Home Sport Oceny graczy Anglii, gdy Declan Rice i Jack Grealish powracają, by dręczyć...

Oceny graczy Anglii, gdy Declan Rice i Jack Grealish powracają, by dręczyć Irlandię | Piłka nożna

33
0

Jack Grealish strzelił gola po powrocie do reprezentacji Anglii (zdjęcie: Getty)

Lee CarsleyPanowanie Leo jako selekcjonera reprezentacji Anglii rozpoczęło się w wielkim stylu w sobotę, kiedy to ThreeLions pokonali Republikę Irlandii 2:0 w Dublinie.

Bramki z Declan Rice I Jack Grealish – w dużej mierze wściekłość irlandzkich kibiców – w pierwszym meczu od czasu Euro 2024 ostateczna porażka i rezygnacja Garetha Southgate’a.

Zespół Carsleya był szybki, płynny i niemal nie do zatrzymania w pierwszej połowie, ale nie potrafił utrzymać dynamiki po przerwie. Niemniej jednak był to więcej niż pozytywny początek kampanii w Lidze Narodów i ery Carsleya.

Oto jak poradziły sobie Trzy Lwy:

Jordan Pickford – 7

Świetnie obronił strzał Sammiego Szmodicsa, gdy mecz był bezbramkowy, ale później bramkarz Evertonu miał raczej spokojny wieczór. Jeden niepewny moment, gdy próbował grać od tyłu, ale nie wydaje się, by groziła mu utrata pozycji numer 1.

Trent Alexander-Arnold – 8

W końcu dał szansę zabłysnąć dla swojego kraju po latach bycia za Kyle’em Walkerem i Kieranem Trippierem. Prawie ustawił Harry’ego Kane’a na otwierającego gola świetnym dośrodkowaniem, zanim jego wzniosłe podanie do Gordona doprowadziło do gola Rice’a, choć trochę niedbale w drugiej połowie.

Marc Guehi – 7

Kontynuował tam, gdzie skończył na Euro 2024, prezentując spokojny i zdyscyplinowany występ w obronie. Dobrze wspierał atak, gdy było to potrzebne.

Trent Alexander-Arnold zagrał efektowne podanie w akcji poprzedzającej zdobycie pierwszego gola (Zdjęcie: Getty)

Harry Maguire – 7

Solidny i spokojny występ Maguire’a po opuszczeniu Euro z powodu kontuzji, co powinno dać bardzo potrzebnego zastrzyku pewności siebie środkowemu obrońcy Manchesteru United. Jak zwykle sprawiał problemy ze stałymi fragmentami gry.

Levi Colwill – 7

Gwiazda Chelsea zaliczyła swój debiut w rozgrywkach międzynarodowych, grając na nie swojej pozycji jako lewy obrońca, ale poradziła sobie dobrze. W końcowej fazie gry dostała żółtą kartkę.

Declan Rice – 9

Duża część przygotowań do meczu koncentrowała się na przyjęciu Rice’a i Grealisha przez kibiców gospodarzy, więc to było przeznaczenie, gdy pomocnik otworzył wynik, zanim ustawił swojego kolegę, byłego gwiazdora Irlandii, na drugą bramkę. Genialny na całym boisku.

Declan Rice, który zagrał trzy razy dla Irlandii, odmówił świętowania strzelenia gola przeciwko nim (zdjęcie: Getty)

Kobbie Mainoo – 7

Siedział głębiej niż jego partner z pomocy i dobrze łączył grę. Wcześnie zarezerwowany.

Bukayo Saka – 8

Stałe zagrożenie na prawym skrzydle, jak zwykle. Był bliski ustawienia Bowena w doliczonym czasie gry, zanim prawie strzelił gola.

Jack Grealish – 8

Cichszy niż jego koledzy atakujący, ale równie wpływowy, z doskonałym wykończeniem po powrocie do drużyny narodowej. W przeciwieństwie do Rice’a, wiele emocji w jego świętowaniu po trudnym roku dla klubu i kraju.

Tempo Anthony’ego Gordona było stałym problemem dla Irlandii (zdjęcie: Getty)

Anthony Gordon – 8

Pokazał, dlaczego tak wiele razy wzywano go do gry na Euro. Jego tempo stale sprawiało problemy defensywie Irlandii i odegrało kluczową rolę w budowaniu gola Rice’a. Mógł strzelić gola przy kilku okazjach, ale Caoimhin Kelleher mu nie pozwolił.

Harry Kane – 6

Powinien otworzyć wynik, ale jego główka po dośrodkowaniu Alexandra-Arnolda była po prostu za wysoka. Pomógł w budowaniu akcji, ale w drugiej połowie był prawie anonimowy. Będzie miał nadzieję na lepsze, gdy wygra swój 100. występ przeciwko Finlandii.

Zastępstwa

Morgan Gibbs-White 5 – Wszedł na boisko w 76. minucie za Grealisha i niemal od razu popełnił faul. W porządku, poza tym.

Angel Gomes 5 – Wszedł na boisko w 77. minucie dla Mainoo. Okej, ale za mało czasu, by wpłynąć na grę.

Eberechi Eze 5 – Wszedł w 77. minucie za Gordona. Wyglądał na ożywionego, strzelając z dystansu i oddając strzał głową po tym, jak strzał Saki został obroniony.

Jarrod Bowen 6 – Wszedł w 84. minucie za Kane’a. Prawie zdobył gola od razu po świetnym biegu i miał kolejną złotą okazję z bliskiej odległości, ale Kelleher dwukrotnie mu ją uniemożliwił.

John Stones 5 – Wszedł w 85. minucie za Maguire’a. Spokojny i pewny siebie.

Aby zobaczyć więcej takich historii, sprawdź naszą stronę sportową.

Obserwuj Metro Sport, aby otrzymywać najnowsze informacje na temat
Facebook, Świergot I Instagram
.

WIĘCEJ : Kibice Anglii domagają się, aby Lee Carsley otrzymał stałe stanowisko po zwycięstwie nad Irlandią

WIĘCEJ : Keir Starmer wypowiada się na temat odmowy zaśpiewania hymnu narodowego przez selekcjonera reprezentacji Anglii

WIĘCEJ : Lee Carsley popełnia pierwszy błąd jako menedżer reprezentacji Anglii, siadając w złym boksie