Home Sport Niesamowity, zwycięski rzut za trzy punkty Sabriny Ionesu oddala New York Liberty...

Niesamowity, zwycięski rzut za trzy punkty Sabriny Ionesu oddala New York Liberty od tytułu WNBA

7
0

Sabrina Ionescu trafiła niezwykle ważną trójkę z górnej części łuku i zapewniła drużynie New York Liberty zwycięstwo 80-77 w trzecim meczu ligi WNBA Egzaminy końcowe.

Target Center gościło 19 521 fanów, najwięcej w historii serii, gdy seria do trzech zwycięstw została przeniesiona do Minnesoty. Nie zawiedli się, gdy Lynx i Liberty szły łeb w łeb w zaciętej grze.

Kilka minut po tym, jak Breanna Stewart krzyknęła: „Czyż nie przegraliśmy tego meczu” w środku eksplozji w drugiej połowie meczu przeciwko Lynxowi, Ionescu wykrzyknął Minnesota. Dzięki zwycięstwu Nowy Jork objął prowadzenie w serii 2:1.

„Ufam mojemu przygotowaniu” – powiedział Ionescu po meczu. „Jestem stworzony na tę chwilę. Brakowało mi jednego, który mógł przypieczętować grę. Po prostu przyjrzałem się uważnie sytuacji i zaufałem, że dam radę.

„Moi koledzy z drużyny mnie otwarli i, Boże, dobrze jest odnieść zwycięstwo” – dodała.

Sabrina Ionescu zakończyła mecz w środę, rzucając za trzy punkty w ostatniej sekundzie przeciwko Lynx

Przy wyniku 77-77 i 10,9 sekundy na zegarze Liberty odbił piłkę od linii bocznej.

Po szybkiej wymianie zdań z debiutantką Leonie Fiebich Ionescu znalazł się w izolacji w pobliżu logo. Gdy czas dobiegł końca, Ionescu odsunął się od Kayli McBride, pociągnął za spust i na 1,1 sekundy przed końcem trafił tylko w siatkę.

Gdy czas dobiegał końca, Lynxowi nie udało się oddać strzału z drugiej strony bramki, po czym rozległ się ostatni sygnał dźwiękowy.

Nie prowadząc od początku meczu, w którym było 5:4, Liberty ożyły w czwartej kwarcie, po przegrywaniu przez większą część rywalizacji.

Gdy jej zespół stracił siedem punktów pod koniec trzeciej zwrotki, Stewart poprowadziła ich do zwycięstwa i w czwartej kwarcie zmniejszyła przewagę 61-62, po czym obie strony zamieniły się na prowadzenie sianokosami.

Pięć punktów z rzędu Jonquela Jonesa dało Nowym Jorku prowadzenie 74-73 w ostatnich minutach. Po odbiciu Stewarta po drugiej stronie boiska Ionescu strzelił trzypunktowy sztylet i powiększył przewagę na 55,5 sekundy przed końcem.

Chwilę później Lynx zremisował do 77 na 16 sekund przed końcem, po czym Ionescu dokonał bohaterskiej akcji, gdy Liberty tego najbardziej potrzebowała.

Podczas gdy Ionescu zadał nokautujący cios, Stewart poprowadził drużynę Liberty w drugiej połowie z 22 punktami po przerwie. Zeszłoroczny MVP WNBA również w czwartej minucie zaliczył dwie próby Lynxa podczas przeciągania liny.

Stewart zakończył mecz z 30 punktami, 11 zbiórkami i czterema blokami.

Do zwycięzcy meczu Ionescu miała zaledwie 10 punktów przewagi. Jej 13-punktowy występ zaowocował sześcioma zbiórkami i pięcioma asystami.

Fiebich i Jones również wnieśli po 13 punktów do zwycięstwa, a Liberty są o jedno od pierwszego tytułu WNBA.

Z drugiej strony gwiazda Lynx, Napheesa Collier, pobiła rekord największej liczby punktów w jednym posezonie WNBA. Jej 22-częściowy występ zapewnił Collierowi 249 punktów w tych play-offach, pokonując 245 punktów Diany Taurasi w 2009 roku.

Chociaż McBride, Bridget Carleton i Courtney Williams uzyskali odpowiednio 19, 14 i 12 minut, intensywność Lynxa została zniweczona przez zabijający strzał Ionescu.

Dramatyczny trzeci mecz nastąpił po zwycięstwie Liberty 88:66 w drugim meczu i zwycięstwie Lynx 95:93 w dogrywce, rozpoczynającym serię.

WIĘCEJ DO OBSERWOWANIA

W środę Breanna Stewart przeżyła eksplozję w końcówce trzeciego meczu finałów WNBA

Gwiazda Minnesota Lynx, Napheesa Collier, pobiła rekord największej liczby punktów w fazie play-off WNBA