Home Sport Puchar Duranda 2024: Shillong Lajong pokonuje East Bengal i dociera do półfinału

22
0

Shillong Lajong zmierzy się z NorthEast United w półfinale

Lokalna drużyna Shillong Lajong FC zaskoczyła zeszłorocznych wicemistrzów Emami East Bengal 2-1 w drugim ćwierćfinale, zapewniając sobie miejsce w półfinale 133. IndianOil Durand Cup rozgrywanego tutaj na stadionie Jawaharlal Nehru. Marcos Rudwere Silva i Figo Syndai strzelili gole dla gospodarzy, a Nandhakumar Sekar strzelił gola dla drużyny z Kalkuty.

Carles Cuadrat wystawił silną jedenastkę początkową z Dimitriosem Diamantakosem, Madihem Talalem i Davidem Lalhlasangą prowadzącymi atak oraz Saulem Crespo kierującym pomocą wraz z Jeaksonem Singhem. Jose Hevia wystawił swój najsilniejszy skład wyjściowy przed wypełnionym po brzegi stadionem.

Gospodarze oszołomili gigantów z Kalkuty w ósmej minucie, otwierając wynik za sprawą Marcosa Rudwere Silvy. Hardy Cliff Nongbri, którego stałe fragmenty gry były zagrożeniem przez cały sezon, wykonał idealny rzut rożny, który został przyjęty przez Rudwere, a Brazylijczyk wykończył fachowo, podnosząc decybele na stadionie.

Red and Golds podkręcili tempo gry po stracie goli, atakując bramkę Shillong Lajong przy każdej możliwej okazji. Mieli mnóstwo okazji do wyrównania, ale ich ataki zostały albo udaremnione przez obronę gospodarzy, albo obronione przez bramkarza Manasa Dubeya. Te, którym nie przeszkodziła obrona, zostały zmarnowane przez atakujących.

Rudwere Silva mógł szybko zdobyć drugiego gola, ale jego piłka po kolejnym stałym fragmencie gry odbiła się od słupka i minęła bramkę.

W grze był wyraźny schemat, ponieważ Emami East Bengal naciskało mocno, aby wyrównać wynik, podczas gdy Red Dragons polegało na kontratakach. Ataki drużyny z Kalkuty wyglądały na pospieszne i bez większego celu, ponieważ obrona Lajonga nie sprawiała problemów w trakcie pierwszej połowy, a gospodarze objęli prowadzenie w przerwie.

Druga połowa toczyła się pod bramką przeciwnika, ponieważ obie drużyny próbowały strzelić gola i wielokrotnie testowały bramkarzy i obronę przeciwnika. East Bengal w końcu otrzymało nagrodę za nieustanną presję w 77. minucie.

Vishnu PK znalazł Nandhakumara Sekara wolnego przy dalszym słupku, a skrzydłowy Tamil Nadu spokojnie znalazł dolny róg boiska, kończąc bokiem, aby wyrównać wynik. Następnie Emami East Bengal naciskał na zwycięską bramkę, co stworzyło gospodarzom przestrzeń do kontrataku.

Miejscowa drużyna wykorzystała swoją szybkość i sprawiła kłopoty defensywie drużyny z Kalkuty, która musiała się wycofać, aby zapobiec strzeleniu gola.

Gospodarze ponownie zaskoczyli gości w końcówce meczu, a gol ten okazał się decydujący o zwycięstwie.

Dośrodkowanie Wadajieda z lewego skrzydła zostało przyjęte przez Rudwere, a potężny napastnik posłał niskie dośrodkowanie w pole karne. Figo Syndai zaskoczył obrońców East Bengal, gdy umieścił piłkę obok Prabhsukhana Gilla, a gospodarze odnieśli historyczne zwycięstwo nad Kolkata Giants.

Aby uzyskać więcej aktualizacji, obserwuj Khel już teraz na Facebook, Świergot, Instagram, YouTube; pobierz Khel teraz Aplikacja na Androida Lub Aplikacja iOS i dołącz do naszej społeczności na WhatsApp & Telegram.