Home Sport Puchar Mistrzów Azji mężczyzn 2024: Korea Południowa walczy o remis w meczu...

Puchar Mistrzów Azji mężczyzn 2024: Korea Południowa walczy o remis w meczu z Pakistanem

14
0

Hannan Shahid strzela dwie bramki Korei Południowej podczas Pucharu Mistrzów Azji Mężczyzn 2024.

To była emocjonująca akcja tutaj, w bazie treningowej hokeja Moqi w Hulunbuir w Chinach, kiedy Korea i Pakistan zmierzyły się w emocjonującym starciu drugiego dnia Pucharu Mistrzów Mężczyzn Azji 2024 w poniedziałek. W 60. minucie meczu padły aż trzy gole, w odstępie zaledwie kilku sekund, kiedy Korea zremisowała z Pakistanem 2-2.

Genialny późny atak Hannana Shahida, który zdobył dwa gole z rzędu w 60. minucie, wyrównując i dając Pakistanowi prowadzenie 2–1, został zmarnowany przez słabą obronę, pozwalając Korei zdobyć gola polowego na kilka sekund przed ostatecznym golem. Bramki zdobyli Jiwang Hyun (16′) i Sunghyun Kim (60′) dla Korei.

Pierwsza kwarta przyniosła mnóstwo okazji stworzonych przez Pakistan. Młody napastnik Hannan Shahid i Ahmad Ajaz, który dziś zaliczył setny występ w reprezentacji, byli w centrum ataku Pakistanu, mając aż siedem okazji w pierwszych minutach gry. Byli szybcy w podaniach i skuteczni w tworzeniu przestrzeni, ale w dużej mierze brakowało im celnych strzałów.

Gdy do końca pierwszej kwarty pozostało zaledwie pięć sekund, Hannan wykonał sprytny wślizg w pole karne i oddał piękny strzał na bramkę, rozbudzając nadzieje pakistańskich kibiców na stadionie, ale strzał został zablokowany przez koreańskiego bramkarza Jaehana Kima.

Przeczytaj także: Puchar Azjatyckich Mistrzów Mężczyzn 2024: Pięciogwiazdkowe Indie pokonały Japonię i odniosły kolejne zwycięstwo

Podczas gdy Pakistan dominował w posiadaniu piłki w pierwszej kwarcie, Korea grała improwizowaną drugą kwartę z lepszym posiadaniem piłki. Chociaż wykonali mniej penetracji w kole niż ich przeciwnicy, udało im się zdobyć pięknego gola w 16. minucie dzięki Jiwang Hyun. Dobrze pomagał mu Hyeseung Lee, który przejął dobrą piłkę w powietrzu i zagrał sprytne podanie do Jiwang przed słupkiem. Prowadzenie Korei 1-0 postawiło Pakistan w defensywie, ponieważ kontynuowano poszukiwania ciężko wywalczonego gola.

Frustracja Pakistanu trwała w trzeciej kwarcie, ich napastnicy stworzyli wiele szans, ale żadna z nich nie trafiła do siatki. Wygrali nawet dwa CP w tej kwarcie, ale nie udało im się ich skutecznie wykorzystać. Koreańska obrona była z kolei zwarta i zapewniała, że ​​obrona człowiek w człowiek była dokładna.

Ostatnia kwarta pozostała napięta dla Pakistanu, ponieważ stworzyli ponad 23 wejścia do koła, ale nie zdobyli żadnego gola. Aż pięć penetracji koła w ostatniej kwarcie poszło na marne, ponieważ nie strzelili żadnego gola. Mieli potencjalny strzał na bramkę, ale został zablokowany. Chociaż apelowali o fizyczną przeszkodę podczas strzelania w 55. minucie, apelacja o rzut karny została odrzucona przez sędziów na boisku.

Gdy pakistańscy kibice tracili nadzieję, Hannan strzelił dwa niesamowite gole w 60. minucie, wyrównując wynik na 1-1 i obejmując prowadzenie 2-1 w ciągu kilku sekund. Jednak zielona kartka dla Sufyana Khana w 60. minucie zmarnowała tę przewagę, pozwalając Koreańczykowi Sunghyun Kim na zdobycie gola asystą na zaledwie cztery sekundy przed końcem ostatniego sygnału.

Bohater meczu Hannan Shahid z Pakistanu powiedział: „Jesteśmy szczęśliwi, że udało nam się zdobyć punkt dzięki temu wysiłkowi i nie stracić trzech punktów. To było rozczarowujące, że nie skończyliśmy po zwycięskiej stronie. Mieliśmy niedbały początek i popełniliśmy wiele wymuszonych błędów, otrzymując wiele żółtych kartek na początku meczu, co kosztowało nas drogo. Przeanalizujemy to i wrócimy silniejsi na następny mecz z Japonią”. Mecze będą transmitowane na żywo na Sony Sports Ten 1 SD i HD w Indiach.

Aby uzyskać więcej aktualizacji, obserwuj Khel już teraz na Facebook, Świergotmi Instagram; pobierz Khel teraz Aplikacja na Androida Lub Aplikacja iOS i dołącz do naszej społeczności na WhatsApp & Telegram