Home Sport Niemcy pokonały Węgry 2:0 i zakwalifikowały się do 1/8 finału

Niemcy pokonały Węgry 2:0 i zakwalifikowały się do 1/8 finału

19
0

Niemcy awansowali do 1/8 finału Euro 2024.

Niemcy zwyciężyły z Węgrami 2:0 na MHPArena w Stuttgarcie i z meczem na koncie zapewniły sobie miejsce w kolejnej fazie turnieju.

Młoda gwiazda Bayernu Monachium Jamal Musiala strzelił pierwszego gola w 21ul minucie po asyście Ilkaya Gundogana. Pomocnik Barcelony sam podwoił wynik w 2II połowę po otrzymaniu fenomenalnej piłki w polu karnym od Maximiliana Mittelstadta i zapewnił sobie 2II zwycięstwo gospodarzy w mistrzostwach Europy.

Wynik oznacza, że ​​podopieczni Nagelsmanna awansowali do fazy eliminacyjnej Euro 2024. Jedynym znakiem zapytania jest to, czy zajmą 1.ul lub 2II rozstrzygnie się to w ich ostatnim meczu fazy grupowej ze Szwajcarią, ponieważ czołowe miejsce w grupie z pewnością oznaczałoby łatwiejszego przeciwnika w 1/8 finału.

Węgry w swoim ostatnim meczu zmierzą się ze Szkocją, ponieważ mimo dwóch porażek nadal mogą awansować, a ogromne zwycięstwo zależy od pozostałych wyników.