Home Sport Pantery zdobyły Puchar Stanleya w ekscytującym meczu nr 7 nad Oilers

Pantery zdobyły Puchar Stanleya w ekscytującym meczu nr 7 nad Oilers

Dołącz do Fox News, aby uzyskać dostęp do tej zawartości

Osiągnąłeś maksymalną liczbę artykułów. Zaloguj się lub utwórz DARMOWE konto, aby kontynuować czytanie.

Wpisując swój adres e-mail i naciskając Kontynuuj, wyrażasz zgodę na „Fox News” Warunki korzystania I Polityka osobistaw tym nasz Powiadomienie o zachętach finansowych.

Proszę, uzupełnij swój adres e-mail.

Zamiast być po złej stronie historii, właśnie Pantera z Florydy zdobyli swój pierwszy Puchar Stanleya w historii klubu po pokonaniu Edmonton Oilers 2:1 w ekscytującym meczu nr 7 w poniedziałkowy wieczór.

Pantery miały szansę zdobyć swój pierwszy tytuł w zeszłym sezonie, ale przegrały w pięciu meczach z Vegas Golden Knights. Firma naftowa walczyła zaciekle, podnosząc się z deficytu 3:0 i stając się pierwszą drużyną od 1945 roku, która po tym, jak była o krok od porażki, wymusiła rozegranie siódmego meczu.

Floryda jednak odpierała desperackie wysiłki Oilers, by wyjść z Pucharem Stanleya w rękach.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY UZYSKAĆ ​​WIĘCEJ RELACJI SPORTOWYCH NA FOXNEWS.COM

Sam Reinhart z numerem 13 drużyny Florida Panthers świętuje wraz ze swoimi kolegami z drużyny bramkę w drugiej połowie siódmego meczu finału Pucharu Stanleya 2024 przeciwko Edmonton Oilers w Amerant Bank Arena 24 czerwca 2024 r. w Sunrise na Florydzie. (Carmen Mandato/Getty Images)

Pierwszy gol w meczu padł dzięki niefortunnemu strzałowi na bramkę skrzydłowego Panthers, Evana Rodriguesa, który właśnie szukał kogoś, kto mógłby odbić go w stronę bramki.

Cóż, po to był Carter Verhaeghe, ponieważ jego koordynacja wzrokowo-ruchowa była doskonała, a jego ostrze idealnie skierowało krążek między nogi bramkarza Oilers Stuarta Skinnera.

Kibice gospodarzy w Sunrise na Florydzie oszalały na trybunach, gdy Pantery, chcące nabrać dynamiki na początku meczu, objęły prowadzenie. Był to jedenasty gol Verhaeghe’a w fazie play-off o Puchar Stanleya.

OILER DOŁĄCZA DO RARE COMPANY, WYMUSZĄC 7. MECZ W FINALE PUCHAR STANLEYA PO PRZEGRANIU 3:0

Jednak problemem Florydy w ostatnich trzech meczach były szanse Edmontona, a Mattias Janmark miał jedną pod koniec pierwszej połowy, kiedy Cody Ceci pięknym podaniem po lodzie na kij.

Janmark wykonał szybki ruch i przerzucił piłkę obok Siergieja Bobrowskiego, który ostatnio miał problemy z wykorzystywaniem okazji dla Oilers. Janmark uklęknął, gdy jego koledzy z drużyny z Edmonton świętowali swoją czwartą bramkę w fazie play-off.

W drugiej połowie było więcej okazji po obu stronach lodowiska, a Oilers byli drużyną, która prawie objęła prowadzenie po luźnym strzale w pole karne Bobrowskiego, który jakimś cudem nie przekroczył linii bramkowej.

Następnie drużyna Florida pędziła po lodzie, gdy Sam Reinhart przyjął krążek na prawą stronę. Zamiast obrońcy zbliżającego się do Reinharta, obrońca martwił się, że inny zawodnik pobiegnie, ale Reinhart zamiast tego skierował swój wzrok w stronę bramki.

Strzelił do Skinnera, a Skinner nie mógł go zablokować, ponieważ piłka trafiła do bramki.

Ostatecznie to był decydujący gol, choć Oilers z pewnością przestraszyli Bobrowskiego i Pantery w trzeciej kwarcie.

Największą szansę otrzymali po solidnej kontroli wstępnej, kiedy Evan Bouchard umieścił Connora McDavida przed bramką. McDavid, którego czteropunktowe występy jeden po drugim w meczach 4 i 5 pomogły Edmontonowi osiągnąć ten punkt w serii, wyglądał, jakby miał zamiar pokonać Bobrovsky’ego, który nie potrafił zmusić się do powalenia krążka.

Jednak Gustav Forsling miał prawdopodobnie najszybszy kij w całej serii, ponieważ szybko go upuścił, blokując strzał McDavida. Strzał padł, ale mecz zakończył się, gdy wielu graczy próbowało umieścić piłkę w bramce Panthers.

Carter Verhaeghe świętuje gola

Anton Lundell z numerem 15 i Carter Verhaeghe z numerem 23 z Florida Panthers świętują gola Verhaeghe w pierwszej połowie siódmego meczu finału Pucharu Stanleya 2024 przeciwko Edmonton Oilers w Amerant Bank Arena 24 czerwca 2024 r. w Sunrise na Florydzie. (Elsa/Getty Images)

Oilers mieli wiele okazji w końcówce Florida, ale Bobrovksy i obrona Panthers zatrzymywali wszystkie próby na ponad pięć minut.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Nie było to łatwe, ale podróż po Puchar Stanleya nie zakończyła się drugim miejscem dla Panthers, których nazwa jest na zawsze wyryta w szlachetnym metalu.

Śledź Fox News Digital relacje sportowe w Xi subskrybuj biuletyn Fox News Sports Huddle.