Home Sport Mikel Arteta przedstawia najnowsze informacje o Bukayo Sace po kolejnej kontuzji w...

Mikel Arteta przedstawia najnowsze informacje o Bukayo Sace po kolejnej kontuzji w Arsenalu | Piłka nożna

16
0

Saka został zmuszony do zejścia z boiska w końcowej fazie meczu (Zdjęcie: Alex Pantling/Getty Images)

Arsenał otrzymali kolejną dawkę strachu przed kontuzją Mikel Arteta odkrywczy Bukayo Saka poproszono o zdjęcie ich z boiska podczas Zwycięstwo w derbach północnego Londynu nad Tottenhamem.

Potężny strzał głową Gabriela Magalhaesa w drugiej połowie przypieczętował zwycięstwo dla Kanonierów w dniu, w którym opcje pierwszego składu Artety były poważnie uszczuplone.

W związku z zawieszeniem Declana Rice’a, Martin Odegaard doznał kontuzji kostki podczas meczu reprezentacji a Mikel Merino doznał kontuzji podczas swojego pierwszego treningu w klubie, Arsenal pokazał, że jest zdeterminowany i chce odnieść wielkie zwycięstwo przed wyjazdowym meczem z Manchesterem City w przyszłym tygodniu.

Saka asystował Gabrielowi przy strzale głową, dośrodkowując go, ale 23-latek padł w 86. minuciet minutę, nie można kontynuować.

Reprezentant Anglii otrzymał pomoc ze strony klubowego sztabu medycznego, ale wkrótce potem zszedł z boiska. Na ostatnie minuty spotkania zastąpił go 17-letni Ethan Nwaneri.

W wypowiedzi po meczu Arteta wyjaśnił, że Saka czuł, że nie jest w stanie kontynuować gry, co wywołało obawy dotyczące kontuzji przed wyjazdowym meczem z City w przyszłym tygodniu.

„Nagle upadł i powiedział, że nie może kontynuować gry i że musimy go zdjąć” – powiedział Arteta w wywiadzie dla Sky Sports.

Niepokojące sceny dla Saki (Zdjęcie: Marc Atkins/Getty Images)

Dodał na konferencji prasowej po meczu: „Nie wiem. Dokonałem dwóch zmian w atakujących i nagle on jest na dole. Nie wiem dokładnie, co się stało, ale nie mógł kontynuować”.

Arteta nie był w stanie udzielić bliższych informacji o Ødegaardzie, gdyż według doniesień kapitan klubu może pauzować nawet trzy tygodnie.

Rice będzie ponownie dostępny w następnym meczu Arsenalu, ale w niedzielę nieobecni byli także Riccardo Calafiori i Oleksandr Zinchenko, którzy pauzowali od gry, dołączając do Merino, Takehiro Tomiyasu i Kierana Tierneya.

Zwycięstwo Arsenalu nad Tottenhamem było trzecim z czterech zwycięstw Arsenalu w tym sezonie. Jedynym minusem był remis 1:1 z Brighton przed przerwą na mecze międzynarodowe.

City ma jak dotąd idealny bilans. Przed starciem w przyszłą niedzielę drużyna z poprzedniego sezonu ma dwa punkty przewagi nad drugą najlepszą drużyną.

WIĘCEJ : Robin van Persie ponosi rekordową porażkę 9-1 w czwartym meczu jako menadżer

WIĘCEJ : Dlaczego Jurrien Timber nie został wyrzucony z boiska, gdy piłkarze Tottenhamu i Arsenalu bili się w derbach

WIĘCEJ : Chelsea i Bournemouth ukarane grzywnami po rekordowej liczbie żółtych kartek