Home Sport Podwójny gol Meriha Demirala dał Turcji zwycięstwo nad Austrią i awans do...

Podwójny gol Meriha Demirala dał Turcji zwycięstwo nad Austrią i awans do ćwierćfinału

24
0

Merih Demiral zdobył dwa gole, prowadząc Turcję do Mistrzostwa Europy ćwierćfinały z wygrać 2-1 więcej Austria we wtorek.

Demiral otworzył wynik spotkania po niecałej minucie i strzelił kolejnego gola w drugiej połowie, co umożliwiło starcie z Holenderski w Berlinie w sobotę. Po Michał Gregoritsch zmniejszając stratę Austrii w 66. minucie, turecki bramkarz Ponieważ Gunok wykonał jedną z najlepszych obron turnieju w doliczonym czasie gry, broniąc strzał głową z bliskiej odległości Christoph Baumgartner i zapobiegają wystąpieniu korektora.

„Jestem przekonany, że gdyby Baumi zdobył bramkę i doprowadził do dogrywki, wygralibyśmy mecz” – powiedział trener Austrii Ralf Rangnick.

Zespół Rangnicka miał 21 prób, podczas gdy Turcja miała tylko sześć. Obrona Gunoka pod koniec gry nie była jedyną.

„Jedyne, o co można nas oskarżyć, to to, że nie strzeliliśmy wystarczająco dużo goli z szans, jakie mieliśmy, i że dwa razy nie poradziliśmy sobie dobrze w sytuacjach stałych fragmentów gry” – powiedział Rangnick.

Mecz rozpoczął się ostro. Obie drużyny miały szanse w pierwszych 30 sekundach, a Demiral zdobył bramkę w pierwszej minucie, po tym jak austriacka obrona nie zdołała wybić rzutu rożnego.

Próba wybicia piłki przez Baumgartnera odbiła się od jego kolegi z drużyny Stefan Posch do bramkarza Patrick Pentzktóry przechwycił piłkę z linii, ale Demiral dopadł do odbitej piłki i umieścił ją w bramce.

UEFA odnotowała, że ​​gol padł w 57. sekundzie, co czyni go drugim najszybszym golem w historii Euro. Albania strzelić gola po 23 sekundy przeciwko Włochom w fazie grupowej.

Austria była bliska oddania strzału, ale Demiralowi jakoś udało się zapobiec strzeleniu gola przez Baumgartnera na linii bramkowej.

Mert Günok z Turcji wykonał znakomitą obronę

Austria naciskała mocno, by wyrównać wynik, ale Turcja dorównała jej intensywnością i mogła strzelić więcej goli – turecka gwiazda Arda Guler spróbował szczęścia z dystansu, a Demiral był bliski zdobycia gola po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

W przerwie Rangnick odpowiedział, wprowadzając na boisko napastnika Michaela Gregoritscha, który miał być jego partnerem Marko Arnautovicktóry został odrzucony w walce jeden na jeden przez Gunoka.

Rzut rożny dał Turcji szansę. Deszcz kufli piwa spadł na Gulera, ale nie zniechęcił się, bo idealnie dośrodkował do Demirala, który strzelił gola głową w 59. minucie.

Austriacki wykonawca rzutu rożnego Marcel Sabitzer z drugiej strony również został obrzucony szklankami z piwem, a w pewnym momencie upadł na ziemię trzymając się za głowę, co miało oznaczać, że został uderzony jakimś przedmiotem, ale szybko podniósł się na nogi.

Türkiye kontra Austria – najważniejsze momenty meczu

Bramka dla Austrii padła również po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, gdy Stefan Posch skierował piłkę głową do niepilnowanego Gregoritscha, który skierował ją wolejem do bramki tuż przy dalszym słupku.

Żadna z drużyn nie była w stanie podwyższyć wyniku, pomimo kilku szans stworzonych w deszczu, ale Gunok obronił swój najlepszy strzał w ostatnich sekundach.

Obie drużyny grały bez swoich kapitanów. Turcja Hakan Calhanoglu przełożone i Austria Dawid Alabaktóry jest prawdopodobnie najlepszym graczem w swoim kraju, wciąż znajduje się w fazie rekonwalescencji Kontuzja kolana co uniemożliwiło mu grę w turnieju.,

Alaba był tam, aby wesprzeć swoją drużynę, która niespodziewanie zajęła pierwsze miejsce w grupie Francuski i Holandii, i serdecznie uściskał Gulera, Real Madryt jego koledzy z drużyny przed rozpoczęciem meczu.

Holandia przed pokonać Rumunię 3-0 ruszać naprzód.