jest Rosjaninem. Sprowadził rosyjski państwowy Gazprom jako głównego sponsora i przeniósł większość operacji IBA do Rosji.

Jednakże przedstawiciele władz olimpijskich twierdzą, że sprawa dotycząca dwóch bokserów jest „polem minowym” i że nie przedstawiono żadnych dowodów kryminalistycznych ani niepodważalnych dowodów naukowych, które potwierdzałyby, że żadna ze sportsmenek nie była kobietą.

Szef MKOl Bach powiedział: „Mówimy o kobiecym boksie. Mamy dwie bokserki, które urodziły się jako kobiety, które zostały wychowane jako kobiety, które mają paszporty kobiet, które przez wiele lat rywalizowały jako kobiety. To jest jasna definicja kobiety”.

Jednak testy genetyczne IBA wykazały, że Khelif i Yu-Ting mają w swoim DNA męskie chromosomy XY, ale żadne z nich nie jest osobą transseksualną.

Gwiazdy takie jak J.K. Rowling, brytyjska pływaczka olimpijska Sharron Davies i dwukrotna złota medalistka olimpijska, była bokserka Nicola Adams, wypowiedziały się przeciwko ich zaangażowaniu w kobiecy sport. Była premier Lynn Truss również była krytykiem.



Source link