Home Sport Liverpool odwraca losy starcia z Milanem i wygrywa 3-1 we Włoszech

Liverpool odwraca losy starcia z Milanem i wygrywa 3-1 we Włoszech

15
0

Czerwoni zdobyli pierwszą bramkę, ale zdobyli trzy kolejne gole i zwyciężyli na San Siro

Liverpool odniósł pewne zwycięstwo 3:1 nad AC Milan w swoim rewanżowym meczu Ligi Mistrzów, otrząsając się po niespodziewanej porażce z Nottingham Forest w poprzedni weekend.

AC Milan objął prowadzenie już po trzech minutach, a Christian Pulisic trafił do siatki dobrze umieszczonym strzałem wzdłuż bramki. Jednak Liverpool szybko się przegrupował i przejął kontrolę nad meczem.

Ibrahima Konate wyrównał w 23. minucie potężną głową po rzucie wolnym Trenta Alexandra-Arnolda, po tym jak Mohamed Salah trafił już w poprzeczkę. Salah trafił ponownie w poprzeczkę, ale Virgil van Dijk dał Liverpoolowi prowadzenie tuż przed przerwą, strzelając głową z bliskiej odległości po rzucie rożnym Konstantinosa Tsimikasa.

W drugiej połowie imponujący bieg Cody’ego Gakpo doprowadził do perfekcyjnie wymierzonego podania do Dominika Szoboszlaia, który zdobył gola prostym dobiciem w 67. minucie, zapewniając zwycięstwo Liverpoolowi. Federico Chiesa, sprowadzony latem, zadebiutował na krótko, zastępując Salaha w doliczonym czasie gry.