Home Sport Menedżer Słowacji wypowiada się na temat awantury Declana Rice’a i krytykuje taktykę...

Menedżer Słowacji wypowiada się na temat awantury Declana Rice’a i krytykuje taktykę Anglii | Piłka nożna

20
0

Declan Rice został popchnięty przez menadżera Słowacji Francesco Calzonę po zwycięstwie Anglii (ITV)

Ujawnił to menadżer Słowacji Francesco Calzona Declana Rice’a przeprosili po sprzeczce, do której doszło po wygranej Anglii w dogrywce Euro 2024 w niedzielę.

Anglia była o krok od niespodziewanego wyjścia z Euro 2024, a Słowacja była na dobrej drodze do zapewnienia sobie zwycięstwa 1:0 Judy Bellingham wymuszony dogrywka po wyrównaniu kopnięciem znad głowy w 94. minucie.

Następnie w pierwszej minucie dogrywki Harry Kane strzelił głową i wyprowadził Anglię na prowadzenie 2:1, a podopieczni Garetha Southgate’a mogli utrzymać zwycięstwo. który przewiduje mecz ćwierćfinałowy ze Szwajcarią 6 lipca.

Tymczasem Rice wdał się w sprzeczkę z Calzoną wkrótce po gwizdku kończącym mecz, kiedy został popchnięty przez głównego trenera Słowacji, po czym obaj wymienili gorące słowa.

Zapytany o incydent z udziałem Rice’a, Calzona powiedział: „Rice miał udać się do sędziów, pożegnać się, a następnie wyjść.

Słowacy byli niezadowoleni z marnowania czasu przez Anglię w dogrywce (Getty)

Musiałem porozmawiać z sędziami, a on mówił dalej, mówił dalej. Potem przeprosił i na tym wszystko się skończyło.

Calzona był również niezadowolony, że taktyka Anglii polegająca na marnowaniu czasu pod koniec meczu pozostała „bezkarna” przez tureckiego sędziego Umuta Melera.

Anglia kontra Niemcy, Hiszpania, Portugalia, Słowenia, Francja czy Belgia

„Prawdopodobnie powinniśmy byli grać bardziej agresywnie w kryciu indywidualnym, ale tak to się potoczyło i ja to akceptuję” – powiedział Calzona.

„Nie mogę zaakceptować minuty doliczonego czasu gry, w której bramkarz (Jordan Pickford) zmarnował mnóstwo czasu.

„Nie podobało mi się sędziowanie, absolutnie mi się to nie podobało. Nie podobało mi się zachowanie trzech sędziów, ciągle podchodzili do naszej ławki, ignorowali drugą ławkę, naprawdę tego nie doceniałem, ale to nie dlatego przegraliśmy.

„Jestem dumny z mojego zespołu. Gdybyśmy nie byli tak uważni przez cały czas, zastanowię się nad tym, oglądając jutrzejszy mecz, ale muszę pogratulować wszystkim moim zawodnikom.

„Jedyne, czego nie doceniłem, to fakt, że Anglia nie została ukarana za utrudnianie sprawy i marnowanie czasu”.

Aby uzyskać więcej takich historii, sprawdź naszą stronę sportową.

Śledź Metro Sport, aby otrzymywać najświeższe informacje na temat
Facebook, Świergot I Instagram
.

WIĘCEJ : Gareth Southgate odpowiada na krytykę po zagraniu z Bukayo Saką na lewym obrońcy w reprezentacji Anglii

WIĘCEJ : Menedżer Hiszpanii ujawnia swoich faworytów na Euro 2024 przed ćwierćfinałem Niemiec

WIĘCEJ : Jude Bellingham wyjaśnia gest oznaczony jako X po zwycięstwie Anglii nad Słowacją na Euro 2024