Home Sport Luka i Słowenia zmierzą się z Giannisem i Grecją w kwalifikacjach olimpijskich

Luka i Słowenia zmierzą się z Giannisem i Grecją w kwalifikacjach olimpijskich

33
0

Luka Dončić a Słowenia wciąż ma nadzieje olimpijskie.

Doncic zdobył 36 punktów, miał 11 zbiórek i 10 asyst, a Słowenia pokonała Nową Zelandię 104-78 w czwartek, zapewniając sobie półfinał w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Pireusie w Grecji. Słowenia musiała wygrać różnicą co najmniej 10 punktów, aby dotrzeć do półfinału.

W sobotę rywalem Słowenii będzie Grecja, a to oznacza, że ​​w akcji będą uczestniczyć Dončič i jego koledzy z NBA All-Stars. Giannis Antetokounmpo poprowadzić swoje drużyny. Zwycięzca awansuje do niedzielnego finału, w którym stawką jest miejsce na igrzyskach olimpijskich w Paryżu, a przegrany odpadnie.

Josh Nebo zdobył 20 punktów i miał 10 zbiórek dla Słowenii. Shea Ili poprowadził Nową Zelandię z 28 punktami.

Antetokounmpo miało wolny dzień, ale Grecja i tak awansowała do półfinału po zwycięstwie 93-71 nad Egiptem w Pireusie.

Konstantinos Mitoglou i Georgios Papagiannis zdobyli po 16 punktów dla Grecji, a 15 punktów zdobył Kostas Popanikolaou.

Ahmed Metwaly zdobył 22 punkty dla Egiptu, który odpadł z turnieju.

Oto mecze półfinałowe w sobotę:

W Walencji w Hiszpanii – Finlandia kontra Hiszpania; Bahamy kontra Liban.

W Pireusie w Grecji – Słowenia kontra Grecja; Chorwacja kontra Republika Dominikany.

W Rydze na Łotwie – Brazylia kontra Filipiny; Kamerun kontra Łotwa.

W San Juan, Portoryko – Litwa kontra Włochy lub Portoryko; Włochy lub Portoryko kontra Wybrzeże Kości Słoniowej lub Meksyk.

Finały we wszystkich czterech lokalizacjach odbędą się w niedzielę, a czterech zwycięzców awansuje do igrzysk olimpijskich w Paryżu.

Gruzja 96, Filipiny 94

Filipiny przegrały, ale i tak awansowały do ​​półfinału w sobotę na turnieju w Rydze na Łotwie. To stwarza niewielki problem; drużyna ma zaplanowany lot powrotny w piątek.

„Myślę, że musieliśmy ich trochę odepchnąć” – powiedział trener reprezentacji Filipin Tim Cone. „Tak bardzo jesteśmy zaskoczeni, że rozmawiamy tutaj z wami. Po raz pierwszy cieszę się z przegranej”.

Gruzja musi wygrać różnicą co najmniej 19 punktów, aby mieć szansę na awans.

Sandro Mamukelashvili prowadząc Gruzję o 26 punktów i Goga Bitadze zakończył z 21 punktami i 11 zbiórkami. Justin Brownlee był najlepszym strzelcem z 28 punktami dla Filipin, dodając osiem zbiórek i osiem asyst.

Finlandia 89, Polska 88

Przegrywając 12 punktami na początku czwartej kwarty, Finlandia zakończyła mecz serią 25-12, utrzymując nadzieję na udział w igrzyskach olimpijskich i awansując do półfinału.

Mikael Jantunen zdobył 20 punktów dla Finlandii, a Alexander Madsen dodał 18. Obaj trafili łącznie 12 z 13 rzutów z gry.

AJ Slaughter zdobył 21 punktów i Jeremy Sochan dodając 20 punktów dla Polski, która odpadła.

Kamerun 77, Brazylia 74

Kamerun wygrał i awansował, Brazylia przegrała i nadal wygrała swoją grupę, a Czarnogóra odpadła bez rozegrania ani jednego meczu.

Jeremiah Hill poprowadził Kamerun z 22 punktami. Kamerun musi wygrać, aby awansować do sobotniego półfinału na Łotwie; porażka dałaby Czarnogórze awans do półfinału.

Leo Meindl wyprzedzając Brazylię o 19 punktów. Wszystko, co Brazylia musi zrobić, aby wygrać grupę, to wygrać swój mecz lub przegrać nie więcej niż sześcioma punktami; jeśli Brazylia przegra 15 lub więcej punktami, odpadnie, a Czarnogóra awansuje.

Liban 74, Angola 70

Omari Spellman zdobył 22 punkty i miał 13 zbiórek, a Liban awansował do półfinału kwalifikacji w Walencji w Hiszpanii.

Karim Zeinoun zdobył 15 punktów dla zwycięskiej drużyny, w tym serię 7-0 na początku czwartej kwarty, kiedy to zamienił remis 49-49 w mecz, w którym Liban objął prowadzenie 56-49 — i nie przegrywał już ani razu.

Gerson Goncalves zdobył 13 goli i Bruno Fernando dodając 12 punktów dla Angoli, która odpadła.

Meksyk 92, Wybrzeże Kości Słoniowej 81

W San Juan w Portoryko Paul Stoll zdobył 23 punkty i zaliczył 11 asyst, a Meksyk odrobił dziewięciopunktową stratę z drugiej połowy i zapewnił sobie awans do półfinału.

Joshua Ibarra zdobył 22 punkty i miał 11 zbiórek dla Meksyku, który pokonał Wybrzeże Kości Słoniowej 24-12 w czwartej kwarcie i objął prowadzenie.

Nisre Zouzoua i Vafessa Fofana strzeliły po 16 bramek dla Wybrzeża Kości Słoniowej.

W niniejszym raporcie wykorzystano informacje pochodzące z Associated Press.