Home Sport Liverpool vs Chelsea: najnowsze wiadomości o drużynie, przewidywany skład i kontuzje |...

Liverpool vs Chelsea: najnowsze wiadomości o drużynie, przewidywany skład i kontuzje | Piłkarski

10
0

Salah wrócił do Wielkiej Brytanii wcześniej… nie ma powodu do paniki (Zdjęcie: Carl Recine/Getty Images)

Liverpool I Chelsea zderzają się w ogromnym Pierwsza liga mecz na Anfield w najbliższy weekend.

Tylko cztery punkty dzielą liderów ligi od odradzającego się The Blues przed rozpoczęciem meczu Arne Slot ciesząc się niemal idealnym początkiem życia na Merseyside.

Jednak ich tytuł mistrzowski zostanie wystawiony na próbę, gdy w Liverpoolu zabraknie jednego z kluczowych graczy bramkarz Alisson Becker do końca przyszłego miesiąca.

Reprezentant Brazylii doznał kontuzji ścięgna podkolanowego, która wykluczy go z gry aż do ostatniej przerwy reprezentacyjnej w tym roku, która odbędzie się w listopadzie.

Opuści mecze z Chelsea, Arsenalem, Brighton i Aston Villą w Premier League, a także dwa mecze Ligi Mistrzów z RB Lipsk i Bayerem Leverkusen, a Caoimhin Kelleher będzie ponownie gotowy do wkroczenia na boisko.

Podczas gdy Manchester United i Arsenal miały nerwowe przerwy w rozgrywkach międzynarodowych ze względu na kontuzje, Liverpool powitał ich z powrotem Mohamed Salah i Virgil van Dijk przed terminem i w weekend bez kontuzji.

Van Dijk został wyrzucony z boiska podczas piątkowego meczu Holandii z Węgrami, pozostawiając skład przed poniedziałkową porażką z Niemcami. Tymczasem Salah strzelił gola w zeszłym tygodniu przeciwko Mauretanii, ale wrócił do Wielkiej Brytanii przed wczorajszym meczem z tym samym przeciwnikiem.

Alisson wykluczony do końca listopada (Zdjęcie: MB Media/Getty Images)

Alexis Mac Allister został zmuszony do gry podczas ostatniej przerwy w zwycięstwie nad Crystal Palace ale nadal dołączył do kadry Argentynyopuścił pierwszy mecz z Wenezuelą, ale zaczął od wczorajszego zwycięstwa 6:0 nad Boliwią.

Tymczasem Federico Chiesa rozegrał zaledwie 18 minut gry w Premier League od czasu przeprowadzki z Juventusu po tym, jak w zeszłym miesiącu doznał nieznanej kontuzji. Harvey Elliot pozostaje na ławce rezerwowych z powodu kontuzji stopy.

Jak Liverpool mógłby ustawić się w ten weekend…

Wiadomości o drużynie Chelsea vs Liverpool

Chelsea ma w tym sezonie dość wyrównaną czwórkę obrońców pod wodzą Enzo Mareski ale w niedzielnym meczu na Anfield zabraknie Marca Cucurelli i Wesleya Fofany. Obaj będą zawieszeni na jeden mecz po zdobyciu piątej kartki w sezonie w ognistym remisie z Nottingham Forest.

W niedzielę Fofana zostanie zawieszona (Zdjęcie: Visionhaus/Getty Images)

Obaj rozpoczęli w tym sezonie wszystkie mecze ligowe, a Tosin Adarabioyo ma zastąpić Fofanę obok Leviego Colwilla.

Renato Veiga może zostać powołany na miejsce Cucurelli po jego znakomitym początku życia na Stamford Bridge. Portugalczyk w tym sezonie występował na lewym obrońcy w meczach Ligi Konferencyjnej Europy, mając na swoim koncie cztery występy w Premier League.

Jak Chelsea mogłaby ustawić się w ten weekend…

Tymczasem Reece James przyspiesza powrót po kontuzji, ale wydaje się mało prawdopodobne, że Maresca wrzuci go do tak ważnego meczu po kolejnej długiej przerwie.

Przewidywany mecz Liverpoolu z Chelsea

Kelleher, Alexander Arnold, Konate, van Dijk, Robertson, Mac Allister, Gravenberch, Salah, Szoboszlai, Diaz, Jota

Przewidywany skład Chelsea na mecz z Liverpoolem

Sanchez, Gusto, Adarabioyo, Colwill, Veiga, Caicedo, Fernandez, Madueke, Palmer, Sancho, Jackson

Kelleher błyszczał w ostatnich meczach przeciwko The Blues (Squawka)

Gdzie oglądać mecz Liverpoolu z Chelsea? Godzina rozpoczęcia i kanał telewizyjny

Początek meczu Liverpool vs Chelsea o godz 16:30 NA Niedziela 20 października.

Mecz będzie transmitowany na żywo w głównym wydarzeniu Sky Sports i Sky Sports Premier League, a transmisja na żywo będzie dostępna za pośrednictwem aplikacji Sky Go i NOW TV.

WIĘCEJ : Bournemouth vs Arsenal: najnowsze wiadomości o drużynie, przewidywany skład i kontuzje

WIĘCEJ : Kultowy bohater Manchesteru United, Federico Macheda, „zaskoczył” klub, sprzedając Scotta McTominaya do Napoli

WIĘCEJ : Tottenham vs West Ham: najnowsze wiadomości o drużynie, przewidywany skład i kontuzje